Forum LOVAC

Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci => Terenci => Autor teme: TOMISLAV KT - 24. 10. 2009. 17:19:33

Naslov: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: TOMISLAV KT - 24. 10. 2009. 17:19:33
Zanima me koliko vas je prepravljalo svoj terenac, da vam bude što praktičniji u lovu i svakodnevnom životu? Što ste radili? Motor? Limarija? Ovjes? Nadogradnje?
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: nazime - 24. 10. 2009. 19:10:27
Moj ćiro je povišen 5 cm.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: TOMISLAV KT - 24. 10. 2009. 20:03:48
Daj reci tko je Ćiro?
Imam više prerada koje sam radio ili samo savjetovao pri izradi.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: nazime - 24. 10. 2009. 20:06:22
Jeep cherokee
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: TOMISLAV KT - 24. 10. 2009. 20:13:56
Pa daj malo napiši kako si to napravio.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: boro729 - 26. 10. 2009. 17:11:30
ja imam sav materijal za body lift ali nikad nisam napravio....:D
inace to je najjeftinije ako se terenac zeli podici 40mm..

ovako izgleda
(http://img188.imageshack.us/img188/4263/img0270uay.jpg)
(http://img43.imageshack.us/img43/2066/img0271o.jpg)
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: nazime - 26. 10. 2009. 17:15:56
Pa daj malo napiši kako si to napravio.

Vrlo jednostavno.
Naprijed imam federe i za podizanje prednjeg kraja sam iz USA naručio "podmetače", plastične pločice, koje sam poedmetnuo pod federe.
Iza imam lisnate opruge i njih sam dao šprengati s tim da je ubačen još jedan list. S tim zadnjim dijelom nisam baš zadovoljan.
5 cm ti je maximalno što možeš podizati bez da mijenjaš bilo što drugo.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Antezg - 26. 10. 2009. 17:18:08
I da - Tomislave , napiši koji auto bi ti podizao-jer nije za svakoga isto.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: valdop - 26. 10. 2009. 22:03:55
ja sam svojemu danas ulio antifriz, stavio nove grijače i to mu je za ovu godinu dovoljno preinaka, da neki dan sam ga registrirao, dosta ionako otišlo pola plače.....
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Neno - 27. 10. 2009. 07:45:10
S ovim bodi lift kitovima podižeš karoseriju s šasije, klirens ostaje isti dobija se samo vizualni dojam i još više težište, ovo što je Nazime radio s podloškama ispod opruga je več nešto drugo.
Nazime sigurno ti je zadnji kraj sada još "življi" nego prije?
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: nazime - 27. 10. 2009. 16:20:47
S ovim bodi lift kitovima podižeš karoseriju s šasije, klirens ostaje isti dobija se samo vizualni dojam i još više težište, ovo što je Nazime radio s podloškama ispod opruga je več nešto drugo.
Nazime sigurno ti je zadnji kraj sada još "življi" nego prije?

Pa nisam baš primjetio da mi je življi, ali ne vozim brzo pa mi je tak svejedno. Imam osječaj da mi je malo tvrđi auto i da ne upija rupe kao prije, a to bi moglo biti jer su sad amortizeri izduženi.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: TOMISLAV KT - 27. 10. 2009. 17:25:12
Ti body lift kitovi su samo da se dobro debelo naplate. Radio sam puno konkretnije stvari
npr:Prebacivanje lisnatih opruga sa donje strane diferencijala na gornju. No tu ima dosta posla trebaju novi kardani... Sve ovisi i o tome tko je spreman izdvojiti za terenca što novca što vremena.
 
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: PinzHunter - 27. 10. 2009. 18:24:56
nemojte ništa dizati,dignite mali kredit i kupite sebi PINZGAUER, i ako vam ostane malo para ostavite to za gorivo i budite sigurni da ćete proći sa njim kud oko vidi.  rostilj  zagi
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: nazime - 27. 10. 2009. 18:56:00
Meni su zadne opruge (lisnate), bile jako loše i trebalo ih je ili šprengati ili mijenjati. Auto mi je visio na zadnjem kraju. Dao sam šprengati opruge uz napomenu da ih naprave tako da auto bude dignut 5 cm u zadnjem kraju u odnosu na prednji, a na ebay-u sam za 20ak $ kupio 2 podloška za federe. I to je to.
Tako je samo dignuta karoserija, a onda sam stavio maaalo veće gume od onih što sam imao i tako podigao cijeli auto.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: TOMISLAV KT - 27. 10. 2009. 20:06:24
PinzHunter slažem se s tobom da pinnz ide svuda (ali to je samo kad iza ima min.6 ljudi, jer to mu je osnovna namjena) o prevrtanjima na bok nećemo ni govorit (kao i o potrošnji). Nisi li i ti namjeravao ugraditi diesel motor?
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: PinzHunter - 27. 10. 2009. 20:19:01
PinzHunter slažem se s tobom da pinnz ide svuda (ali to je samo kad iza ima min.6 ljudi, jer to mu je osnovna namjena) o prevrtanjima na bok nećemo ni govorit (kao i o potrošnji). Nisi li i ti namjeravao ugraditi diesel motor?

pozzz

ljudi prevrnu formulu 1 a ja jos nisam pinza ni nagnuo kako treba  fre fre. Dizel sam mislio ugraditi ali jos nisam nasao adekvatan motor. a volio bih naći jedan noviji od mercedesa 220 ili pak 270 CDI jer su manji ali skupi i nema ih bas mnogo za naci.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: nazime - 27. 10. 2009. 20:48:36
A da ugradiš 6.2 diesel od Blasera? Kažu da unatoč ogromnoj kubikaži, troši malo više od 10 litara.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: File - 27. 10. 2009. 21:13:39
6.2 nema šanse da troši 10 litara pa da ga ugradiš i na brodić od stiropola...

