Autor Tema: a šta su ti pticari?  (Posjeta: 16395 vremena)

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #45 u: 08. 02. 2010. 18:53:15 »
vjerojatno...

Ćaća viče mater plače!

Zoran

  • Gost
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #46 u: 08. 02. 2010. 18:53:40 »
Pa to i je bit da svak nauči svog psa da markira ono što je lovcu interesantno a to su fazani jarebice,prepelice zečevi i takvi je lovaca bilo masu i zato je pasima kroz STOLJEĆA takove selekcije i obuke to postola urođena stvar

sva srića da nije njih više kao tebe zanimala marka na štakore

iskreno ja nemogu vjerovat da je tebi UZGAJIVAC prodo psa!
ajd svega ti nazovi tog uzgajivaca pa ga pitaj šta tvoj pas treba da markira!!!






Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #47 u: 08. 02. 2010. 18:56:20 »
a kako ga odvic od toga ,kad markira pogresnu divljac sto mu je urodjeno ,elektro sokovima sa ogrlicom oko vrata  dr.i
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #48 u: 08. 02. 2010. 19:01:48 »
Nogom u rebra da mu postanu mekša od droba slL slL slL slL slL slL slL slL slL

Jednostavno ignoriraš tu njegovu akciju i kreneš dalje i kad vidi 5 puta da si ti to ignorirao a reagirao na onu pravu fermu onda će mu ako je iole normalan bit jasno da je cilj lov nešto drugo...




Ćaća viče mater plače!

Zoran

  • Gost
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #49 u: 08. 02. 2010. 19:07:38 »
Nogom u rebra da mu postanu mekša od droba slL slL slL slL slL slL slL slL slL

Jednostavno ignoriraš tu njegovu akciju i kreneš dalje i kad vidi 5 puta da si ti to ignorirao a reagirao na onu pravu fermu onda će mu ako je iole normalan bit jasno da je cilj lov nešto drugo...






da ti nemisliš da je tema promjenila svoj naziv!! ili pitanje ili ko zna šta!
pricas sad trenutno o RH i lov tu!!
i šta sad ti svog peseka obucio za to da samo markira to šta je tebi volja, i to šta se smije sa tim psima loviti!!
i sad dođe vrjeme zabrani se lov sa pticarima na fazane, na šljuke! a ti ga odviko da markira zeca! i eto sad mozes samo zeceve loviti sa pticarom!
i jebiga oces isto pricati stoljecima su te pse ugajali da mrkiraju sitnog zeca?=??

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #50 u: 08. 02. 2010. 19:08:18 »
e kad bi jos mogo da se nauci da samo markira zeceve a ne i zecice il samo fazane a ne koke  ref
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #51 u: 08. 02. 2010. 19:10:05 »
e taj sto ga obuci da markira zeca akunica nemarkira taj jos nije rodjen  hao
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #52 u: 08. 02. 2010. 19:18:17 »
očito je i meni dosasdno strava kad sam s ovakvim o pasima naša raspravljat....


dragi neka tvoji markiraju i farove od mečke ako ti to očeš moji će markirat samo ono što ja želim da markiraju pa ako je utakmica na parove jarebica onda će moji markirat samo parove :laugh: :laugh: :laugh:

a ti postavljaj teme i informiraj se jer znanje ti nitko nemože oduzeti...

kad mi postanemo ko kinezi da jedemo miševe onda će takvi pasi doć do izražaja i biti traženi priplodnjaci

do tada mi koji lovimo s ptičarima nastojat će mo lovit što i do sada i neće nam raznorazne trivijalnosti oduzimati dragocjeno vrijeme  rostilj rostilj zagi zagi
Ćaća viče mater plače!

Zoran

  • Gost
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #53 u: 08. 02. 2010. 19:39:07 »
File iskreno mi je zao zasto imaš tako pogrešno razmišljanje o pticarima!
i onima koji tvoj stav podrzavaju!

a da te ja sad malo prosvjetlim! ovu temu sam baš stavio zbog takvih koji imaju pogrešnu sliku o pticarima i o onome šta bi trebali ti psi da markiraju!
jer tvoej to mišljenje djele mnogi lovci a još gore oni koji imaju pticare!!!
i samo zbog toga sam ovu temu otvorio!!
jer eto kod nas se zovu pticari (po menei glup naziv) i bas zbog toga se to tako pogrešno razmisljanje razvilo!!!!
nitije neugodno ako necije pas markira miša MENI OBJASNITE ZASTO BI BILO AKO SE VAMA CINI D AJE TO GLUPOST STA MARKIRA!!

