Forum LOVAC

Lovna kinologija => Izložbe i utakmice => Kinološke udruge i savezi => Autor teme: bagi - 13. 11. 2009. 22:20:13

Naslov: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: bagi - 13. 11. 2009. 22:20:13
Poštovani kolege lovci i kinolozi! Želio bih čuti Vaša mišljenja o sukobu (barem se meni tako čini) između HLS-a i HKS-a oko organiziranja IPO-a za lovačke pse, vođenja evidencije lovačkih pasa, izdavanja uvjerenja o položenim ispitima za pse i ostalo (da ne prepisujem cijeli članak iz zadnjeg Lovačkog vijesnika).
Ja osobno mislim da će oko toga biti velikih problema zbog kojih ćemo na kraju ispaštati mi vlasnici lovačkih pasa.
Još se više bojim da će zbog tih problema koji će nastati biti unazađena lovna kinologija koja ruku na srce i nije na nekom nivou (čast izuzecima).
Nadam se da ću potaknuti zanimlivu raspravu i unaprijed se radujem Vašim mišljenjima.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Venator - 14. 11. 2009. 14:19:08
Bila je jedna lijepa tema sa početkom konstruktivne rasprave a koja se nekom nije svidjela, reklo se očito nešto što je nekog zabolilo pa je izbrisana.

Jednom rečenicom ću ovo objasniti: ne vjerujem ni jednima ni drugima, sve se vrti oko novca (ne oko naših interesa) te gledaju kako bi zagrabili više na svoju stranu.
A imaš i temu pod nazivom: Patuljci pojma nemaju. To ti je tvoja tema.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: karabat - 14. 11. 2009. 15:04:29
lova radi čuda i svađa ljude z4
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: bagi - 14. 11. 2009. 17:58:32
Hvala kolega Venator. Moram priznati da nisam pročitao cijeli forum.
Vidim da smo na istoj liniji što se tiče mišljenja o razlogu zbog kojeg je došlo do ove zakonske promjene (novac).
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: dr.don - 14. 11. 2009. 18:29:26
Imao sam tu sreću da sam prije tjedan dana sudjelovao u lovnokinolškom kupu Sv.Hubert u Dardi prvi put pod organizacijom HLS kao predstavnik Splitsko dalmatinske županije, gdje sam na večeri pomno pratio govor od Ðure Dečaka koji govori da HLS stalo samo do toga da lovci imaju besplatan IPO , koji HKS naplaćuje, te da je HLS plačao sve priredbe dosad za koje je HKS dosad sebe stavljao kao glavnog organizatora i platišu , međutim moje mišljenje je da će lovci tu najviše gubit jer će moć imat besplatan IPO, a ponovo ako budu trebali imat leglo morat će sa tim istim psom polagat IPO pod HKS
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: karabat - 14. 11. 2009. 18:44:09
moš mislit kako ćemo imat nešto besplatno, samo će procvijetat crnilo
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: dr.don - 14. 11. 2009. 19:03:36
biti će besplatno od nove godine vjeruj mi
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: antoniog - 14. 11. 2009. 19:07:52
Tko če platit suce ,kako sa terernima za utakmicu ,rodovnice dali če HLS svoje izdavat ?
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: dr.don - 14. 11. 2009. 19:16:01
lovačko društvo će organizira suce tj. nadležne osobe , i to će bit IPO prvenstveno za dopuštenje za lov s tim će se moć lovit. međutim tko bude želio pravit legla to HKS neće uvažavat i onda će se morati radit IPO i ocjena kod njih jer naravno da će oni bit dalje zaduženi za rodovnice , jeli razumiš
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: valdop - 14. 11. 2009. 21:46:36
biti će besplatno od nove godine vjeruj mi

stotinu puta smo se uvjerili da je "ono besplatno - uglavnom najskuplje"
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Venator - 15. 11. 2009. 20:17:12
Imao sam tu sreću da sam prije tjedan dana sudjelovao u lovnokinolškom kupu Sv.Hubert u Dardi prvi put pod organizacijom HLS kao predstavnik Splitsko dalmatinske županije, gdje sam na večeri pomno pratio govor od Ðure Dečaka koji govori da HLS stalo samo do toga da lovci imaju besplatan IPO , koji HKS naplaćuje, te da je HLS plačao sve priredbe dosad za koje je HKS dosad sebe stavljao kao glavnog organizatora i platišu , međutim moje mišljenje je da će lovci tu najviše gubit jer će moć imat besplatan IPO, a ponovo ako budu trebali imat leglo morat će sa tim istim psom polagat IPO pod HKS

Reci ti meni prijatelju, kakva je to SREĆA da si tamo sudjelovao
Po meni, to je bila sprdačina od menifestacije iz jednog jedinstvenog razloga: suci. Kako može tamo suditi čovjek koji psa ima unazad 2-3 godine, uz to sudi i njegova žena (jedini uvjet je bio da imaš položen lovački ispit i odjednom postaneš sudac na tzv prvenstvu).
Meni je to što radi Ðuro Dečak prava farsa(ma neradi to on jer on se samo u tamburu razumije, no netko ga pumpa dobrano sa strane, kojekavki seratori koji ne znaju šta drugo nego izmišljati barut koji je davno izmišljen), tako da ja to njemu ni ne zamjeram. A dobit od FCI-a neće ništa.
No svi vole lovu, i HKS i HLS pa ćemo opet mi na kraju naj.b.t.i. koji držimo pse.
Zapravo, mene uistinu zaboli da li će mi netko dati taj j.b.ni Ipo za badave, jer šta ti tih 100-200 kn znači u životu?!
Do sada sam ga sam plaćao i sam ću to činiti i dalje, tako da mi ne treba niti pomoć Dečaka, niti predsjednika mog LSŽ niti bilo koga drugog.
Držim i uzgajam pse prvenstveno zbog sebe, a majstori predsjednici neka lome koplja preko svojih leđa, a ne naših.
Uz to, isto mišljenje imam i o HKS-u.
Lova do krova - put oko svijeta
To je njihov moto i jednih i drugih... d4
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: dr.don - 16. 11. 2009. 20:04:37
pa bilo je lipo druženje, i ne vrti se sve oko 4 čovjeka kao i kad organizira HKS, a šta se tiće onih 200 kn nekome oni znaće npr. onima šta imaju desetak pasa , ako treba sa svakim položit IPO pa onda računaj. . . a šta se tiće ÐURE dobar čovik
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: .50AE - 16. 11. 2009. 20:23:07
lovačko društvo će organizira suce tj. nadležne osobe , i to će bit IPO prvenstveno za dopuštenje za lov s tim će se moć lovit. međutim tko bude želio pravit legla to HKS neće uvažavat i onda će se morati radit IPO i ocjena kod njih jer naravno da će oni bit dalje zaduženi za rodovnice , jeli razumiš

Razumin ja tebe  ;), ali tu
 pesi lud zbunjenog. Ili pas ima ipo ili nema. Daj si zamisli da obaviš lječnički za oružje a teta na šalteru ti kaže "znate, mi ne priznamo lječničke iz tog doma zdravlja, dajte odite obavite to tamo i tamo".
Činjenica je da FCI prizna samo jednu kinološku udrugu u državi, i ako je to godinama bio hks, neka i ostane hks. Ne sviđa mi se rad hks-a, ali mi se još manje sviđaju ova nad pesi hls-a i hks-a.
Mala bara, mnogo krokodili (a golemi gladni krokodili i na jednu i na drugu stranu).
Ako netko slučajno zna kako je u Francuskoj podjeljena nadležnost i koji su uvjeti za lovačke pse, neka napiše. Manje je bolno učiti na tuđim greškama, a ne na vlastitima.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Huntercro - 16. 11. 2009. 22:32:18
o tome što govori Ðuro to su samo bedastoće, neće nikom biti zabadave. Ponajviše što je krovna udruga za kinologiju FCI, on će jedino preko kuma Ditera Šrama probat progurati pored HKS i HLS u članstvo, a da li će dobit moš misliti. Od svih u lovačkom vjesniku koji su o tom govorili najpametniji je bio predsjednik LS Splitsko dalmatinske koji je rekao da smo već trebali podnijet zahtjev u FCI a ne ovako naslijepo mi ćemo ovo mi ćemo ono itd.   
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: .50AE - 16. 11. 2009. 22:49:07
probat progurati pored HKS i HLS u članstvo, a da li će dobit moš misliti.

Neće proći. Pogledaj statut fci-a. Prema statutu članica fci-a može biti samo jedna kinološka udruga po državi, a da bi se radi nečije  pesi mjenjao statut fci-a ne vjerujem (uostalom za to im trebaju glasovi većine članova).
U nekom nevjerojatnom slučaju da to prođe (veće su šanse da space shuttle padne na mene na -2 etaži u nekoj podzemnoj garaži koju koristim jednom u 10 godina  ;D), može se očekivati da će se iz svake države javiti bar 10 kinoloških udruga sa zahtjevom za članstvo u fci-u (što znači da bi se pred skupštinom fci-a našlo nekih 3000 molbi za prijem u članstvo), što bi značilo raspad sistema (ili it riječnikom rečeno ddos napad  ;) ). Zamisli noćne more u tom slučaju - skupiti kvorum.
Ako ikojim slučajem to prođe (ma kako nevjerojatno zvučalo), osnivam i ja kinološku udrugu i odmah tražim članstvo u fci-u, a znam još najmanje pedesetak ljudi koji će učiniti isto.
 zagi
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Nikola - 16. 11. 2009. 22:59:28
probat progurati pored HKS i HLS u članstvo, a da li će dobit moš misliti.