Ne želim ti pametovat al zašto nebi stavio od 124 300D  ili od okaša neki dizel

a 270 cdi ti je petak koji se pokazao najgore od svih mečkinih dizela i teško češ ga nač za male pare
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Harry P. - 27. 10. 2009. 22:00:45
Ne želim ti pametovat al zašto nebi stavio od 124 300D  ili od okaša neki dizel

 d4


Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: SEJFO - 27. 10. 2009. 23:14:39
 Tooo majstoriiiiiiiii!! zagi zagi
Obzirom da je tema prepravke, pitam vas ima li šanse da se u NISSAN patrol 4puta 4 2800 kubika 1984.god
ugradi kakav dizel motor(koji) a da to ne bude preskupo, i kako bih u stvari gdje bi se mogao raspitati ili kupiti nov karburator ili polovan ispravan... unaprijed hvala za odgovore!!! zagi zagi

p. s. ja da imam na računu 1.000.000.maraka nikad nebi vozio..p....   neću odati koji kolega.. zagi zagi
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Neno - 28. 10. 2009. 08:14:11
6.2 nema šanse da troši 10 litara pa da ga ugradiš i na brodić od stiropola...

Ne želim ti pametovat al zašto nebi stavio od 124 300D  ili od okaša neki dizel

a 270 cdi ti je petak koji se pokazao najgore od svih mečkinih dizela i teško češ ga nač za male pare

Potpisujem, a i ko nije pokušao ugraditi novi motor s direktnim ubrizgavanjem i elektronskom kontrolom gasa (da se jednostavno izrazim) nema pojma koliko tu ima problema.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: PinzHunter - 28. 10. 2009. 09:58:08
6.2 nema šanse da troši 10 litara pa da ga ugradiš i na brodić od stiropola...

Ne želim ti pametovat al zašto nebi stavio od 124 300D  ili od okaša neki dizel

a 270 cdi ti je petak koji se pokazao najgore od svih mečkinih dizela i teško češ ga nač za male pare


300 D je prevelik, a prostor za ugradnju je jako mali.osim toga naći ga da ima ispod 500.000 je prava umjetnost. Od okaša je motor dobar ali bi morao dosta sjeći na karoseriji a to mi ne ide u prilog.
Ovdje se dobro može vidjeti koliki je pinc motor i gdje stoji kad je ugrađen.jako malo mjesta zauzima a "karter" mu nije direktno ispod samog motora (jer bi smetao osovini) nego smješten desno prema nazad.
http://www.pinzgauer.at/de/pinzgauer_gallery/19 (http://www.pinzgauer.at/de/pinzgauer_gallery/19)

sve u svemu jako teška misija ali izvodljiva samo treba naći pravo riješenje. svi koji su dosad nešto ugrađivali su rekli da dizel motor bez turbo punjača jednostavno preslab i prespor.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: PinzHunter - 28. 10. 2009. 10:00:42
Tooo majstoriiiiiiiii!! zagi zagi
Obzirom da je tema prepravke, pitam vas ima li šanse da se u NISSAN patrol 4puta 4 2800 kubika 1984.god
ugradi kakav dizel motor(koji) a da to ne bude preskupo, i kako bih u stvari gdje bi se mogao raspitati ili kupiti nov karburator ili polovan ispravan... unaprijed hvala za odgovore!!! zagi zagi

p. s. ja da imam na računu 1.000.000.maraka nikad nebi vozio..p....   neću odati koji kolega.. zagi zagi

sve je to izvodljivo, a za karburator znaš kome se možeš obratiti, i naravno za opcije sa dizelom možeš sa njim dogovoriti.

