Autor Tema: kupovina optike iz usa  (Posjeta: 4918 vremena)

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: kupovina optike iz usa
« Odgovori #15 u: 09. 03. 2012. 18:08:11 »
Ovo sa "giftom" ponekad prolazi,većinom ne...ukoliko vam pošiljatelj u računu naznači manju vrijednost paketa svejedno vas iz Carine zatraže račun i nedvojbeni identitet proizvoda putem web stranice.
Kome se da zezati i mjenjati račun (i ulaziti u krivotvorenje dokumenata i time kršiti zakon) taj može proći jeftinije...
Meni se osobno nije dalo za razliku od 500-tinjak kuna natezati sa Carinom i prodavati im muda pod bubrege.
A i nemam nikog u Jameriki.
Vecinom onome kome je 500 kuna dole-gore nebitno on takve stvari uzima od domacih trgovaca.

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: kupovina optike iz usa
« Odgovori #16 u: 09. 03. 2012. 22:11:34 »
Vecinom onome kome je 500 kuna dole-gore nebitno on takve stvari uzima od domacih trgovaca.

Slažem se ali nisam vidio nigdje novog Zeissa kod nas ispod 5 K kuna u tim specifikacijama a Duralyt me ne zanima.
Gledao sam da uzmem Meoptu u Lovcu ali sam odustao i odlučio se za Zeissa,možda sam pogriješio ali to ćemo vidjeti kroz korištenje,ja sam uglavnom prezadovoljan s optikom...
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: kupovina optike iz usa
« Odgovori #17 u: 09. 03. 2012. 23:25:40 »
Mislim da nisi pogrijesio ali to ce pokazati vrijeme.Sve zavisi od tvojih potreba i nacina lova koji forsiras.
Ako si pazio da optiku prilagodis onome za sta ces je najvise koristiti sve ce biti OK.
Problem je naci optiku "za sve",a to mnogi pokusavaju pa na kraju pogrijese i nemaju adekvatno pokriven nijedan lov.

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: kupovina optike iz usa
« Odgovori #18 u: 10. 03. 2012. 00:22:12 »
Zeiss planiram koristiti na čeki u zoru i do nekog sumraka koliko će dozvoljavati vidljivost,prvenstveno za srneću i jelensku divljač,fiksna montaža.
Na DS (čeka ili pogon) idem sa poluautomatom i Meoptom 1.5-6x42.
Mislim da sam s tom kombinacijom pokrio te dvije opcije lova (na drugu divljač za sad ne idem).
Inače ne volim loviti kad se ne vidi više prst pred nosom,imam Yukon NV kojeg sam upucao na BAR-u ali ga jednostavno ne koristim,čim padne mrkli mrak pakiram i gibam...
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: kupovina optike iz usa
« Odgovori #19 u: 10. 03. 2012. 00:49:21 »
Ja sam imao u planu kupiti Zeiss Conquesta 3-9x40 protekle zime,medjutim ukazala mi se potreba za jos jednom puskom-petometkom i kako nije moglo oboje optika je otpala(za sada).
Posto imam Leupolda x40,Kahlesa x 42 i jos jednu optiku manje poznatog proizvodjaca x 56 imam pokriveno sve sta mi treba u lovu a trebam napomenuti da u lovu na d.s. pogonom koristim iskljucivo sacmaricu a za potrebu da sam na standu u planini moze proci i Leupold 3-9x40 iako je to prava rijetkost jer kao jedan od mladjih uvijek nagonim a vremenom sam se i prilagodio i volim vise pogon nego stand.
Ali da se vratimo temi i kupovini optike iz USA.
Imam tamo dosta prijatelja i rodjaka ali imam problem sto niko od njih nije lovac,pa je tesko sve dogovorit kad se ne razumiju u te stvari.Neke stvari su zabranjenje za iznosenje iz drzave,pa mi je jedan rodjak obecao donijeti optiku iz Kanade al kad mu je zena procitala da imaju restrikcije nije mu dala da kupi  happi
Imam neke planove da kupim kartu i zapucam tamo,vise mi je da vidim te njihove prodavnice i bar se malo izgustam,usput nesto i pazarim,obidjem prijatelje itd.