Neće proći. Pogledaj statut fci-a. Prema statutu članica fci-a može biti samo jedna kinološka udruga po državi, a da bi se radi nečije  pesi mjenjao statut fci-a ne vjerujem (uostalom za to im trebaju glasovi većine članova).
U nekom nevjerojatnom slučaju da to prođe (veće su šanse da space shuttle padne na mene na -2 etaži u nekoj podzemnoj garaži koju koristim jednom u 10 godina  ;D), može se očekivati da će se iz svake države javiti bar 10 kinoloških udruga sa zahtjevom za članstvo u fci-u (što znači da bi se pred skupštinom fci-a našlo nekih 3000 molbi za prijem u članstvo), što bi značilo raspad sistema (ili it riječnikom rečeno ddos napad  ;) ). Zamisli noćne more u tom slučaju - skupiti kvorum.
Ako ikojim slučajem to prođe (ma kako nevjerojatno zvučalo), osnivam i ja kinološku udrugu i odmah tražim članstvo u fci-u, a znam još najmanje pedesetak ljudi koji će učiniti isto.
 zagi

ARMAGEDON scenarij  hao

šalim se malo..
btw teme.. mislim da su i igri SAMO NOVČEKI, nista drugo, niti ce netko suditi za badava, niti će nam netko plaćati ispite..
nama će biti sve isto, a kesa je druga..
a da se nadovežem na scenarij kolege 50AE, već vidim razne discplinske postupke, i sl. jer sad se treba svrstati na jednu stranu,,, a ja član i HKS i HLS..  pesi
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Venator - 17. 11. 2009. 07:15:06
pa bilo je lipo druženje, i ne vrti se sve oko 4 čovjeka kao i kad organizira HKS, a šta se tiće onih 200 kn nekome oni znaće npr. onima šta imaju desetak pasa , ako treba sa svakim položit IPO pa onda računaj. . . a šta se tiće ÐURE dobar čovik

Prijatelju, ja sam taj koji npr. ima 10 pasa pa znam kako je to. A treba polagatii dalje od IPO-a, o tome nitko ne raspravlja.
I znam da ću morati platiti i ovima i onima.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Huntercro - 17. 11. 2009. 11:31:19
znači ok svi mislimo isto ajmo na zagi
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: .50AE - 17. 11. 2009. 13:20:46
znači ok svi mislimo isto ajmo na zagi

Dakako  zagi sauf z10 čim opet budem u blizini.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: TUROPOLJE - 17. 11. 2009. 13:54:20
Imao sam tu sreću da sam prije tjedan dana sudjelovao u lovnokinolškom kupu Sv.Hubert u Dardi prvi put pod organizacijom HLS kao predstavnik Splitsko dalmatinske županije, gdje sam na večeri pomno pratio govor od Ðure Dečaka koji govori da HLS stalo samo do toga da lovci imaju besplatan IPO , koji HKS naplaćuje, te da je HLS plačao sve priredbe dosad za koje je HKS dosad sebe stavljao kao glavnog organizatora i platišu , međutim moje mišljenje je da će lovci tu najviše gubit jer će moć imat besplatan IPO, a ponovo ako budu trebali imat leglo morat će sa tim istim psom polagat IPO pod HKS

Mislim da ste vi nešta pomješali jer ako pas položi IPO onda je položio a netreba polagati još i kod HKS -a

Mislim da niste dovoljno upučeni u cijelu stvar .

Po meni bi gospodin Dečak trebao malo više pritegnuti lovne inspektore da rade svoj posao i kazne sve one koji love sa đukelanima ili nepoloženim ispitima .. Tako jedino kinologija može naprijed . a HKS treba pritegnuti sudstvo da nemože popuštati na ispitima.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Venator - 17. 11. 2009. 18:02:55
[quote author=TUROPOLJE link=topic=4242.msg119155#msg119155 date=1258462460

Mislim da ste vi nešta pomješali jer ako pas položi IPO onda je položio a netreba polagati još i kod HKS -a

Mislim da niste dovoljno upučeni u cijelu stvar .

Po meni bi gospodin Dečak trebao malo više pritegnuti lovne inspektore da rade svoj posao i kazne sve one koji love sa đukelanima ili nepoloženim ispitima .. Tako jedino kinologija može naprijed . a HKS treba pritegnuti sudstvo da nemože popuštati na ispitima.
[/quote]

A ja mislim da si ti dobrano pobrkao lončiće i totalno si neupućen a čini mi se i zaluđen sa gospodinom Dečakom koji bi jedino trebao uštimati tipke harmonike i time se baviti jer je jedino u tome bio, recimo, uspješan (možda).
Polagat ćeš ti Lolo moj, ako se ovako nastavi i više IPO-a nego što misliš. Jedan (a koji je za mene pravovaljan i uvijek će biti) pri HKS-u, a drugi pri HLS-u ako harmonikašu i pripadajćem bendu na pamet padne da ne možeš u lov bez njihovog). A onda će ti sudit tamo ISKUSNI lovci koji drže pse 2-3 godine, njihove žene, tetke, stričevi, ujne, bake, dide....i ostala rodbina.
No kako bilo da bilo,  pesi smo u svakom slučaju!!! d4
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Huntercro - 17. 11. 2009. 19:31:03
Živijo govornik
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Venator - 17. 11. 2009. 22:09:14
Živijo govornik

Pozdrav prijatelju! zagi
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: zelenadolina - 18. 01. 2010. 19:24:14
Po meni je venator rekao sve,ali ako dopusti ja bih dodao kome vredi IPO koji ne vredi i za uzgoj ako bude kako harmonikaš kaže pravićemo rodovnice svako za sebe ili po klubovima pa ono kao to je nama dovoljno i što će nam neki tamo HKS,a što se tiče novčanih olakšica to je šuplja priča džaba ima samo posla i batina,ma nanjušio neko neke pare pa sad .......
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Zoran - 18. 01. 2010. 20:10:48
[quote author=TUROPOLJE link=topic=4242.msg119155#msg119155 date=1258462460

Mislim da ste vi nešta pomješali jer ako pas položi IPO onda je položio a netreba polagati još i kod HKS -a

Mislim da niste dovoljno upučeni u cijelu stvar .

Po meni bi gospodin Dečak trebao malo više pritegnuti lovne inspektore da rade svoj posao i kazne sve one koji love sa đukelanima ili nepoloženim ispitima .. Tako jedino kinologija može naprijed . a HKS treba pritegnuti sudstvo da nemože popuštati na ispitima.

A ja mislim da si ti dobrano pobrkao lončiće i totalno si neupućen a čini mi se i zaluđen sa gospodinom Dečakom koji bi jedino trebao uštimati tipke harmonike i time se baviti jer je jedino u tome bio, recimo, uspješan (možda).
Polagat ćeš ti Lolo moj, ako se ovako nastavi i više IPO-a nego što misliš. Jedan (a koji je za mene pravovaljan i uvijek će biti) pri HKS-u, a drugi pri HLS-u ako harmonikašu i pripadajćem bendu na pamet padne da ne možeš u lov bez njihovog). A onda će ti sudit tamo ISKUSNI lovci koji drže pse 2-3 godine, njihove žene, tetke, stričevi, ujne, bake, dide....i ostala rodbina.
No kako bilo da bilo,  pesi smo u svakom slučaju!!! d4

[/quote]

a šta je to sad nešto drugacije?
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Zoran - 18. 01. 2010. 20:16:35
meni iskreneno niej jasno zasto ti treba i hls a ni hks! isto sranje drugo pakovanje!
hls ja bi to uredio kao muzej i zaposlijo 2-3ljudi i to je to!
hks preimenovo da spase domace pasmine

a za nesto drugo netrebaju ni jedni ni drugi!

šta se nemože udružiti 10-20 uzgajivac a iste pasmine i osnovati svoj klub? i da oni u svojim redovima sve imaju od rodovnika do utakmica sudaca itd?? kako to funkcjonira po svabskoj, austriji bal bl abla.,. šta su oni pošteni a nam treba komuništicki rezim?
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Venator - 18. 01. 2010. 22:37:01
meni iskreneno niej jasno zasto ti treba i hls a ni hks! isto sranje drugo pakovanje!
hls ja bi to uredio kao muzej i zaposlijo 2-3ljudi i to je to!
hks preimenovo da spase domace pasmine

a za nesto drugo netrebaju ni jedni ni drugi!

šta se nemože udružiti 10-20 uzgajivac a iste pasmine i osnovati svoj klub? i da oni u svojim redovima sve imaju od rodovnika do utakmica sudaca itd?? kako to funkcjonira po svabskoj, austriji bal bl abla.,. šta su oni pošteni a nam treba komuništicki rezim?

Gledaj ovako!
Ja, kao osob koji držim i uzgajam lovne pasmine pasa trenutno poštujem organizaciju priznatu od FCI. To je naš HKS, organizacija koja nam daje rodovnice i sva ostala uvjerenja za pse. Među njima i radna.
Ovo što harmonikaš priča je, moram reći, velika glupost i od toga neće biti ništa.
Zelenadolina, rodovnice nećemo pravit svaki za sebe jer to nema nigdje.
Zorane, i Njemački klub lovnih terijera i Njemački klub jazavčara su uistinu velike organizacije, da navedem još ptičare.... veće su pojedinačno od našeg cjelokupnog lovnog i kinološkog saveza zajedno . NO RODOVNICE I SVE DOBIVAJU OD KROVNE NJEMAČKE ORGANIZACIJE KOJA SE ZOVE VDH.

http://www.vdh.de (http://www.vdh.de)

Dakle, postoji samo jedna krovna organizacija!!!
Pozdrav
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Zoran - 18. 01. 2010. 22:46:39
meni iskreneno niej jasno zasto ti treba i hls a ni hks! isto sranje drugo pakovanje!
hls ja bi to uredio kao muzej i zaposlijo 2-3ljudi i to je to!
hks preimenovo da spase domace pasmine

a za nesto drugo netrebaju ni jedni ni drugi!

šta se nemože udružiti 10-20 uzgajivac a iste pasmine i osnovati svoj klub? i da oni u svojim redovima sve imaju od rodovnika do utakmica sudaca itd?? kako to funkcjonira po svabskoj, austriji bal bl abla.,. šta su oni pošteni a nam treba komuništicki rezim?