a to da ti nebi vozio p... ti vjerujem jer nemožeš od tolikog trbuha ni popeti se u p....   rol rol
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: TOMISLAV KT - 28. 10. 2009. 10:15:12
Tooo majstoriiiiiiiii!! zagi zagi
Obzirom da je tema prepravke, pitam vas ima li šanse da se u NISSAN patrol 4puta 4 2800 kubika 1984.god
ugradi kakav dizel motor(koji) a da to ne bude preskupo, i kako bih u stvari gdje bi se mogao raspitati ili kupiti nov karburator ili polovan ispravan... unaprijed hvala za odgovore!!! zagi zagi

p. s. ja da imam na računu 1.000.000.maraka nikad nebi vozio..p....   neću odati koji kolega.. zagi zagi
Bilo bi najjednostavnije naći patrola bez papira što se i da naći po oglasnicima (do 2000€) i presložiti cijeli motor i getribu.
Ako ne to onda kemijanje. npr IVECO tubo daily 2,5td cca 105ks 
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Antezg - 28. 10. 2009. 10:43:16
Tooo majstoriiiiiiiii!! zagi zagi
Obzirom da je tema prepravke, pitam vas ima li šanse da se u NISSAN patrol 4puta 4 2800 kubika 1984.god
ugradi kakav dizel motor(koji) a da to ne bude preskupo, i kako bih u stvari gdje bi se mogao raspitati ili kupiti nov karburator ili polovan ispravan... unaprijed hvala za odgovore!!! zagi zagi

p. s. ja da imam na računu 1.000.000.maraka nikad nebi vozio..p....   neću odati koji kolega.. zagi zagi

Pa ti si Sejfo barem u Bosni-izvoru svih mogućih starih terenaca-raspitaj se malo. Znam puno ljudi koji su išli u Bosnu po motore,getribe i ostale dijelove.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: File - 28. 10. 2009. 11:19:07
Ako su ti ovi mečkini veliki imaš manjih motora od citroena peugeota forda dizela koji su se pokazali fenomenalno za bilo kakve preinake...

Mi ih nabavljamo od starih vozila hitne pomoći i stavljamo ih u brodove (marinizacija) napraviš malu generalnu (karike,dihtunge,ako triba ležaje) i to su ti ludilo motori za takve kombinacije
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: PinzHunter - 28. 10. 2009. 13:53:08
Ako su ti ovi mečkini veliki imaš manjih motora od citroena peugeota forda dizela koji su se pokazali fenomenalno za bilo kakve preinake...

Mi ih nabavljamo od starih vozila hitne pomoći i stavljamo ih u brodove (marinizacija) napraviš malu generalnu (karike,dihtunge,ako triba ležaje) i to su ti ludilo motori za takve kombinacije

Oh File sad si me bacio u razmišljanje jer u tom pravcu nisam pomišljao niti tražio te motore. Nadam se da će se nešto dobro naći po tom pitanju.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: TOMISLAV KT - 28. 10. 2009. 14:54:09
Pinz
Mislim da u Audi A6 nisam siguran koji motor točno znam da je TDI. Postoji verzija sa tzv. suhim karterom (nije klasično ispod motora Već sastrane).
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: File - 28. 10. 2009. 16:19:25
A6 je motor ogroman ako je 6-ak i troši dosta,getriba je loša ona tiptronik i teško češ je upasat na auto,ako je 1.9 tdi onda može i iz nekog drugog auta npr golfa 3-ce koja je manja i verzija od 110 konja je ludilo ludilo motor koji leti a potrošnja je stvarno mizerna...
Sve motore koje navodim sam imao ili ih imam vozio popravljao,kupovao,prodavao...
A idalje ti kao glavnu smjernicu dajem u vidu nekog malog kombi motora koji je najsličniji tvom đipu i neče bit problema s upasivanjem a i getribe s kombija su sličnije terenskim kratke a snaga takvog motora je neupitno dostatna za taj đip
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: PinzHunter - 28. 10. 2009. 16:39:18
nedostaci originalnog motora su: karburatori, dva komada NDIX 36,te samo paljenje je problematično. Ja imam sve originalne dijelove i sve radi kako treba, ali to nije riješenje za budućnost jer ovaj sistem je prevaziđen i nije za preporuku.sam motor kao motor je super, ali ove komponente mu nepašu.amerikanci su napravili EFi ali nije sve provjereno jer pinc radi na 24V i imaju problema sa ispravljačem i pojedinim sitnicama koje nedozvoljavaju da napokon ova ideja krene u djelo.

neki su to ovako riješili: http://www.aircooledtechnology.com/galleries/pinzdyno/ (http://www.aircooledtechnology.com/galleries/pinzdyno/)
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: File - 28. 10. 2009. 16:42:17
Možeš ti promjenit i kompletnu instalaciju i stavit na 12 to će za tebe bit bolje
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: jo - 20. 11. 2009. 00:34:30
meni se čini da ste i doma dužni opaljenje, a možda su to samo puste pretnje za  pesi a na kraju ispadne  :pferd: . jeste li se kad vozili u đeti otraga na zadnjem sicu   hao  hao  hao
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Baki - 21. 11. 2009. 17:04:39
6.2 nema šanse da troši 10 litara pa da ga ugradiš i na brodić od stiropola...

Ne želim ti pametovat al zašto nebi stavio od 124 300D  ili od okaša neki dizel

a 270 cdi ti je petak koji se pokazao najgore od svih mečkinih dizela i teško češ ga nač za male pare


300 D je prevelik, a prostor za ugradnju je jako mali.osim toga naći ga da ima ispod 500.000 je prava umjetnost. Od okaša je motor dobar ali bi morao dosta sjeći na karoseriji a to mi ne ide u prilog.
Ovdje se dobro može vidjeti koliki je pinc motor i gdje stoji kad je ugrađen.jako malo mjesta zauzima a "karter" mu nije direktno ispod samog motora (jer bi smetao osovini) nego smješten desno prema nazad.
http://www.pinzgauer.at/de/pinzgauer_gallery/19 (http://www.pinzgauer.at/de/pinzgauer_gallery/19)

sve u svemu jako teška misija ali izvodljiva samo treba naći pravo riješenje. svi koji su dosad nešto ugrađivali su rekli da dizel motor bez turbo punjača jednostavno preslab i prespor.

