Autor Tema: a šta su ti pticari?  (Posjeta: 16315 vremena)

Zoran

  • Gost
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #60 u: 08. 02. 2010. 22:18:08 »
file sad ja i ti poceli pricati o ukusima šta ko voli!

da upravu si treba svu divljac da markira i pokazuje!
ali svu divljac e sad kroz ovoliko bla bl abla postova je to šta pricam da niej pogrešno ako nesto drugo markira od divljaci "KOJU" baš nelovimo.,.,.

a sad se sjeti,,, jedne noci na planini uz roštilj bio jedan Njemacki kratkodali p. i donese puha zivog!  uf
jebiga oni mene baš posjecaju na miseve i krtice i te pizdarije! ali eto progledacemo mu kroz prse jer ipak se love puhovi!  lizi

Zoran

  • Gost
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #61 u: 08. 02. 2010. 22:19:05 »

 File u pravu si 100%  i bolji si poznavalac ptičara od Zorana,,,,, a ti se Zorane.... ljuti do mile volje............žao mi je što ovo nije zajebancija!!!!  ref ref ref ref ref zagi

ja bi se slozio sa sejfom i onome ko mu je slozio drva u šupicu  zagi

Offline Zarko

  • K
  • *
  • Postova: 69
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #62 u: 08. 02. 2010. 22:19:14 »
Mislim da su se pobrkali loncici,Zoran je postavio ovo,koliko sam ja shvatio da prikaze srz i bit same marke,moje licno misljenje je da je to samo teorijski moguce,da on treba da markira sve zivo,ali budimo realni jako malo lovaca ce tolerisati psa da svako malo markira sve zivo,i sasvim je normalno da ce ga usmeravati na lovnu divljac,pa i da smo u Africi forsirali bi marku na tog jbng nosoroga. Da li to utice na uzgoj i slabljenje marke? Misliim da ne,pa mi svakako forsiramo marku,ne zapostavljamo ju ni u kom slucaju,samo usmeravamo psa na ono sto je bitno za nas kao lovce..... Ne znam mozda gresim..... d1
Ne sanjaj svoj zivot,nego zivi svoje snove!

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #63 u: 08. 02. 2010. 22:25:59 »
Zorane nije ko šta voli nego šta LOVI a večina lovi ono što sam ja nabrojao s ptičarima a to je sutna pernata i dlakava divljač
Ćaća viče mater plače!

Zoran

  • Gost
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #64 u: 08. 02. 2010. 22:41:01 »
Zorane nije ko šta voli nego šta LOVI a večina lovi ono što sam ja nabrojao s ptičarima a to je sutna pernata i dlakava divljač

Kud svi Turci tuda i mali Mujo   superti

Zoran

  • Gost
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #65 u: 08. 02. 2010. 23:00:38 »
a sad ispcetka....
odkud to da se desi ako je tako da ipak markira i one životinjice KOJE LOVCI eto ne love!
pa šta onda nemarkiraju samo tu neku "lovnu" po tvome divljac?
dali si možeš zamisliti uzgoj sam da kroz ta neka stoljeca i da dođe neko na ideju samo da markira ono šta se lovi!
ili je više uzgajan zbog toga da pokazuje divljac!

a i odkud to da se eto "preporucuje" da se pocne sa štenetom sa preplicama kao one duže leze bla bla bla???
zasto to da radim a ja hocu samo fazane?=?
ili šta one zemlje koje nemaju prepelice?
ko je upce doše na prepelice da se to tako preporuci*?
zasto ne odmah na fazane?
jeli sad mi ucimo psa ono šta mu je urođeno, ili na šta sad ovo sve skupa izgleda,,
po toj tvojoj teoriji?

zasto trebam bodriti i havliti psa uopce kad markira ??? a njemu to ko nama dobar dan???

 

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #66 u: 08. 02. 2010. 23:35:14 »
KOJE TEBE GLUPOSTI MUČE ČOVJEČE...

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #67 u: 08. 02. 2010. 23:52:22 »
a sad ispcetka....
odkud to da se desi ako je tako da ipak markira i one životinjice KOJE LOVCI eto ne love!
pa šta onda nemarkiraju samo tu neku "lovnu" po tvome divljac?
dali si možeš zamisliti uzgoj sam da kroz ta neka stoljeca i da dođe neko na ideju samo da markira ono šta se lovi!
ili je više uzgajan zbog toga da pokazuje divljac!

a i odkud to da se eto "preporucuje" da se pocne sa štenetom sa preplicama kao one duže leze bla bla bla???
zasto to da radim a ja hocu samo fazane?=?
ili šta one zemlje koje nemaju prepelice?
ko je upce doše na prepelice da se to tako preporuci*?
zasto ne odmah na fazane?
jeli sad mi ucimo psa ono šta mu je urođeno, ili na šta sad ovo sve skupa izgleda,,
po toj tvojoj teoriji?

zasto trebam bodriti i havliti psa uopce kad markira ??? a njemu to ko nama dobar dan???

 

 bravooo


neki te ne razumiju baš.