Gledaj ovako!
Ja, kao osob koji držim i uzgajam lovne pasmine pasa trenutno poštujem organizaciju priznatu od FCI. To je naš HKS, organizacija koja nam daje rodovnice i sva ostala uvjerenja za pse. Među njima i radna.
Ovo što harmonikaš priča je, moram reći, velika glupost i od toga neće biti ništa.
Zelenadolina, rodovnice nećemo pravit svaki za sebe jer to nema nigdje.
Zorane, i Njemački klub lovnih terijera i Njemački klub jazavčara su uistinu velike organizacije, da navedem još ptičare.... veće su pojedinačno od našeg cjelokupnog lovnog i kinološkog saveza zajedno . NO RODOVNICE I SVE DOBIVAJU OD KROVNE NJEMAČKE ORGANIZACIJE KOJA SE ZOVE VDH.

http://www.vdh.de (http://www.vdh.de)

Dakle, postoji samo jedna krovna organizacija!!!
Pozdrav

ok ajd za rodovnice sam zajbo,,,ali manje vise mislim---ali to cu jos jednom da provjerim!
ali ipak cak mislim da je klub izdaje a ovjeru njih samo da napravi vdh!
a to sad stvrmo moram da provjerim pa  javim!
no to je manje više!
ove sve poslice utakmice i to se radi u krugovima kluba!
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Venator - 18. 01. 2010. 22:58:47
Evo pogledao na export rodovnici od psa kojeg sam kupio u Njemčkoj.
Jazavčar je u pitanje, oštronja, na prednjoj stranici VDH, tek unutra DTK(deutche teckel klub).
Misllim da ti klubovi (član sam jednog-Dachshund Nord Bayern) vode cjelokupnu politiku oko uzgoja ali im ne mogu dati rodovnicu.....kao što neki žele..... jedan HLS hao.
Mi smo za njemcima pun kufer godina iza, a tražimo (zapravo neki) više od njih.
Lijepi pozdrav!!!
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Zoran - 18. 01. 2010. 23:03:11
Evo pogledao na export rodovnici od psa kojeg sam kupio u Njemčkoj.
Jazavčar je u pitanje, oštronja, na prednjoj stranici VDH, tek unutra DTK(deutche teckel klub).
Misllim da ti klubovi (član sam jednog-Dachshund Nord Bayern) vode cjelokupnu politiku oko uzgoja ali im ne mogu dati rodovnicu.....kao što neki žele..... jedan HLS hao.
Mi smo za njemcima pun kufer godina iza, a tražimo (zapravo neki) više od njih.
Lijepi pozdrav!!!


joj imam ja i rodovnicu i sve pizdarije ...
imam exposrt i imam jos neki papir ekxstra od njih da je pas moje vlasnistvo koji nema veze sa rodovnicom!
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Venator - 18. 01. 2010. 23:09:11
Samo ovo što sam progiglao malo:
http://www.fci.be/membres.aspx (http://www.fci.be/membres.aspx)
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Venator - 18. 01. 2010. 23:11:18
Odi na Germany pa ces vidjeti tko je njihova članica.
Možda nisam u svemu tome u pravu, no ako nisam, ne zamjeri!!!
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: zelenadolina - 19. 01. 2010. 21:20:45
Pa da venator to sam i htio reći samo je jedna org. koja nam izdaje rodovnice i ostalu dokumentaciju ,jer koliko im vredi IPO koji je po meni njegova interna stvar,nebi me čudilo da smisle i rodovnicu koja normalno nema nikakvu kinološku vrednost ni značaj,ja sam vjeran manifestacijama HKS-a , a ove neke susrete što oni zovu ispitima ne vjerujem da ću ikad pogledati a ne daj bože morati polagati.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: best of habek - 21. 01. 2010. 14:55:07
Pozz od moje malenkosti i dopuna i obrazloženje "onoga iz Darde" izdanog u Lovačkom vjesniku i Dobroj kobi, a vi ste si dečki krivo protumačili:

HKS će se i dalje brinuti o rodovnicama i uzgoju po Pravilniku FCI-a za sve pasmine tako i lovne, kao krovna organizacija.

HLS će održavati radne ispite za sve lovne pasmine s time da neće uzimati suce koji su se odrekli suđenja za HLS, a ne žele suditi na manifestacijama HLS-a, već će organizirati isto tako ispite za suce za rad lovnih pasmina ali isto tako kao i kod HKS-a da je najmanje 10 godina priznati uzgajivač i vlasnik pasmina za koju polaže ispit(a ne 2-3 godine tetke.stricovi i sl.-op.Venatoru), po arhivi HKS-a,koje kopije će morati priložiti uz prijavu stažiranja i polaganje ispita za svaku grupu FCI i pasminu zasebno.

Isto tako suci koji su ranije sudili pod "kapom" HKS-a su dobrodošli i oni će suditi na tim manifestacijama u radu a isto tako moći će ocijeniti oblik privedenih pasa, ali s time da se priklone HLS-u.

Cijene će biti korigirane tako da se neće uplačivati "kojekakve" kotizacije HKS-u po broju privedenih pasa,takse i slično , već će se uplačivati samo npr. IPO i ocijena eksterijera u iznosu od 200 kuna po pojedinom psu (što je dovoljno za lovca koji se neće dalje takmičiti već će psa koristiti samo za svoje potrebe u lovu u svojoj LU), a rad,ocjenjivanje i "gablec" sudaca i prisutnih će platiti ŽLS u kojoj županiji i mjestu gdje se održava ispit , pod "kapom" HLS-a uz obavezno pismeno izvješće, koje se ujedno dostavlja i Državnoj inspekciji za lovstvo - svakom županijskom lovnom inspektoru koji vrši nadzor nad Lovnim udrugama i korištenju pasa za korištenje u lovu,a kopije će biti dostavljene isto tako HKS-u.

Evo ukratko od mene kako ja razumijevam postupke HLS-a za buduće održavanje lovnih ispita u radu.

S poštovanjem svima Vama koji ćete ovo razumjeti ,ali i HKS-u i HLS-u da nađu "zajednički jezik",
ali da pomognu najviše u ovoj recesiji "ljubitelju lovcu".

Dražen
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: antoniog - 21. 01. 2010. 15:37:03
Dali če sad za lov vrijedit samo HLS ispit,i dali  vrijedi IPO od HKS za lov,jer znamo da se leglo nemože prijavit bez  IPO HKS -a ?

Ili če HKS priznat IPO od HLS ?
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: bagi - 21. 01. 2010. 15:47:05
A hoće li na primjer pas koji će imati položen IPO na ispitu pod organizacijom HLS-a moći polagati primjerice "C utakmicu"  na ispitu pod organizacijom HKS-a?
Koliko je meni poznato to još nije dogovoreno (tko zna i hoće li ikad biti). I postavlja se onda pitanje što će psu onda takav IPO?
Dogodit će se primjerice da lovac odluči uštedjeti nekih 50 do 100 kuna, polaže IPO kod HLS-a, a nakon godinu dvije vidi da je pas odličan i da bi bilo dobro sa njim položiti i neki ispit višeg ranga (jer to ipak psu daje veću vrijednost), odluči otići na takav ispit (utakmicu ili kako to već nazvali), a kad tamo mora ponovno na IPO kod HKS-a jer oni ne priznaju onaj koji je položio kod HLS-a. Koliko će onda taj jadnik "uštedjeti"?
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: antoniog - 21. 01. 2010. 15:50:22
Ma bitno da oni svoje trbušine pune sa našim novcem.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Zoran - 21. 01. 2010. 15:54:35
pa šta je onda sa uzgajivacima koji nisu LOVCI, kako oni mogu dovest na ispite a nisu clanovi lovackog saveza i nemaju lovacku iskaznicu?
jer da mozeš i hks psa na ipo izvest moraš biti njihov clan?*??

po teme nekome bla bla bla,..,. HLS ce imati još jedan savez u savezu?
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Tihomir - 21. 01. 2010. 16:11:43
pa šta je onda sa uzgajivacima koji nisu LOVCI, kako oni mogu dovest na ispite a nisu clanovi lovackog saveza i nemaju lovacku iskaznicu?
jer da mozeš i hks psa na ipo izvest moraš biti njihov clan?*??

po teme nekome bla bla bla,..,. HLS ce imati još jedan savez u savezu?

mislim da je ovo HLS napravio da olakša lovcima u pogledu manjeg plačanja
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: .50AE - 21. 01. 2010. 16:33:23
mislim da je ovo HLS napravio da olakša lovcima u pogledu manjeg plačanja

 sor ali to bi bio presedan u povijesti ove države.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: zelenadolina - 21. 01. 2010. 17:48:34
Normalno da će se HKS i dalje brinuti o rodovnicama,jer su legitimni u svijetu a ovaj "kinološki"klan HLS nikad neće moći voditi lovnu kinologiju u HR, i mi kinolozi i lovci ne možemo sjediti na dvije stolice pod parolom sjedi kod mene ja sam jeftiniji,100% sam siguran da je neko nanjušio lovu pa će na vlasnicima pasa isprobati novi harač. Pozdrav svim vlasnicima lovačkih pasa kod nas i u susjedstvu.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Zoran - 21. 01. 2010. 17:49:51
pa šta je onda sa uzgajivacima koji nisu LOVCI, kako oni mogu dovest na ispite a nisu clanovi lovackog saveza i nemaju lovacku iskaznicu?
jer da mozeš i hks psa na ipo izvest moraš biti njihov clan?*??

po teme nekome bla bla bla,..,. HLS ce imati još jedan savez u savezu?

mislim da je ovo HLS napravio da olakša lovcima u pogledu manjeg plačanja

1000000000000000000000000%%%%%%
je tako PLAČANJA!!!!!!!
vako ili onako plačaju!
pa sad jei tamo manje ili više nezna se!

e sad ako to dobije HLS tako!
onda znaci da svaka udruga to isto može!
pa da onda sama sebni PLAČA!  :pferd:
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: zelenadolina - 21. 01. 2010. 18:29:32
Zorane složiću se s tobom ovaj put.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: best of habek - 21. 01. 2010. 21:05:37
pa šta je onda sa uzgajivacima koji nisu LOVCI, kako oni mogu dovest na ispite a nisu clanovi lovackog saveza i nemaju lovacku iskaznicu?
jer da mozeš i hks psa na ipo izvest moraš biti njihov clan?*??

po teme nekome bla bla bla,..,. HLS ce imati još jedan savez u savezu?

mislim da je ovo HLS napravio da olakša lovcima u pogledu manjeg plačanja
----------------------------------------------------------------------------------------------
Vidim da je netko iole shvatio - da da - radi se o "malim lovcima" našim svakodnevnim prijateljima i kolegama iz Lovnih udruga koji koriste pse samo za lov i ne žele se takmičiti i uzgajati.