Kolega ovdje covjek ugradio u pinza od Fiat Ducata motor 2.8 JTD.
Znas kako auto ide leti.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: PinzHunter - 22. 11. 2009. 19:04:15
ko,gdje šta daj fotke telefon sve samo daj da se to vidi
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: File - 22. 11. 2009. 22:24:59
Ne bojim se takvi ko ti al pošto si star i nemoćan za bilo šta pa tako i za  pesi a vidim i za googlanje ja kao mladi poletni ću ti pomoć i dat odgovor na tvoje pitanje...

kao što reeko iz milosti ne iz straha da nam brišeš teme lizi

U poslednje vrijeme se mnogo priča o Euro 3 standardu bez neke ideje šta on praktično i donosi. Treba znati da Euro 3 nije samo prepreka da se uveze polovan automobil već je to standard koji sve zemlje Zapadne Evrope, odnosno Evropske Unije nameću proizvođačima kako bi umanjile zagađenje okoline. Evropa svoje standarde naziva EURO, Američke zemlje poštuju standarde koji se nazivaju LEV (vozilo sa niskim štetnim emisijama eng. Low Emission Vehicle), ULEV (vozila sa veoma niskim štetnim emisijama, eng. Ultra Low Emission Vehicle), Japanci imaju JE standarde, dok Australija ima ADR standarde. Ti standardi određuju koliko izduvni gasovi mogu da sadrže štetnih čestica u različitim uslovima korištenja, kao i koliko pređenih km motor mora da izdrži, a da pri tome emisije tih čestica mogu da odstupe samo u određenom procentu.

Euro 3 zahteva od proizvođača motora za putnička vozila sledeće karakteristike:

 



Dizel motori
Euro 3
01.2000

Euro 4
01.2005

Euro 5
2008

Benzinski motori
Euro 3
01.2000

Euro 4
01.2005

Euro 5
2008.

-

Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: valdop - 22. 11. 2009. 22:43:56
valjda se mogu malo umiješati u ova uvaženja vozila, evo što predlažem, imaju i "lige sic"
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Harry P. - 22. 11. 2009. 23:25:09
Sejfo, da se ti ne mučiš i da se slučajno ne zaj...š evo ti malo ovdje pa pročitaj.

http://www.nacionalnaklasa.com/content/view/1329/6/ (http://www.nacionalnaklasa.com/content/view/1329/6/)

Moja ti je preporuka ako misliš kupovati neka kola vani da se držiš ovog pravila a to je da kupuješ auto koje je prvi puta registrirano u EU nakon 01. 01. 2001. godine jer svako vozilo koje je registrirano prvi puta u EU nakon toga datuma odgovara tim standardima tj. ima EURO 3 motor ili više.

Zašto ti ovo savjetujem? Ma znam kakve si kurate sreće isto kao i ja i ti bi baš natrčao na nešto što se nekako provuklo.

I da ti ja ne duljim i prepričavam što se ovdje tumači pročitaj ti sam i donesi zaključak.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: SEJFO - 22. 11. 2009. 23:39:13


 hVALA SVIMA!!!! zagi
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: File - 23. 11. 2009. 11:19:56
Različita auta u različitim godištima su imali euro 3 normu,pa tako neka i starija od tih datuma imaju eur 3 i možeš ih uvesti u federaciju, najjednostavnije ti je da gledaš auta od 1.2000 i onda kad se odlučiš za neko vozilo usput provjeriš njegovu euro normu al 99 % da nakon 1.2000 ima zadovoljavajuću normu te ga možeš uvesti
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Harry P. - 23. 11. 2009. 11:32:21
File, ta tvoja tvrdnja stoji u potpunosti ali ti ipak slabo poznaješ Sejfu i neznaš koliki je on pehista. Jedan od najvećih pehista... poslije mene.  fre
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Baki - 23. 11. 2009. 12:23:47
ko,gdje šta daj fotke telefon sve samo daj da se to vidi

Moras doci do mene jedino tako ti mogu pokazati i odvesti kod covjeka koji je to uradio.
To ti je razlog da dodjes kod mene i u lov i da se vidimo i naravno da vidis pinza.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: PinzHunter - 23. 11. 2009. 13:01:11
ko,gdje šta daj fotke telefon sve samo daj da se to vidi

Moras doci do mene jedino tako ti mogu pokazati i odvesti kod covjeka koji je to uradio.
To ti je razlog da dodjes kod mene i u lov i da se vidimo i naravno da vidis pinza.