Offline Zarko

  • K
  • *
  • Postova: 69
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #68 u: 08. 02. 2010. 23:56:56 »
jeli sad mi ucimo psa ono šta mu je urođeno?


ovo si rekao totalno amaterski skroz,zvucis kao neko ko ocekuje od psa kome je urodjena marka i aport da eto on sam to tek tako uradi,jer Boze moj,pa to mu je urodjeno! Svaki urodjeni instinkt kod psa treba probuditi pre svega,nema tu pravila,e  sad svi sa 3 meseca moraju u marku,i svi moraju na prepelicu,gde to pise? Neki psi udju u prvu marku pre,neki kasnje,nije bit prepelica vec budjenje urodjenog.
Ne sanjaj svoj zivot,nego zivi svoje snove!

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #69 u: 09. 02. 2010. 00:25:13 »
pa sokole dragi neznam kako da ti objasnim,probat ću tim kako je žarko nazvao amaterskim riječnikom da ti pojasnim...

Meni se s 13 dizao kur.c na sve što se kretalo na dvi noge i zvalo se žensko,a kad sam malo stasao tražio sam da to i liči na nešto tj. da bude prava rasna divljač ;D ;D

tako i pas dok je mali ferma razno razne pizdarije a kad stasa ferma samo ono što je nabrojano,osim ako je ima blagi poremečaj pa i sa 5 godina zakucava ferme po 500 put na vjeverice bez da je to ikad isprid njega ubijeno...
 d1 d1
Ćaća viče mater plače!

Zoran

  • Gost
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #70 u: 09. 02. 2010. 08:17:32 »
nepricamo file o tvom pišelincu!
ni o tome nekom ubijanju!

trebaš da razumiješ to da su pticari samo zbog toga da svu divljac markiraju pokazuju!
e sad šta si ti ostario pa si poceo da biraš ženske za takve se veli od biraca nema jebaca!
to je tvoj ukus šta ces ti ševiti a ševiti je tebi urođeno!
a nije ti urođeno da biraš!!!

Zoran

  • Gost
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #71 u: 09. 02. 2010. 08:33:16 »
jeli sad mi ucimo psa ono šta mu je urođeno?


ovo si rekao totalno amaterski skroz,zvucis kao neko ko ocekuje od psa kome je urodjena marka i aport da eto on sam to tek tako uradi,jer Boze moj,pa to mu je urodjeno! Svaki urodjeni instinkt kod psa treba probuditi pre svega,nema tu pravila,e  sad svi sa 3 meseca moraju u marku,i svi moraju na prepelicu,gde to pise? Neki psi udju u prvu marku pre,neki kasnje,nije bit prepelica vec budjenje urodjenog.

šta je tebi profesjonalno imati štene bez rodovnice?

šta sam si uzeo psa pticara ako je njemu to sve urođeno?
šta bi ja trebo onda sa njim da radim=?

imaš razno razne karaktere pasa, koji drzgacje ili slicno rade pokazuju urođene osobine TI ŠTA TU MOŽEŠ DA RADIŠ JE TO DA PSA NAVIKENS NA TO DA ON ZA VOJ COPR RADI!
da ces mu ti sad objesniti i bla bla bla da ti od njega ocekivas da markira a on nema pojma šta je markiranje ili nije uređeno mu to?
pa vjerovatno da si neces uzeti takvoga psa koji nema te urođene osobine!! ako ti treba pas koji markira))))

sad šta vi opet mješate jeste markiranje i lov!
pa odite sa pticarem postavite covjeke u polje i dođite sa psom on ce ga markirati?
i sad ja neznam šta vam nije jasno??

pticaru je da markira sve,, e sad sta svaki pas ima drugacijeg gazdu i šta se pas usmjerava za potreba pojedinca to je skroz nesto drugo!!!!

Offline Zarko

  • K
  • *
  • Postova: 69
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #72 u: 09. 02. 2010. 10:00:02 »
Kad sam napisao amaterski nisam mislio na profesionalno,vec si zvucao ko neko ko nema iskustva,a ja bas TO za te be ne mislim  d1 zato me je to iznenadlo,a ti si sa onim prvim fulao totalno d1
Ne sanjaj svoj zivot,nego zivi svoje snove!

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #73 u: 09. 02. 2010. 11:54:27 »
Jučer sam se čuo s organizatorom IPO jer vodim ovo štene na IPO i tako pitam ja nejga šta i kako...

a on mi kaže IPO je na fazana i on ga triba markirat,pitam se zasto nisu postavili ježa,ili miša uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf

Istina istina ne jebem svašta medicusuper medicusuper 
Ćaća viče mater plače!

Zoran

  • Gost
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #74 u: 09. 02. 2010. 12:23:48 »
Jučer sam se čuo s organizatorom IPO jer vodim ovo štene na IPO i tako pitam ja nejga šta i kako...

a on mi kaže IPO je na fazana i on ga triba markirat,pitam se zasto nisu postavili ježa,ili miša uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf uf

Istina istina ne jebem svašta medicusuper medicusuper 

pa šta njega nepitaŠ?
pitaj ga jeli pas uzgajan za ipo?