A kolege koji žele nešto više onda se zna - radni ispiti tip C i prijave na izložbe po pravilniku FCI i HKS-a.

Isto tako zaboravio sam napomenuti "iz Darde"-da HLS neće više sudjelovati u plačanju Državnih prvenstava jer je to do sada bila velika financijska praksa a HKS je već ranije "pobrao lovu" svima koji se dolaze takmičiti na Državno , a od sada će to dalje obavljati HLS sa svojim kadrovima iz mojeg prijašnjeg posta-a na svoj račun-tj. račun koji smo platili mi svi lovci u godišnjoj članarini HLS-u putem svojih udruga i matičnih županijskih organizacija a svi koji dođu na to Državno u organizaciji HLS-a sve im je plaćeno a ne kao do sada kako je bila praksa.

Znači ukratko - HKS je za Državno uzimao triput novce - kad se polaže radni ispit psa uzmu od lovca, HLS je uplatio sve troškove održavanja prvenstva , i još su kinološka društva sa županijskim savezima i sa lovcima samim plaćali troškove natjecanja i boravka na Državnom prvenstvu, a HKS je "brao lovorike".
 d1d1
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: zelenadolina - 22. 01. 2010. 17:57:40
Dražene cijenim te kao kinologa,uzgajivača,ne treba ti ovo razmišljanje dugo si u jednom i drugom savezu i dobro znaš o čemu se tu radi,imam drugačije mišljenje po ovom pitanju od tebe ali i dalje te cjenim kao kolegu uzgajivača pa nemoj moje komentare shvaćati osobno,živio.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Venator - 22. 01. 2010. 20:16:43
Ja tebe Habek ne mogu shvatiti uopće!!!
Ne mogu sada naći jedan topic na forumu (mislim da je IZBRISAN) u kojem si ti tako kukao što te nisu zvali na Kup Svetog Huberta u Dardu kojeg je organizirao HLS. Radilo se o manifestaciji u kojoj su, protivno onom što ti kažeš da će biti (sudili suci koji imaju pse unazad 2-3-4 godine, mojeg psa je jedan od tih sudaca slikao fotoaparatom u lovu prije par godina i divio se šta to on upravo radi ::)). Još tu i njegova žena sudila. Smiješno. Međutim, gospodine Habek, nakon kukanja na forumu, dobio si obavijest da ideš na to natjecanje i okrenuo si se nakon toga 180 posto. Sada braniš taj HLS ko grudu svoju. Kad te budu ponovno ošamarili, ponovno ćeš kukat. Druga stvar što pričaš gluposti je, cijena jednog IPO-a + eksterijer recimo za ptičara, je ionako 200 kn. Takse, suce i ostale troškove plaćaju kinološka društva, a sve to od te akotizacije. Zato, o čemu ti pričaš da će biti jeftinije? Davno sam rekao da ne pravdam ni HKS ni HLS jer oboje vole novce, no u ovom trenutku i bilo kojem ubudućem svjestan sam i uvjeren da ćemo mi vlasnici i uzgajivači pasa trebati imati jedan jedini pravovaljani IPO + EXT, i to onaj pod okriljem HKS-a. Kome ćeš inače prijaviti svoje leglo, čelnicima županijskih saveza ili kome već misliš?
Ostajem vjeran manifestacijama HKS-a, ne samo IPO, dalje i B,C, IDS, IKT....
Volio bih vidjeti da mi netko zabrani lov s tim ispitima...
Pozdrav
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: zelenadolina - 23. 01. 2010. 11:23:35
bravo Venator oteo si mi neke riječi iz usta,sad se vidi ko je kinolog,kad treba muški braniti stav organizacije kojoj smo članovi .
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Venator - 23. 01. 2010. 17:38:05
bravo Venator oteo si mi neke riječi iz usta,sad se vidi ko je kinolog,kad treba muški braniti stav organizacije kojoj smo članovi .

 d4
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Huntercro - 23. 01. 2010. 18:08:22
jasno venatore vrlo jasno, to sam i ja primjetio da neki mijenjaju kapute samo tako.

Vrijeme će pokazati svoje, tko će šta moći izdavati i organizirati
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Tihomir - 23. 01. 2010. 18:13:04
No dakle,ako očeš loviti i samo loviti onda ti je HLS dovoljan,ako pak očeš uzgajati i pariti onda se obrati HKS i to je to,ništa ne treba filozofirati samo moaš znati kaj očeš od svojih pasa i sebe...
zar ne... ččč
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: zelenadolina - 23. 01. 2010. 20:13:15
Tihomire nije li smješno to što oni organiziraju,volio bih vidjeti ocjenske liste ,i pravilnik po kojem sude,i ko su ljudi koji to mogu odsuditi,tamo ti sudi npr. čovjek koji nikad nije bio ni na jednoj kin. manifestaciji.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Tihomir - 24. 01. 2010. 15:07:17
A netko će i te HLS sudce od nekud izabrati,nemam pojma,navodno to mogu biti i sudci iz HKS koji će tamo htjet suditi. Koliko sam čuo moraš biti uzgajivač pasa(nekoliko godina) za grupe za koju su prijaviš,pa onda valjda imaš nekog iskustva.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Venator - 24. 01. 2010. 17:41:33
A netko će i te HLS sudce od nekud izabrati,nemam pojma,navodno to mogu biti i sudci iz HKS koji će tamo htjet suditi. Koliko sam čuo moraš biti uzgajivač pasa(nekoliko godina) za grupe za koju su prijaviš,pa onda valjda imaš nekog iskustva.
To je čisti idiotizam harmonikaša i njegovog orkestra.
Ako se bude radilo već o ljudima koji uistinu poznaju pasminu i rad iste, svaka čast i skidam kapu.
No, već sada se dešava, u mojem ŽLS, da se zovu ljudi koji nemaju apsolutne veze sa uzgojom, poznavanjem pasmine i nijhovim radom.
Dakle, tvrdim kategorički....kao što se i dešava u cjelokupnoj našoj državi....na vlast dolaze  bake,tetke, stričevi, uža ali može i malo šira rodbina.
Ma samo se osvrnite na suce sa Kupa u Dardi i to je već dovoljno! mad
Takvi meni neće suditi moje pse!!!
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: sokac1 - 24. 01. 2010. 18:02:05
Svaka cast VENATORE podrzavam te u vezi sudaca. Pozdrav cjeloj ekipi z14
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: zelenadolina - 24. 01. 2010. 21:24:43
Pozdrav Venatoru.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Fruky - 24. 01. 2010. 21:36:29
A netko će i te HLS sudce od nekud izabrati,nemam pojma,navodno to mogu biti i sudci iz HKS koji će tamo htjet suditi. Koliko sam čuo moraš biti uzgajivač pasa(nekoliko godina) za grupe za koju su prijaviš,pa onda valjda imaš nekog iskustva.
To je čisti idiotizam harmonikaša i njegovog orkestra.
Ako se bude radilo već o ljudima koji uistinu poznaju pasminu i rad iste, svaka čast i skidam kapu.
No, već sada se dešava, u mojem ŽLS, da se zovu ljudi koji nemaju apsolutne veze sa uzgojom, poznavanjem pasmine i nijhovim radom.
Dakle, tvrdim kategorički....kao što se i dešava u cjelokupnoj našoj državi....na vlast dolaze  bake,tetke, stričevi, uža ali može i malo šira rodbina.
Ma samo se osvrnite na suce sa Kupa u Dardi i to je već dovoljno! mad
Takvi meni neće suditi moje pse!!!
On je za mene bio i ostao general HV, a ne harmonikaš.
O čemu ti prićaš, pa od ovih ne mogu biti gori jer su nam unazadili kinologiju. Većina KD su privatizirana, po par godina nema skupštine, ispiti su formalnost, muljanje sa leglima, vođe uzgoja ne izlaze na teren, psi sa teškim manama vam idu u uzgoj, na Evropskom prvenstvu goniča pas vam je gonio šest minuta, o tome ti meni pričaj.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Venator - 24. 01. 2010. 21:42:41
Onda se uhvati sa njime pod ruku i udrite kolo!
Očito ste isti.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Fruky - 24. 01. 2010. 21:47:45
Onda se uhvati sa njime pod ruku i udrite kolo!
Očito ste isti.

Pa ti uživotu nisi položio ispit pošteno,poštenjačino.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: zelenadolina - 24. 01. 2010. 21:51:58
Fruki nemoj tako ,daj reci gdje to tako rade vođe uzgoja i ovo što si nabrojio.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Venator - 24. 01. 2010. 21:54:22
Onda se uhvati sa njime pod ruku i udrite kolo!
Očito ste isti.

Pa ti uživotu nisi položio ispit pošteno,poštenjačino.

Isto tako kao ti, još veći poštenjačino!
Ja se barem mogu ovdje predstaviti imenom i prezimenom a ne biti xxx kao ti i xxx ljude.