hehejjjjj bando znao sam da ćeš tako odgovoriti.nije problem vidimo se i tako i tako. zagi
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Baki - 10. 03. 2002. 00:25:03
ko,gdje šta daj fotke telefon sve samo daj da se to vidi

Moras doci do mene jedino tako ti mogu pokazati i odvesti kod covjeka koji je to uradio.
To ti je razlog da dodjes kod mene i u lov i da se vidimo i naravno da vidis pinza.



hehejjjjj bando znao sam da ćeš tako odgovoriti.nije problem vidimo se i tako i tako. zagi

Vazi vidimo se!
Nadam da ti danas stignem uslikati pajera.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: TOMISLAV KT - 16. 01. 2010. 12:01:30
Evo jednog od mojih uradaka. Suzuki Samurai i motor od golfa ll 1,6d.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Macak - 16. 01. 2010. 12:10:12
Interesantno Tomislave, kako si spojio taj motor sa mjenjacom od Suzuki?
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: kmkole86 - 16. 01. 2010. 13:08:44
http://www.wimp.com/chainlinkextreme/ (http://www.wimp.com/chainlinkextreme/)
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: TOMISLAV KT - 16. 01. 2010. 18:38:03
Aluminijskom pločom uz majstora tokara, glodača, varioca aluminija i puno mjerenja i razmišljanja. Ali nije mi žao niti vremena niti uloženog novca jer je spoj savršen. Njemačko srce u japanskom terencu.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Štef - 16. 01. 2010. 21:50:35
http://www.wimp.com/chainlinkextreme/ (http://www.wimp.com/chainlinkextreme/)


 ovo je stvarno ludo!  uf  happi
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Neno - 18. 01. 2010. 08:36:15
Prijenos lancem  ;D d4

Koliko je love umlačeno u ovo samo nebo zna, ali je progib osovina  gss
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: toni(c) - 06. 02. 2010. 00:20:25
Prijenos lancem  ;D d4


a kotači glavčine i zglobovi od hummera ;D
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: sile - 06. 02. 2010. 08:07:17
http://www.wimp.com/chainlinkextreme/ (http://www.wimp.com/chainlinkextreme/)
fenomenalno... kao da je igračka iz nasinog svemirskog programa  d4 d4
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: valdop - 07. 02. 2010. 19:14:12
je dobra je, ko zna može li se registrirati, ne bih volio imati nešto a da ne platim porez i davanja državi. . . . .
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: sile - 07. 02. 2010. 20:25:37
je dobra je, ko zna može li se registrirati, ne bih volio imati nešto a da ne platim porez i davanja državi. . . . .
bez imalo grižnje savjesti bih ju vozio neregistriranu jedno vrjeme
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Jedan - 07. 02. 2010. 21:41:26
Ja bi joj stavio kuku i priključio se kao prikolica!
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Harry P. - 07. 02. 2010. 22:08:14
Ja da sam Moderator na ovoj temi, sve bih vam postove pobrisao jer kontaminirate temu.  fre
... i tko bih prvi počeo sa kontaminiranjem već Vlado   uf
Vlado, Vlado  pljus ... uozbilji se malo pa se ugledaj na mene i Zorana

Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: kalnik - 07. 02. 2010. 22:10:13
Ovo bi bila ZDRAVA kontaminacija d4
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: SEJFO - 07. 02. 2010. 22:19:08

Nek se vidi,,,, da ja nisam uvijek,,,,krivac!!!! hao hao
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: kalnik - 07. 02. 2010. 22:29:57

Nek se vidi,,,, da ja nisam uvijek,,,,krivac!!!! hao hao
Niste kolega, sve su to zene krive fre
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: valdop - 08. 02. 2010. 11:59:19
citat Harry P.