PTICARI SU ZBOG TOGA UZGAJANI STOLJECIMA DA MARKIRAJU DIVLJAC (pa i covjeka)
sve jedno šta proof je dobro to opiso i Tava isto! i lazar je dobar link postavio!
i ti i mnogi opet nesvacate sta je biti pticara!!!

e sad ako pticar markira jeza, misa itd,.,. to je pticar i svati da je to odlicno što taj pas to radi!!
e sad opet ti sebi psa prilagođavas svojim potrebama!! e tu je sad druga skroz druga tema, to je inteligencija pticara!!!
oni su zbog toga svestrani itd,, jer su inteligentni psi!!
i to aportiranje i to bla bla bla to je samo inteligencija isto tako kroz niz godina da i to ima urođenosti!!!

ali iskljucivo šta pticara cini je to da SVE markira! da sad nenabrajam sve zivotinje neke!

pa tako ti je to o cemu se redi za sve one i u zadnjim klupama pticari trebaju sve da markiraju!!
a šta od njega ti trazis to je osobna stvar!!

Offline Zarko

  • K
  • *
  • Postova: 69
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #54 u: 08. 02. 2010. 20:05:01 »
Aj malo da spustimo loptu ljudi ovo nigde ne vodi  teaa Zoki kontam ja sta ti pitas,pas mora da markira SVU divljac,bilo slon ili fazan,zec ili sta god vec,to je najkrace moguce ali bas svu divljac,e sad nece ti on markirati slona kad ga nema ovde,a 100% bi ga markirao  d1,dalje ti kao lovac brusis ili oblikujes psa kroz rad,lov i naravno da ce markirati divljac koja se izlovljava i sa cijim mirisom je upoznat,kako stari verovatno mu vise nisu zanimljivi leptiri i krtice jer ih ne aportira i nema kontakt sa njima
Ne sanjaj svoj zivot,nego zivi svoje snove!

Offline Zarko

  • K
  • *
  • Postova: 69
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #55 u: 08. 02. 2010. 20:09:24 »
File iskreno mi je zao zasto imaš tako pogrešno razmišljanje o pticarima!
i onima koji tvoj stav podrzavaju!

a da te ja sad malo prosvjetlim! ovu temu sam baš stavio zbog takvih koji imaju pogrešnu sliku o pticarima i o onome šta bi trebali ti psi da markiraju!
jer tvoej to mišljenje djele mnogi lovci a još gore oni koji imaju pticare!!!
i samo zbog toga sam ovu temu otvorio!!
jer eto kod nas se zovu pticari (po menei glup naziv) i bas zbog toga se to tako pogrešno razmisljanje razvilo!!!!
nitije neugodno ako necije pas markira miša MENI OBJASNITE ZASTO BI BILO AKO SE VAMA CINI D AJE TO GLUPOST STA MARKIRA!!

PTICARI SU ZBOG TOGA UZGAJANI STOLJECIMA DA MARKIRAJU DIVLJAC (pa i covjeka)
sve jedno šta proof je dobro to opiso i Tava isto! i lazar je dobar link postavio!
i ti i mnogi opet nesvacate sta je biti pticara!!!

e sad ako pticar markira jeza, misa itd,.,. to je pticar i svati da je to odlicno što taj pas to radi!!
e sad opet ti sebi psa prilagođavas svojim potrebama!! e tu je sad druga skroz druga tema, to je inteligencija pticara!!!
oni su zbog toga svestrani itd,, jer su inteligentni psi!!
i to aportiranje i to bla bla bla to je samo inteligencija isto tako kroz niz godina da i to ima urođenosti!!!

ali iskljucivo šta pticara cini je to da SVE markira! da sad nenabrajam sve zivotinje neke!

pa tako ti je to o cemu se redi za sve one i u zadnjim klupama pticari trebaju sve da markiraju!!
a šta od njega ti trazis to je osobna stvar!!


Jbg izvini nisam ovo procitao  d1
Ne sanjaj svoj zivot,nego zivi svoje snove!