Smirite strasti i ne razgovarajte na takav način - to radite u birtiji.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Fruky - 25. 01. 2010. 11:23:17
Fruki nemoj tako ,daj reci gdje to tako rade vođe uzgoja i ovo što si nabrojio.
KD Vinkovci, KD Ðakovo, KD Vukovar, KD Županja, KD Slavonski Brod, KD Nova Gradiška, KD Grubišno Polje itd, jako mi smeta kad se tu netko pravi pošten i pljuje po drugima a on je među najgorima. Daj već jednom shvatite i priznajte da je naša kinologija sve osim onoga što bi trebala biti. Cijelo društvo nam je korumpirano i sad će mene netko uvjeravati da je u KD drugaćije. Nepišem ovo radi toga da bi netko rekao kako sam ja pošten a svi ostali ne pošteni, već da zaboravimo što je bilo i krenemo već jednom da se bavimo pravom kinologijom, jer su nam sve rase katastrofa, uglavnom naše pse najviše mi sami hvalimo, to nije dobro, kad naše pse budu drugi hvalili onda će to biti pošteno.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Radan - 25. 01. 2010. 21:42:14
pa ovdje smo da razmjenimo mišljenja i da sagledamo ovu situaciju naša kinologija je u jednom velikom usponu pogledajmo autohtone pasmine koje se dižu iz zaborava legla su u porastu pa naši  uspjesi na međunarodnim takmičenjima izgleda svi priznaju a mi ne,a ovo sada da će biti jeftinije?neko spomene da ima deset pasa  imam i ja a neidu svi odjednom na ipo,po meni da se pveća kriteriji ocjena tribalobi ,ali mislim da će nas ovo sa HLS samo unazaditi,evo sad se pojavio novi savez koji izdaje čudne rodovnice neke bolje od HKS.uvik će biti oni koji su nezadovoljni i tražit onu drugu stranu a to mi sliči onom svadi pa vladaj šta više udruga više muljanja.Pa sad kad je nekako dobro krenulo kad znam di su izložbe di je IPO di su utakmice i kojeg tipa e to triba sad sve rasturit.dali nam je to potribno?
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: zelenadolina - 29. 01. 2010. 16:42:12
Fruki ako je neko bio general,neka ,domoljublje nema veze s ovim o čemu pričamo,ja recimo više cjenim koliko čovjek radi za dobrobit nečeg ,nego titulu koju u životu nosi,ovo o čemu mi ovdje komentiramo nema veze s nekim osobno jer ova tema je interes šire društvene mase,a što se tiče izobrazbe tih kao sudaca,znaš li kako je to prošlo,došli dečki na vet. faks i dobili kulturnu pedalu,niti će oni suditi,a niti će to funkcionirati sve ćemo mi to imati priliku vidjeti,pozdravljam sve članove HKS-a,i sve ljubitelje pasa.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: uskok - 08. 02. 2010. 02:09:10
Neka radi i jedni i drugi sto hoce(a hoce novce).
Ljudi mi trebamo,oni kao ja kojima je stalo do pasmina(meni njemackih lovnih terijera) ali vjerujte ništa manje i drugih pasmina,svi organizirat ili se uclanit u maticne klubove(npr.KNjLT,Klub posavskih gonica itd.) i radit na svom psu po programu svoje pasmine i svog kluba. I gotovo.  zagi

A riješenje HKS i HLS su upravo ti klubovi. zagi

Samo nema onda sudaca za 10 pasmina pa da sudi terijeru i za pola ure posavcu,baraku itd. sor

Oni dobiju novce a mi ispitujemo u radu i ocijenjujemo pse po pravilnicima(kinološkim standardima).
Svi sretni. I onda ce biti i rezultata(pustimo izlozbe na kratko,jer više cijenim ocijenu od maticnog kluba sa smotre nego Cacib Zagreb).
Lijep pozdrav  zagi
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: zelenadolina - 08. 02. 2010. 12:00:10
To je u redu Uskok što ti predlažeš,ali mislim ako si obratio pažnju na temu onda, vidiš da je cilj jedne grupacije ljudi ,degradiranje kinologije i vrijednosti koje uz nju idu,sad  tamo neki nadri lovac u zgodnom odijelu, ocjenjuje tvog ili mog psa nije bitno,i on odlučuje da li je to za lov ili ne,da li je to realno.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: uskok - 08. 02. 2010. 13:18:22
Pozz zelena dolina
Ja samo hocu bolje za lovne pasmine,ništa drugo.
Evo ti jedan primjer. U Njemackoj,u dijelu bivšeg DDR imaju jedan ispit zove se Brauchtbarkeitprufung. To ti je legendo ispit bez kojeg pas ne smije prakticki u lov.Polazu ga lovne pasmine s papirima,lovne pasmine bez papira te mješanci lovnih pasmina. Ponavljam mješanci lovnih pasmina(vidio puno mješ.jack-russell terijer x njem.lovni terijer). I to i mi trebamo uvest. Nema ocijena,bodova itd. i na kraju piše polozio ili nije polozio. I gotovo.
Evo primjera HKS ili HLS. zagi

Ali taj ispit ne priznaju klubovi pojedinih pasmina(npr.Klub NjLT) i vlasnik terijera da bi mogao uzgajati mora ici na ispit i ocijenu od strane kluba.
I to je bit.
Ako ceš samo lovit onaj ti je papir dosta a ako ceš uzgajati e onda ceš morat imat i kvalitetu kakvu zahtijeva svaka pojedina pasmina.
I svi zadovoljni...
Jer smetaju me,oprosti na izrazu ,vašari sa puno pasmina,loših sudaca(cast izuzecima) i još da se pasmine slobodno pare na temelju toga. sor
Lijep pozdrav
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: almir - 08. 02. 2010. 13:28:02
 hao  hao   hao
kako samo nagađate
koja panika a bezveze
 uf
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 14:09:38
To je u redu Uskok što ti predlažeš,ali mislim ako si obratio pažnju na temu onda, vidiš da je cilj jedne grupacije ljudi ,degradiranje kinologije i vrijednosti koje uz nju idu,sad  tamo neki nadri lovac u zgodnom odijelu, ocjenjuje tvog ili mog psa nije bitno,i on odlučuje da li je to za lov ili ne,da li je to realno.

pa daj ti kolega opiši KOREKTNOG UZGAJIVAČA sta bi trebo da bude primjer jedne uzgajivacnice!!!

ja sammmm puno pricao sa uzgajivacima puno puta slušo njihovu filozofiju ali na kraju krajeva ni jedan se nedrži cak pa ni svoje filozofije!!!
jer u vecini kojekakvih slucajeva nemože predviditi neka događanja koje se dese u uzgajivacnici?
sad tu ima mali milijun situacija!
od onih stvri koej se zataškaju, od onih situacija sa rodovnicim, od onih situacija bla bla?
pa koje bi se stvri trebala presutiti kod prodaje pasa a koje se nebi smjele???
recimo okoti se 3 štenca 2uginu a jedno je na prodaju?
ili osteni se 9 pa za sve ima rodovnik, bla bla bla
da ne nabrajam!
a takih nekih uzgajivacnica na prostorima ex,tuge ima 90%
ili ja opet nisam na necijoj valnoj duzini???
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: best of habek - 08. 02. 2010. 14:26:01
Pozz zelena dolina
Ja samo hocu bolje za lovne pasmine,ništa drugo.
Evo ti jedan primjer. U Njemackoj,u dijelu bivšeg DDR imaju jedan ispit zove se Brauchtbarkeitprufung. To ti je legendo ispit bez kojeg pas ne smije prakticki u lov.Polazu ga lovne pasmine s papirima,lovne pasmine bez papira te mješanci lovnih pasmina. Ponavljam mješanci lovnih pasmina(vidio puno mješ.jack-russell terijer x njem.lovni terijer). I to i mi trebamo uvest. Nema ocijena,bodova itd. i na kraju piše polozio ili nije polozio. I gotovo.
Evo primjera HKS ili HLS. zagi

Ali taj ispit ne priznaju klubovi pojedinih pasmina(npr.Klub NjLT) i vlasnik terijera da bi mogao uzgajati mora ici na ispit i ocijenu od strane kluba.
I to je bit.
Ako ceš samo lovit onaj ti je papir dosta a ako ceš uzgajati e onda ceš morat imat i kvalitetu kakvu zahtijeva svaka pojedina pasmina.
I svi zadovoljni...
Jer smetaju me,oprosti na izrazu ,vašari sa puno pasmina,loših sudaca(cast izuzecima) i još da se pasmine slobodno pare na temelju toga. sor
Lijep pozdrav

Bravo Uskok d4 i velika podrška d1

Naime prije par postova sam i ja tako napomenuo a radi se u ovome slučaju i o Italiji i njihovim radnim ispitima i rodovnicama d1 d1 d1(o njemačkim da ne pričam)

Tam je sve tak vidljivo da nemreš pogriješit iz koje uzgajivačnice buš uzel psa i sve ti je jasno dok vidiš rodovnicu(kad kupuješ psa).

Dok je u talijanskoj rodovnici u niz generacija puno točkica u tabeli campionato del lavoro i campionato di reproduttore -odmah se zna o čemu se radi. d1

A kaj piše u našima?- i zakaj se naša rodovnica smanjila ? po pitanju predaka i osvojenih šampionata - i radnih i eksterijernih - već piše samo "zadnja potvrda" d1

A predmetne ispite sude pasminski ili suci za rad (kao npr.što želi g.Dečak i HLS- lovci suci)  d1

a ne suci iz kinološkog saveza (jedino ako su članovi lovačkog saveza) d4

Pozz svima velikiiiiiiiii zagi
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: almir - 08. 02. 2010. 14:47:52
poštovani gospodine best of habek evo gledam na vašoj stranici vi se bavite kinologijom
koliko sam ja star. Ja ne da čestitam na živcima nego skidam šešir
samo meni tu neke stvari nisu jasne pa bi volio da mi netko objasni najbolje vi jer mi djelujete
potpuna osoba tj. desetlječima ste u sistemu
Zašto se svi divite radu njemaca i talijana a nitko ništa nije poduzeo da im se makar približimo????
Kakve veze ima HLS sa rodovnicama koje izdaje HKS???
Imam rodovnicu kuje u kojoj su sve sami šampioni rada i izgleda a upisano je IPO odličan
Kako je moguče da uzgajivač popuniti onaj papir za prijavu legla i upiše ispite pa čak i bodove
da mu se u rodovnik neupiše ništa???
Zašto se do sad šutilo na ispitima kad su se puštale đukele da polože IPO i s istima se uzgajalo a sad je problem ako če položit "UPORABNU DOZVOLU"???
Zašto sad neki pljuju po HKS a bili su godinama članovi istog i ostat če jer bez njega neće moć
funkcionirat???
Iskreno se nadam da če mi netko odgovorit


Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Zoran - 08. 02. 2010. 16:01:56
almir ja cu ti rci zasto,,,, jer su kolege zaluđeni sami sobom bili dok im se nije stalo na rep!
jer dok se bar kod nas pokušava nesto promjeniti,, susjedne drzave su jos više zaluđene samim svojim radom i njezim ispravnošcu!
a ovdje ako se treba nesto promjeniti, onda ja mislim da su radili do sad kako treba nebi se ništa trebalo mjenjati!
znaci jedina promjene koja bi se trebal desiti u HKS i cak HLS bi trebala biti ta da rade kako trebaju!
ali taj sindrom, ne da imaju samo te dvije organizacije!
vec sve i jedna i sve i jedno ministarstvo!
od uvođenja nekih EU zakona koje se moraju mjenjati, do toga da ih niko nekuzi, i da ih niko nemože povezati, da bi se mogli sprovoditi! bla bla bla
ali valjda se trude da nam bude bolje¨!!
¨
koliko sam ja kroz svoja iskustva neke stvari vidio u zadnjih par godina da izađe ili neki novi pravilnik ili neki novi zakon pa cak i do 3 puta u 4mjeseca za jednu te istu stvar,, da treba 5-6mjeseci da se pocne raditi po tome zakonu i pravilniku kako treba! zasto??? zato jer nema niko pojma da je se izmjenio ili pravilnik ili zakon a to su službenici koji to neznaju! pa tako da neko od obicnih građana treba nesto da svati njemu treba jos 12-do 24 mjeseca da skuzi da je nesto promjenjeno, a do tada mu niko nije mogu reci šta i kako da napravi, jer niko nije imo pojma šta treba! jer ko je lud da cita NN... kad je 24sata in  hao


pa tako fucka se njima svima, za nesto da se bolej napravi, zasto ce bolej kad ovako rade vec godinama!
i nevide da bi trebale promjene itd,,,
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: zelenadolina - 08. 02. 2010. 16:36:28
Uvažavam Habeka jer čovjek ima iza sebe rezultate,mada se ne slažem u potpunosti s njim oko ovog   HKS vs  HLS,  a neke komentare po ovoj temi ne želim i neću OPISIVATI jer..........
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: almir - 08. 02. 2010. 16:43:28
Uvažavam Habeka jer čovjek ima iza sebe rezultate,mada se ne slažem u potpunosti s njim oko ovog   HKS vs  HLS,  a neke komentare po ovoj temi ne želim i neću OPISIVATI jer..........
Ako tu pucaš na moj post zajbo si se ja samo pitam ono šta me zanima i ništa nisam uputio direktno
best of habeku
Ako je netko 28 godiona u kinologiji bilo bi jadno da nema znanja i rezultata
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: zelenadolina - 08. 02. 2010. 17:36:31
Oprosti Almire, ne odnosi se na tebe ni slučajno.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: best of habek - 08. 02. 2010. 20:25:05
Pozz kolege

Evo mišljenja sam da vam je zoran laički objasnio o čemu se radi.

A vezano na ispite kako je tko i čim prošao e to je tema da se napiše knjiga a po toj temi sam se osobno nagledao svega i svačega od sudaca i na utakmicama, na smotrama i na izložbama.

Isto tako podržavam da HKS i HLS "stave glave skupa" d1
 a ne da jedni drugima kroje sudbinu o čemu ne bih pisao na ovome portalu , i da slučajno ne bih neke ozbiljne stvari spomenuo što se tiče gore navedenog. d4

Pozz svima  z10
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: grga - 11. 02. 2010. 11:24:38
malo sam prelistao o čemu ste pisali,slažem se sa nekima koji su rekli da nebi dali da im sude suci iz darde(koji su sudili huberta u dardi) pa pola onih takmičara kojih je bilo tamo,gdin.bilandžić,gdin.jakopović znaju puno više o radu pasa od samih sudaca koji su sudili tamo...ja ću rađe ipak biti vjeran hks-u.....veliki pozdrav svima..... zagi
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: almir - 11. 02. 2010. 11:48:08
malo sam prelistao o čemu ste pisali,slažem se sa nekima koji su rekli da nebi dali da im sude suci iz darde(koji su sudili huberta u dardi) pa pola onih takmičara kojih je bilo tamo,gdin.bilandžić,gdin.jakopović znaju puno više o radu pasa od samih sudaca koji su sudili tamo...ja ću rađe ipak biti vjeran hks-u.....veliki pozdrav svima..... zagi
hočeš mi objasniti ko to onda može sudit Heraku????

Što misliš igra li Kolina bolje od Šukera???

2. neki ste spominjali suđenje gđe Prokeš
Zanimljivo je da mi je takmičar i čovjek od struke koji se rame uz rame godinama
takmići sa Herakom Gmižićem Pastorčićem itd. da ne nabrajam, osobno rekao
da spomenuta ima oko i ne odstupa od pravilnika ni mm
tj. da je na nivou

Evo tek toliko samo da lupim kontru onim pričama o strinama mamama babama itd..

Ja i dalje čekam odgovore na pitanja od prije neki dan u ovoj temi bio bi zahvalan da mi netko odgovori

Ostajem pri mišljenju da sve ide u 3 pm i čekam prvi autobus s kolim ču zbrisat
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: DARK - 11. 02. 2010. 11:52:51
malo sam prelistao o čemu ste pisali,slažem se sa nekima koji su rekli da nebi dali da im sude suci iz darde(koji su sudili huberta u dardi) pa pola onih takmičara kojih je bilo tamo,gdin.bilandžić,gdin.jakopović znaju puno više o radu pasa od samih sudaca koji su sudili tamo...ja ću rađe ipak biti vjeran hks-u.....veliki pozdrav svima..... zagi
hočeš mi objasniti ko to onda može sudit Heraku????

Što misliš igra li Kolina bolje od Šukera???

2. neki ste spominjali suđenje gđe Prokeš
Zanimljivo je da mi je takmičar i čovjek od struke koji se rame uz rame godinama
takmići sa Herakom Gmižićem Pastorčićem itd. da ne nabrajam, osobno rekao
da spomenuta ima oko i ne odstupa od pravilnika ni mm
tj. da je na nivou

Evo tek toliko samo da lupim kontru onim pričama o strinama mamama babama itd..

Ja i dalje čekam odgovore na pitanja od prije neki dan u ovoj temi bio bi zahvalan da mi netko odgovori

Ostajem pri mišljenju da sve ide u 3 pm i čekam prvi autobus s kolim ču zbrisat
uf uf uf 2p 2p
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: almir - 11. 02. 2010. 11:54:59
uf uf uf 2p 2p
u JBT pa ti si živ
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: DARK - 11. 02. 2010. 11:56:43
..naravno...dobar ti je komentar...mislim da nije vrijedno truda oko toga svega sve će se izklistalizirati jednog dana...
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: jura23 - 11. 02. 2010. 12:30:07
ajde da neznaš izgovorit riječ, al još je neznaš ni napisat... ref ref ref lizi lizi lizi
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: DARK - 11. 02. 2010. 22:10:03
ti dečec (jura23) digni rep peseku i malo pročačkaj..
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: uskok - 11. 02. 2010. 23:35:31
Citat:
ajde da neznaš izgovorit riječ, al još je neznaš ni napisat... ref ref ref lizi lizi lizi
Citat:
ti dečec (jura23) digni rep peseku i malo pročačkaj..


Ljudi stanimo,necemo se sad tu još i medusobno svadat.
Uvijek ce nas biti kojima jedni pašu a drugi ne(osobno i ja ne simpatiziram dosta sudaca HKS).
Ali mogli bi se i HKS i HLS dogovoriti oko nekih stvari.
Recimo da HLS ima ispit koji ce biti dovoljan da bi pas mogao u lov.I nista više.
A oni koji ce uzgajati lovacke pasmine(znaci imati legla s rodovnicima) oni moraju na ispite od strane HKS. I puno smo s time dobili.
Ako ceš u lov samo, onda ti je dosta i ispit HLS,a ako ceš uzgajati,
e onda se oznojit moraš za ispit HKS(ali puno poboljšani HKS koji mora poradit na svojim ispitima,pogotovo osnovnom,znaci IPO).

S tim,sad cu ja po svom,ako još uz to hocemo kvalitetu onda bi ti ispiti od HKS trebali biti dani klubovima,i samo klubovima pojedinih pasmina od IPO,SMOTRE,ma svega.(gdje bi sudac u vecini tih slucajeva i sam bio vlasnik ili uzgajac te doticne pasmine)

E ljudi to bi onda bila kinolokija i HKS i HLS kakvog ja sanjam. zagi


Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: best of habek - 12. 02. 2010. 07:14:29
Pozz Uskoku i plus d4

Kao što smo pisali Zoran i ja i to je dobro napisan post i
dobar prijedlog.
Samo HKS i HLS kao što sam već pisao trebaju "staviti glave skupa"
i dogovoriti se o problematici a vjerujem da se to može napraviti. d1

Pozz svima vama koji sudjelujete i dodajete postove po ovoj temi zagi
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: jura23 - 12. 02. 2010. 09:55:53
te glave nece biti nikad skupa...
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: duh - 15. 02. 2010. 21:58:26
Šteta za obične ljude,da uvijek mi moramo plaćati najveću cijenu,mislim figurativno.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: best of habek - 15. 02. 2010. 22:32:00
duh - naprije se predstavi pa možeš komentirati d1

a i stranica ti je jako inkognito i šturo opisana d1

na ovome postu se mi svi poznamo a ti si se tek prekjučer pojavil
na stranicama lovac.info d6

dakle dok se predstaviš na stranicama  dlovac onda možeš i komentirati kaj si ti sve u životu platil d1
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: jura23 - 15. 02. 2010. 22:38:26
habek, kolega se predstavio!!! fre
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: best of habek - 16. 02. 2010. 09:05:13
jura23 pročitaj moj cijeli post koji se odnosi na zadnju rečenicu d1

Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: duh - 16. 02. 2010. 09:32:48
Samo sam došao i evo već napad,Habek žao mi je ali nećeš dobiti zadovoljštinu ispovijedi,i ne možeš mi reći kad ću i kako komentirati, ja sam se predstavio čak i bolje nego pojedinci koji ovdje prave pomutnju.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: best of habek - 16. 02. 2010. 09:49:22
-ej duh - kakav napad? d1

-nisi uopće napisal kaj si ti to sve platil za 8 godina kaj sam ja pital. d1

-a moj naziv na ovome portalu je best of habek stoga tak i piši a ne kak si počel.