Vlado, Vlado  pljus ... uozbilji se malo pa se ugledaj na mene i Zorana


prvom prilikom, inaće je ovo trebalo biti u TOT-u (totalni off topic) nek se preseli ako može . . .
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Jedan - 02. 03. 2010. 22:24:07
Molim kolege koji imaju iskustva s ovom problematikom ili se dobro razumiju u auto-elektriku, da mi pomognu u rješavanju spajanja 24 V vitla na autu s 12 V instalacijom. Priložio sam principielnu shemu moje zamisli ali ne znam kako bi se to ponašalo u praksi (razlika u potrebnoj struji punjenja za svaki pojedini akumulator). Problem je što se jedan akumulator (Acc 1 - za postojeću auto-instalaciju) više prazni i puni tijekom eksploatacije. Molim samo odgovore znalaca s iskustvima, jer mišljenja imam i ja - svakakva! Hvala!
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Antezg - 03. 03. 2010. 00:59:44
Jednostavnije i vjerojatno jeftinije ti je zamijeniti motor vitla ili vitlo prodati meni jeftino jer imam 24 voltnu instalaciju-hehe.
Neznam kako bi ti išlo punjenje akumulatora zato jer je to dosta zeznuto sa 24 volta -svako direktno priključenje na "niži" akumulator sa nekim 12 voltnim potrošačem ma koliko mali on bio neizbježno dovodi do toga da se taj akumulator više prazni,a manje puni, a onaj "viši"prekuha jer se puni previše. Nissan je čak davno imao veliku reklamaciju jer je spojio direkt na jedan akumulator memoriju radija i to je dovelo do toga da su na svima baterije ošle u ku..c.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: silvertip - 03. 03. 2010. 07:54:52
kolega jedan ja koliko znam da postoje pretvarači struje sa 24 na 12 to si pribavi i rješena stvar
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Jedan - 03. 03. 2010. 15:56:09
Hvala Vam obojici, riješio sam problem vrlo jednostavno. Problem je u razmišljanju škrtog čovjeka (mene)! hao
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: TOMISLAV KT - 19. 03. 2010. 14:30:38
Ajmo zar nitko ništa ne radi?
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Jedan - 19. 03. 2010. 16:05:23
Punom parom! Slažem od dva Patrola mod 160 - jednog dobrog i za sad mi ide dobro. Malo me muči pitanje ima li potrebe mijenjati motor SD 2,5 s SD ili TD 3.3. Na nekima pucaju glave, a ne znam na kojima (ili možda svima). Ako netko ima iskustava, bio bih zahvalan na pomoći! zagi
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: TOMISLAV KT - 19. 03. 2010. 19:22:47
Ja evo pripremam ovo za Samuraja. Za sada je samo gruba obrada, ali najvažnije centriranje je prošlo.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: syncm2 - 20. 03. 2010. 12:45:19
Zanima me dali se u ovaj auto može ugraditi diesel motor, ako da koji? I dali trebaju još  neke preinake, i na kraju dali je to isplativo ??

http://www.njuskalo.hr/auti/jeep-grand-cherokee-4.7-v8-automatik-oglas-1063368 (http://www.njuskalo.hr/auti/jeep-grand-cherokee-4.7-v8-automatik-oglas-1063368)

Hvala
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: 7X64 - 20. 03. 2010. 16:48:21
TOMISLAV KT sta je to sto je na slici?
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: syncm2 - 20. 03. 2010. 17:51:57
To je međuploča koja se stavlja između motora i getribe kad se stavlja dugi motor na geteribu ili obrnuto a rupe se ne poklapaju. Mislim da se može regulirati i razmak između potisne ploče i druk-lagera, ako treba. Valjda je tako, isravite me ako griješim.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: TOMISLAV KT - 20. 03. 2010. 19:04:17
To je međuploča koja se stavlja između motora i getribe kad se stavlja dugi motor na geteribu ili obrnuto a rupe se ne poklapaju. Mislim da se može regulirati i razmak između potisne ploče i druk-lagera, ako treba. Valjda je tako, isravite me ako griješim.
Sve si ispravno rekao.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: 7X64 - 21. 03. 2010. 15:00:37
Svaka cast majstori ste nikad se nebi toga sjetio .
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: PinzHunter - 22. 03. 2010. 22:06:11
Punom parom! Slažem od dva Patrola mod 160 - jednog dobrog i za sad mi ide dobro. Malo me muči pitanje ima li potrebe mijenjati motor SD 2,5 s SD ili TD 3.3. Na nekima pucaju glave, a ne znam na kojima (ili možda svima). Ako netko ima iskustava, bio bih zahvalan na pomoći! zagi

pucaju glave onima koji nisu intercooler, i koji su tjerani i grijani previše, inače su ok. velika mašine a mala količina ulja u motoru.

nisam stručnjak ali sam slušao stručnjake koji o tome više znaju
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Neno - 23. 03. 2010. 08:14:49
Na Nissanu 2,8 TD zna puknut glava, ali na to ti nije imun niti jedan predkomorni turbo dizel, redni šestaci su naročito osjetljivi zbog dugačke glave ali naprimjer ja imao tu "sreču" na Pajeru 2,5 i davno na Golfu 1,6 TD koji imaju četiri cilindra.

Obično glava pukne usljed pregrijavanja ali uzrok može biti i loša šprica začepljen kanal ulja ili vode, zamor materijala ....
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: fazan - 27. 05. 2010. 08:18:51
Možda nekome ova slika posluži kao predložak .
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Jedan - 07. 11. 2010. 07:42:10
Traži se: dobar poznavalac Twinga. Imam problem s paljenjem. Ne trebaju mi hipoteze, već stručnjak koji s tim ima iskustva.  teaa zagi
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Zoran - 07. 11. 2010. 08:08:13
šta je to bubamara
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: valdop - 07. 11. 2010. 09:52:48
Traži se: dobar poznavalac Twinga. Imam problem s paljenjem. Ne trebaju mi hipoteze, već stručnjak koji s tim ima iskustva.  teaa zagi

ujednom od svojih brojnih LD gdje si član ima kolega lovac koji je imao do nedavno renaultov servis, otišao u penziju, on bi možda znao kako se pali twingo, dal na ključ ili na kurblu, a ako trebaš kurblu znaš da ju imam od lade nive, cjena prava sitnica   pic
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: shandi - 07. 11. 2010. 10:24:56
Traži se: dobar poznavalac Twinga. Imam problem s paljenjem. Ne trebaju mi hipoteze, već stručnjak koji s tim ima iskustva.  teaa zagi
Ja ti mogu posuditi upaljač  happi
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Neno - 08. 11. 2010. 08:42:15
Traži se: dobar poznavalac Twinga. Imam problem s paljenjem. Ne trebaju mi hipoteze, već stručnjak koji s tim ima iskustva.  teaa zagi

Ako auto upali i odmah se zatim i izgasi problem je kod ključ!