Zoran

  • Gost
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #56 u: 08. 02. 2010. 20:26:33 »
Aj malo da spustimo loptu ljudi ovo nigde ne vodi  teaa Zoki kontam ja sta ti pitas,pas mora da markira SVU divljac,bilo slon ili fazan,zec ili sta god vec,to je najkrace moguce ali bas svu divljac,e sad nece ti on markirati slona kad ga nema ovde,a 100% bi ga markirao  d1,dalje ti kao lovac brusis ili oblikujes psa kroz rad,lov i naravno da ce markirati divljac koja se izlovljava i sa cijim mirisom je upoznat,kako stari verovatno mu vise nisu zanimljivi leptiri i krtice jer ih ne aportira i nema kontakt sa njima

jest slažem se i sa tim do neklen!
slazem se do toga da vodic treba da zna do koje mjere ima on pravo da brusi psa i oblikuje prema njegovim potrebama!!

i šta se dešava kod toga prilagođavanja psa na moje potreba treba se da se zna šta se radi i do koej mjere, vecinom kako se vidi i šta je ocito sve više pasa izgledom su pticari ali dosta iskvareni tj, slaba marka ili uopce nepostoji marka!
i taki psi su sve više u lovištima, jer je neko malo kroz godine trljo i brusio tama di nema pojma o cemu se radi!!

i naj gore sta se moze desiti psu a pogotovo pticaru kad ka uzme vodic koji nije informiran o samoj toj nekoj kako bi reko liniji pticara!!
bilo je pasa koji su ugiuli, zbog toga sta gazda nije imo pojma kakvog psa ima, primjer; kupio psa starosti od 2godine ode sa njim u lov nje obraco paznju na psa,,, pas markira malooo pre dugo dok mu nije srce stalo! NAÐEN NAKON SAT VREMENE UKUCEN! niti je imo neke srcane mane niti ista samo je proveo pola sata u markiranju dok je gazda skonto da je doso sa psom!
ovo je opet druga tema,,
ali takvi psi men se cine sa takom markom da ih je sve manje i manje,,, ili ja bas uvjek lovim sa takvima!

i po menei su tu velike greške napravljen, e sad je jedna od tih grešaka,,,
sa ovom temom sam tjeo potaknuti na neko zdravo razmisljanje, da to šta imamo neupropaštavamo zbog krivih stavova i pogleda šta bi mi osobno željeli, vec da se to malo bar malo gleda sama bit pticara i njegove uopce namjene!

Offline Zarko

  • K
  • *
  • Postova: 69
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #57 u: 08. 02. 2010. 20:30:19 »
 just just just just just  d4
Ne sanjaj svoj zivot,nego zivi svoje snove!

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #58 u: 08. 02. 2010. 21:40:36 »
zapamti dragi da ja tebe ko lovac ko člana foruma ko z10 z10 z10legu iznimno poštujem i drag si mi baš zato što si taki...

al ti kao kinolog me nemožeš prosvjetlit nikako...

Svugdje u svitu se ti psi zovu point dog što bi značilo da označavaju,markiraju,ili stoje nad divljači...

al naravno da se od lovačkog psa ne traži da on stoji nad mišom ili nososrogom nego si ti taj koji če ga usmjeravat da tu svoju odliku (markiranje) ispoljava na pravi način i da bude tebi od koristi...

ako je tebi korist da ti pasi fermavaju pastrve ti njega slobodno svaki put nagradi i pomazi kad to napravi i to je tvoj pas,tvoj lov i tvoj gušt---

ja imam trenutno 3 psa i sva tri imaju jako čvrstu marku i nikad mi ne fermaju nelovnu divljač možda neki ispočetka dok su bili štenad i jako sam zadovoljan i smatram da to i je bit kinologije i uzgoja...

tj. da pas sačuva sve eksterijerne i radne sposobnosti koje su bile izvorne i da ga mi usmjerimo kako će naš lov izgledati i naravno da smo zadovoljni i mi i životinja... i onda je sve na svom mistu z10 z10



Ćaća viče mater plače!

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: a šta su ti pticari?
« Odgovori #59 u: 08. 02. 2010. 21:49:40 »

 File u pravu si 100%  i bolji si poznavalac ptičara od Zorana,,,,, a ti se Zorane.... ljuti do mile volje............žao mi je što ovo nije zajebancija!!!!  ref ref ref ref ref zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!