-moje bavljenje lovnom kinologijom 28 god. od strane FCI-a je potvrđeno tim imenom.

-a i teme se treba držati uz opis šta bi se moglo napraviti između HKS-a i HLS-a d4

pozz tebi marko zagi

Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: duh - 16. 02. 2010. 10:02:20
Ovo je već malo urednije,na plaćanje sam mislio figurativno i malo uopćeno,npr. vi uzgajivači plaćate punu cijenu kinoloških davanja,materijalno,fizički i moralno,a mi koji kupimo pa držimo po duži niz godina jednog psa,plaćamo samo dio toga.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: duh - 16. 02. 2010. 10:32:46
Oprosti a što se tiče teme,pa u redu je ko voli neka izvoli,ko želi samo lovnu uporabljivost tomu je ispit HLS-a sasvim u redu ,a ko želi više kinološkog angaržmana eto mu HKS-a pa neka posjećuje njihove priredbe.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: uskok - 18. 02. 2010. 23:13:10
Citat:
Oprosti a što se tiče teme,pa u redu je ko voli neka izvoli,ko želi samo lovnu uporabljivost tomu je ispit HLS-a sasvim u redu ,a ko želi više kinološkog angaržmana eto mu HKS-a pa neka posjećuje njihove priredbe.

Potpuno se slazem s ovim gore,
i dodao bih još;
a tko zeli uzgajati mora u maticni Klub na ispit koji ce se sprovoditi po ispitima i propisima rase,
što je najbitnije od priznatih poznavaoca pasmine....

Pozdrav i  zagi
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: zelenadolina - 19. 02. 2010. 10:51:04
Evo čitam LV 1/2, pa tu nema ni riječi o kinologiji, imam osjećaj da bi se HLS , sad mogao mudro povući iz svog projekta šutnjom.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: best of habek - 19. 02. 2010. 14:56:32
Pa nisu imali vremena jer je bila svečanost 100-tog broja Dobre kobi u Zelendvoru! d1

Ali koliko ja imam info - kreće sve na proljeće poslije Uskrsa - pa sad će biti Skupštine lovnih udruga pa se čeka mišljenje svih lovaca a ne samo uzgajivača lovnih pasa. d4

I nakon toga bu g.Dečak pr. HLS-a rekel svoje -vjerujem d1
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: zelenadolina - 19. 02. 2010. 16:42:06
Ja bih rekao ovako,čekaj mago dok trava naraste kad trava naraste ništa od mage,mislim da je ono pismo FCI-a reklo sve.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Fruky - 19. 02. 2010. 17:20:06
Nisam sretan što se sve ovo dešava i ne podržavam ovakav rasplet, ali mi smeta kad ljudi nešto osuđuju i ne znaju točan razlog zbog čega se sve ovo dešava, a podržavaju ono što nam je unazadilo kinologiju.
Pa pričekajmo da vidimo što će se to promjeniti pa ćemo onda dati svoj sud.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: duh - 20. 02. 2010. 13:30:48
Malo je možda bez veze,ali zašto bi ova tema bila zanimljiva nekom, koga se ne tiče niti HLS a niti HKS ,s obzirom da ne živi ovdje gdje djeluju ova dva saveza.

kolega, duh, znaš li na kojem si forumu ?
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: duh - 21. 02. 2010. 17:26:05
znam ja dobro što sam rekao,a zna i onaj na koga se post odnosi,prema tome ne treba mi plavih slova.

ovo prelazi u privatna prepucavanja, riješi to na PP, oprosti za plava slova, evo promijenio sam, pozz
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: .50AE - 21. 02. 2010. 20:15:43
gdje djeluju ova dva saveza.

Ispravak netočnog navoda. Tri, ne dva. Treći je Kinološki Sabor Hrvatske (da i to postoji).
Ako izdaju rodovnice, što ne bi organizirali i ipo? Zdrava konkurencija je uvijek dobra za tržište  ;).

Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: duh - 21. 02. 2010. 20:28:50
Ne prepucavam se ja s nikim ,a jel ti to mene malo ..... sa ovim slovima.

Smanji malo doživljaj ili če gumica raditi!
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Tihomir - 12. 04. 2010. 10:40:52
Došli papiri za sudce za "školovanje" pri HLS. Tko želi to proči mora si sam za svaku skupinu platiti 1000 kunića i put Zagreba nekoliko puta na predavanje.  ;D

A rečeno je bilo da će biti besplatno  ;D samo da HLS ima svoje sudce  ;D

Opet bi oni gore neke pare užicali tu neko nekog  pesi
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Radan - 30. 04. 2010. 17:32:07
jedan isječak iz dobra kob nisam moga bolje
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Venator - 30. 04. 2010. 20:54:24
Pa dragi moji lovci,
od početka je bilo jasno da obećanja o manjim troškovima ocjenjivanja pasa padaju u vodu....i to duboko.
A i da, ukoliko se položi ispit u organizaciji HLS-a, vrijedi samo u terenu iza bašće iliti vrta hao
Pe nek ide tamo tko god hoće i volja mu, njegove pare....
Ja ne idem iz razloga da mi na takvoj manifestaciji sudi čovjek koji je gledalo moga psa prije 4-5 godina kako markira i onako me u čuđenju pitao:"Šta on to sa radi?"
Trebao sam mu reći da........meditira ččč
A takvi su (a i on) do sada već sudili na tzv. manifestacijama.
No mišljenja su različita pa nek radi svak ono što voli!
LP
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: antoniog - 30. 04. 2010. 21:00:40
Venatoru  uf, pa taj sudac i sudkinja čak pet godina drže pse i zašto oni nebi mogli sudit na lovnim manifestacijama  ;D
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Venator - 01. 05. 2010. 10:48:15
čak pet godina drže pse

Da,da....tu iskustvo dolazi na svoje, a temelj za polaganje je baš to ::)
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Fruky - 31. 05. 2010. 14:09:27
Jučer je održana utakmica na divlju svinju u Stari Slatinik CACT, u organizaciji KD Psavac. Pa bi molio gospodu koja dižu u nebesa KS i pričaju o njihovom poštenju da mi daju odgovor. Koliko pasa maksimalno po pravilniku može pristupiti takovoj manifestaciji, da li je moguče da pas koji se očigledno boji puške pristupi istoj, i što je najžalosnije u svemu tome i pobjedi.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: DARK - 01. 06. 2010. 11:03:04
Jučer je održana utakmica na divlju svinju u Stari Slatinik CACT, u organizaciji KD Psavac. Pa bi molio gospodu koja dižu u nebesa KS i pričaju o njihovom poštenju da mi daju odgovor. Koliko pasa maksimalno po pravilniku može pristupiti takovoj manifestaciji, da li je moguče da pas koji se očigledno boji puške pristupi istoj, i što je najžalosnije u svemu tome i pobjedi.


Molim te reci mi o kojem se to psu radi???
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Fruky - 01. 06. 2010. 12:39:28
Dark ja sam jasno napisao pas koji je pobjedio.  Pas, što je najgore ima ispit upisan u Beravcima o tome sam vać pisao i ima ako se ne varam položen krvni trag. Ova utakmic na DS je pokazala moje ranij tvrdnje da HKS I KD ne zanima kvaliteta već samo što više pasa da se što više zaradi. Po HKS pravilniku na takovu manifestaciju u jednom danu može pristupiti 25 pasa a ne 37 kako je bilo taj dan.
Pa ponovo pitam gospodu koja blate HLS a dižu u nebesa HKS da mi daju odgovor kakva je razlika između ova dva saveza.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: DARK - 01. 06. 2010. 13:22:23
Dark ja sam jasno napisao pas koji je pobjedio.  Pas, što je najgore ima ispit upisan u Beravcima o tome sam vać pisao i ima ako se ne varam položen krvni trag. Ova utakmic na DS je pokazala moje ranij tvrdnje da HKS I KD ne zanima kvaliteta već samo što više pasa da se što više zaradi. Po HKS pravilniku na takovu manifestaciju u jednom danu može pristupiti 25 pasa a ne 37 kako je bilo taj dan.
Pa ponovo pitam gospodu koja blate HLS a dižu u nebesa HKS da mi daju odgovor kakva je razlika između ova dva saveza.
Da li si se ti s svojim psom psom natjecao ikada i bio na kojoj takvoj manifestaciji ili izložbi????
Da li si ikada organizirao ikakvu takvu manifestaciju????
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: leonardo - 01. 06. 2010. 13:32:49
Dark priznaj nam zašto je  tebi u Osijeku na Saloriju prije trigodine namještena pobijeda .Tom tvom oštrodlakom ptičaru 
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: DARK - 01. 06. 2010. 13:57:15
Reci mi tko je mom psu namjestio pobjedu i ja ću odmah poslati dopis HKS-u ?
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: DARK - 01. 06. 2010. 14:01:26
Moj pas tamo nije pobijedio prije tri godine...jer je prije mjesec dana navršio 3 godinu!
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Adela - 01. 06. 2010. 14:09:47
Utakmicau nedjelju jebila vrhunska po organizaciji psima održana po teškom vremenu za pse i pobijedili su taj dan najspremniji psi sve ostalo su filozofije a ovi koji imaju primjedbe neka drugi put dovedu svog psa pa neka pokažu svoje znanje
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: leonardo - 01. 06. 2010. 14:13:47
To je bilo one godine kad ste vi iz Kluba Njemačkih ptičara koji ste došli iz Zagreba,i   dirigirali tko če proč dalje u BIS .I tko god nije bio član kluba  nije se plasiro kako treba jer ste vi unakazili izložbu .
Pitajte sve ljude koji su bili na toj izložbi .Možda sam ja pogriješio godinu .A li je sve to istina jer sam bio na Izložbi .
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: DARK - 01. 06. 2010. 14:14:36
Lako je biti jak preko kompjutera, u nedelju je utakmica u gateru CACT u Sisku, molio bih  da dođete s svojim psima i pokažete što imate.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: antoniog - 01. 06. 2010. 14:15:36
I ja se slažem
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: DARK - 01. 06. 2010. 14:16:41
Da li je tamo bilo boljih pasa ili bolji pas od mog? Ja. nisam došao preko kluba ja sam sam došao i niti sam član u tom klubu.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: DARK - 01. 06. 2010. 14:18:31
Koliko se sjećam sudac je bio iz Srbije kojega nisam prije vidio niti čuo za njega!
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: DARK - 01. 06. 2010. 14:19:50
Oko ringa su uvijek najjači kinolozi.....
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: leonardo - 01. 06. 2010. 14:20:31
Naravno da je bilo boljih pasa .Tvoj Dark je odo ko zmija po terenu na toj izložbi .
I usput ste povezli suce u autu ,ko zna šta ste snjima dogovarali.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: DARK - 01. 06. 2010. 14:22:37
Oprosti prijatelju ali ti si mene očito zamjenio...ne pričaj gluposti koje nisu istina  i ne izmišljaj
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: leonardo - 01. 06. 2010. 14:24:12
Nisu izmišljotine jer sam bio na licu mjesta.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: DARK - 01. 06. 2010. 14:25:12
Pas ne oda nego trči po ringu...samo da ti kažem ako ti imaš boljeg psa u kretanju od mog dovedi ti svog suca i svog psa i ja ću svog pa ćemo od suca čuti njegovo mišljenje čiji se pas bolje kreće?
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Adela - 01. 06. 2010. 14:25:33
DARK PA ŠTA JE TO