Klasika kod Renaulta od 2000 na ovamo
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: sile - 08. 11. 2010. 11:03:12
 neno gdje je najbolje naručiti dijelive za pajero 3 tj.tko je najozbiljniji i najbrži dobavljač   ??
... razbio sam stražnji branik i onu lampu u njemu?
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Jedan - 08. 11. 2010. 11:06:54
Za Pajero - u Mariborskoj ulici! zagi
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Neno - 08. 11. 2010. 12:50:08
neno gdje je najbolje naručiti dijelive za pajero 3 tj.tko je najozbiljniji i najbrži dobavljač   ??
... razbio sam stražnji branik i onu lampu u njemu?

Branik cca 1600 štop u braniku cca 300 Kn, trenutno samo iz Italije cca 15 dana.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: sile - 08. 11. 2010. 22:27:42
Za Pajero - u Mariborskoj ulici! zagi
prika koji je to dučan? maš li možda i njihov kontakt broj telefona ?
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: sile - 08. 11. 2010. 22:28:31
neno gdje je najbolje naručiti dijelive za pajero 3 tj.tko je najozbiljniji i najbrži dobavljač   ??
... razbio sam stražnji branik i onu lampu u njemu?

Branik cca 1600 štop u braniku cca 300 Kn, trenutno samo iz Italije cca 15 dana.
može li se preko tebe naručiti ??
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: PinzHunter - 09. 11. 2010. 20:47:37
kad smo kod dijelova. u potrazi sam za kukom sa 4 rupe kao na slici:poželjno bi bilo da ima raspon rupa 85x45 ali i 85x56 bi zadovoljio potrebu.

(http://www5.pic-upload.de/09.11.10/k1uv1ot7ckq5.jpg) (http://www.pic-upload.de/view-7700824/kugelflansch.jpg.html)
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: valdop - 09. 11. 2010. 20:55:33
znaš da za čudo treba pola sata a za nemoguće deset minuta

http://www.karcsi.net/bosalhrvatska.html (http://www.karcsi.net/bosalhrvatska.html)
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: PinzHunter - 09. 11. 2010. 21:28:48
 d4

već poslao upit.

Svaka čast.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Jedan - 09. 11. 2010. 22:20:06
Pogledaj i ovo! http://www.green-lanes.co.uk/product/ba190/ (http://www.green-lanes.co.uk/product/ba190/) Čini mi se dosta lukavo. zagi
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Neno - 10. 11. 2010. 08:16:08
neno gdje je najbolje naručiti dijelive za pajero 3 tj.tko je najozbiljniji i najbrži dobavljač   ??
... razbio sam stražnji branik i onu lampu u njemu?

Branik cca 1600 štop u braniku cca 300 Kn, trenutno samo iz Italije cca 15 dana.
može li se preko tebe naručiti ??

Postoji mogučnost  ;D
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: PinzHunter - 10. 11. 2010. 09:17:55
Pogledaj i ovo! http://www.green-lanes.co.uk/product/ba190/ (http://www.green-lanes.co.uk/product/ba190/) Čini mi se dosta lukavo. zagi

dobra stvar.stariji landcruiseri imaju slične sklopove,nema šta nemogu kačiti na nju,ali čuo sam samo da su to švicarski modeli.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: lola - 22. 11. 2010. 22:47:10
dali netko zna kako i gdje mogu povisiti Lada NIVU
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: nazime - 22. 11. 2010. 22:54:44
Jel imaš na Nivi federe na svim kotačima?
Ako imaš, prošvrljaj po ebay-u, potraži one plastične podloške. Max. bez ikakvih drugih preinaka,  možeš staviti podloške 5 cm.
S tim si podigao samo karoseriju i dobio si to da možeš staviti veće gume, a onda si sa većim gumama podigao i diferencijale.
Možeš i staviti duže federe, ali to je skuplja varijanta od podloški.
 