ne viči, hvala
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: DARK - 01. 06. 2010. 14:27:25
Ja mogu svašta isto tako napisati za tebe, ali te ne poznajem i ne piše neke izmišljotine ako nemam argumente...samo molim te nemoj izmišljati. Ja ti kažem da si me zamjenio.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: DARK - 01. 06. 2010. 14:30:05
Adela, ovakvi su mi najbolji provokanti....na kompu naprave najboljeg psa i sebe kao lovca...
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Adela - 01. 06. 2010. 14:31:12
ISTINA DARK TAKVIH JE UVIJEK NAPRETEK

bez galame molim
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Fruky - 01. 06. 2010. 17:01:29
Dark zašto odmah skrećeš sa teme i postavljaš pitanja i podpitanja. Ja sam izneo činjenice i trebali bi o njima raspravljati, po meni je to ozbiljna tema. Po tebi o ovome mogu raspravljati samo oni koji su pristupili toj manifestaciji. Svaki član KS ima pravo da raspravlja o ovome problemu ili bilo kojem drugom ako primjeti ne pravilnosti u radu.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: bagi - 26. 11. 2010. 00:37:37
Gospodo forumaši! Kako vam se čini izjava predsjednika HLS-a (Lovački vjesnik) da bi one koji na terenu lovišta kojima gospodare, organiziraju ispite za HKS (ustupaju dio lovišta za provođenje ispita lovnih pasa u organizaciji HKS-a), trebalo isključiti iz članstva HLS-a?!
Meni kućni odgoj ne dopušta da javno napišem ono što o toj izjavi mislim. Pitam se jesmo li mi svi ovce pa da nam netko naređuje kako ćemo se ponašati i kome ćemo dopustiti održavanje ispita lovnih pasa u lovištima koja smi MI zakupili. Iz HLS-a bi zaista nekoga trebalo ne isključiti nego izbaciti, a taj netko sigurno nije članstvo.

Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: best of habek - 26. 11. 2010. 11:36:15
Gospodo forumaši! Kako vam se čini izjava predsjednika HLS-a (Lovački vjesnik) da bi one koji na terenu lovišta kojima gospodare, organiziraju ispite za HKS (ustupaju dio lovišta za provođenje ispita lovnih pasa u organizaciji HKS-a), trebalo isključiti iz članstva HLS-a?!
Meni kućni odgoj ne dopušta da javno napišem ono što o toj izjavi mislim. Pitam se jesmo li mi svi ovce pa da nam netko naređuje kako ćemo se ponašati i kome ćemo dopustiti održavanje ispita lovnih pasa u lovištima koja smi MI zakupili. Iz HLS-a bi zaista nekoga trebalo ne isključiti nego izbaciti, a taj netko sigurno nije članstvo.


-  i kaj sad dalje ? ččč
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Fruky - 26. 11. 2010. 21:41:23
Ovakva odluka HLS-a je bila za očekivati i nije to sve što nas čeka.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Radan - 16. 02. 2011. 18:53:14
moje lovačko društvo je član HLS i ŽLS i negdi prije par mjeseci dobija obavjest o zabrani ustupanja terena HKS i sada kada počinju kinološke manifestacije eto problema i šta dalje prijetnje na sve strane.mi lovci koji imamo pase za lov smo ujedno i kinolozi ali ovi u vrhu šute i čekaju a mi snosimo posljedice neodržavanja IPO, utakmica ,HKS nema svoje terene ali ima međunarodno priznanje HLS ima terene a priznanje samog sebe.i šta dalje velika većina nas su i lovci i kinolozi zar opet po nama
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: .44 ML - 16. 02. 2011. 22:05:53
A nego po kome.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: madhunter - 17. 02. 2011. 07:13:33
Pasminski klubovi, samo to i ništa više! To je budučnost hrvatske kinologije, tako funkcionira cijeli svijet tako moramo i mi.
Brigu o pojedinoj pasmini moraju preuzet sami uzgajivači i ljudi koji to vole.
Ti isti klubovi moraju vodit svoje rodovne knjige, vodit evidenciju uzgoja i sami izdavat svoje rodovnike, ti isti klubovi u svom članstvu moraju imat suce isključivo za tu pasminu!
Kad to bude tako onda kinologija može ići naprijed, a nas neće biti briga za sukobe na relaciji HLS i HKS.
Gospodo počnite radit, treba im pokazat da se bez nijh može!
Po mom mišljenju su nepoželjni, jer su svojim (ne)radom uništili hrvatsku kinologiju!




Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: antoniog - 17. 02. 2011. 07:15:39
 d4
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: grga33 - 17. 02. 2011. 07:24:34
madhunter dobro zboris ali samo ima tu mali problem a to je da se mi sami ne mozemo dogovoriti i osnivati pasminski klub i naravno da to tzv. rukovodeci to vide pa iskoristavaju na sve moguce nacine, zao mi je ali tako funkcioniraju neradnici  zagi
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: antoniog - 17. 02. 2011. 07:28:34
Problem je što bi mi to sve nabrzinu ,ali ništa neide preko noči .
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Radan - 17. 02. 2011. 08:31:35
pasminski klubovi da ali na koji način kako ima li da neko zna pravila klub istarski goniča ima u istri a to je isto ko da je u rusiji nikakvi kontakt nikakvi pravila utakmica ocjena eksterijera,zasad najbolje prolaze oni šta kote papire ili možda i imaju ženku pa kote i prodaju za sto eura i tržište je puno takvi loši pasa
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Fruky - 17. 02. 2011. 17:25:29
moje lovačko društvo je član HLS i ŽLS i negdi prije par mjeseci dobija obavjest o zabrani ustupanja terena HKS i sada kada počinju kinološke manifestacije eto problema i šta dalje prijetnje na sve strane.mi lovci koji imamo pase za lov smo ujedno i kinolozi ali ovi u vrhu šute i čekaju a mi snosimo posljedice neodržavanja IPO, utakmica ,HKS nema svoje terene ali ima međunarodno priznanje HLS ima terene a priznanje samog sebe.i šta dalje velika većina nas su i lovci i kinolozi zar opet po nama
Radane da li je tvoje lovačko društvo o tome obavješteno pismenim putem. Pitam to zbog toga jer sam pitao mnoga LD da li su dobili kakvu pisanu odluku od HLS-a i nitko mi nije rekao da su dobili tako nešto, već se svi pozivaju na članak iz lovačkog vjesnika.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Radan - 17. 02. 2011. 21:14:23
dobiveno je pismeno od ŽLS.
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: antoniog - 17. 02. 2011. 21:27:31
I mi smo dobili pismeno gdje se prijeti lovačkim društvima koji izdaju teren HKS da če biti tuženi sudu i da če društvo biti izbačeno iz HLS  ,sutra ili preksutra ču postaviti pismo na forum .
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Fruky - 17. 02. 2011. 22:42:02
Radane i Antonio hvala, baš me zanima to pismo jer ga stvarno nisam vidio.
Vidim na portalu da je objavljen novi pravilnik o pasminama, broju i načinu korištenja lovačkih pasa za lov,
tu su neke male izmjene koje su i nebitne jedino je dodano da u lovu mogu prisustvovati i psi koji polože odgovarajuće ispite u HLS-u.
Po meni taj pravilnik treba mijenjati jer ovom odlukom HLS-a treba brisati HKS.
Možda nam jednog dana HKS bude izdavao uvjerenja o položenom lovačkom ispitu
Naslov: Odg: HLS vs HKS - mišljenja forumaša
Autor: Radan - 18. 02. 2011. 10:58:11
izdan je naputak od ministra o radu pasa goniča,time da imaju pravo održavati IPO Utakmice i Krvni trag HLS i HKS ali po pravilniku FCI koji je međunarodna organizacija a time i međunarodno i priznat i još je jedna izmina a to je da potvrde o položenim utakmicon ipo i krvnom tragu izdajr državna agencija koja je zadužena za to znači da će biti iste za oba saveza.to sam pročita u dobron kobi i interesantno niko se nije oglasio na taj članak a po meni je jako značajan jer i ujedno i minista uvidio problem i dao nam mogućnost dogovora.znači HLS nemože održavati sve ovo sa sadašnjim sucima jer ih FCI ne prizna,a ujedno može organizirati sa priznatim sucima,ali vidi čuda a šta sa ovim sudcima koje ne priznaje FCI.