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: lola - 22. 11. 2010. 23:02:46
hvala nazime,. Da stavio sam monster gume i stružu mi zadnje gume po šasiji i to bez opterečenja . Prosim, ako znaš gdje u zg i okolici mogu kupiti umetke ili ako netko ima skicu da pokušam nekome dati da ih napravi
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: nazime - 22. 11. 2010. 23:07:50
Ma pogledaj po netu. Ja sam sebi naručio iz USA i bilo je naka sitna lova.
Upiši u google "cherokee body lift" pa pogledaj.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Jedan - 23. 11. 2010. 10:06:36
hvala nazime,. Da stavio sam monster gume i stružu mi zadnje gume po šasiji i to bez opterečenja . Prosim, ako znaš gdje u zg i okolici mogu kupiti umetke ili ako netko ima skicu da pokušam nekome dati da ih napravi
U Heinzelovoj 52 (dvorište) bio je Fahir Zrnić (4660 103, 2945 324), stari majstor - kovač. Kod njega sam dao napraviti druge opruge od čelika za milimetar debljeg od originalnih (14 mm) i to radi savršeno. Dužinu možeš odrediti po želji.
Na prednjoj osovini je problem "hod" amortizera, pa bi trebalo staviti duže ali obrati pažnju na dužinu i mogućnost "hoda" poluosovina (da ne ispadnu iz "rukavca") i kut otklona kotača (gume će ti zapinjati za blatobrane ili "mulde"). zagi
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: shandi - 23. 11. 2010. 10:18:10
Evo majstore, na ovom linku ti sve piše.
http://www.ladaniva.co.uk/baxter/resources/BaxterLift.htm (http://www.ladaniva.co.uk/baxter/resources/BaxterLift.htm)
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: likabrinje - 06. 01. 2011. 18:10:35
Koje opruge,ili stare istegnut ima li kakvih iskustava molim odg....???Neki najjednostavniji nacin....Unaprijed zahvalan....
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: pepi2 - 06. 01. 2011. 19:09:17
Sve nazovi nedostatke oko visine ovjesa ,getribe, diferencijala.. koji su mucili dosadasnje vlasnike ,inzinjeri u Ladi uzeli su za ozboljno i otklonili u novoj Nivi M .``Novi`` model prosao je nekoliko off-road testova u FR i D , a probni vozaci imaju samo rijeci hvale za terenske mogucnosti ovog novog oldtajmera. U tim i jos nekim drzavama Europe vec je u prodaji.
Neznam zasto vas vasi distributeri nisu obavijestili o novom modelu na trzistu i uprilicili demonstraciju??
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: likabrinje - 06. 01. 2011. 19:41:36
Mene zanima kako ju podignut ovaj postijeci model Nive 97godište.....I necu kupovat novu neg ovu ocu podignut,pa me zanima kako i na koji nacin....

kolega predstavi se u prvoj rubrici ovog foruma da bi mogao nastaviti čitanje i pisanje na forumu, LOVAC Team
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: pepi2 - 06. 01. 2011. 20:12:37

Za preinake nebi nista savjetovao. I da , poslusaj moderatore prije nego ti skinu kozu s ledja   d13.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: likabrinje - 06. 01. 2011. 20:27:57
http://4wheeldrive.about.com/od/ladanivareadersrides/ig/Lada-Niva---Photo-Gallery/1986-Lada-Niva.htm (http://4wheeldrive.about.com/od/ladanivareadersrides/ig/Lada-Niva---Photo-Gallery/1986-Lada-Niva.htm)     OVAKO NESTO
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: valdop - 06. 01. 2011. 20:34:04
tvoja tema je premještena u već postojeću gdje piše o podizanju lade


Za preinake nebi nista savjetovao. I da , poslusaj moderatore prije nego ti skinu kozu s ledja   d13.

kao što će je moderatori i tebi skinuti
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: pepi2 - 06. 01. 2011. 20:41:57
tvoja tema je premještena u već postojeću gdje piše o podizanju lade


Za preinake nebi nista savjetovao. I da , poslusaj moderatore prije nego ti skinu kozu s ledja   d13.

kao što će je moderatori i tebi skinuti

Najprije morate proci kvalifikacije  z10 z10 z10 zagi zagi a tu mi se cinite dosta tanki.. ;D
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: likabrinje - 06. 01. 2011. 20:49:02
Jel netko prodaje opruge vece???
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: lola - 07. 01. 2011. 20:57:19
nivašihitno  pic! ako netko zna gdje mogu kupiti rabljeni diferencijal za lada niva 1,7 (1996.god.)
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: likabrinje - 07. 01. 2011. 22:35:34
pogledaj Autootpad Novica Karlovac,ili pogledaj na Njuškalu,ili plavi oglasnik....
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: lola - 07. 01. 2011. 22:42:26
hvala likabrinje, zagi
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: likabrinje - 07. 01. 2011. 22:50:27
www.oglasnik.hr/.../autodijelovi/.../niva...dijelovi.../oglas-11547513.html (http://www.oglasnik.hr/.../autodijelovi/.../niva...dijelovi.../oglas-11547513.html) - Probaj tu
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: likabrinje - 08. 02. 2011. 22:03:44
ovako dobivam jenu nivu jako povoljno u njoj je diesel motor od neke lancie....Pa me zanima kakve su mane i prednosti ili nedostatci....?????molim iskustva ...Hvala vam.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: evaeva - 09. 02. 2011. 14:04:48
Prednost je potrošnja a nedostataka je mnogo više, dijelovi, atest, pouzdanost na meduploči spojke itd. Bolja solucija ti je Niva sa ugrađenim plinom.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Jedan - 09. 02. 2011. 14:37:18
Koliko sam shvatio voziš po području Like, a tamo zna često i dugo biti vrlo hladno. Nisam siguran da ćeš se tad voziti s diesel motorom. Preinake su uvijek problematične (ovise o kvaliteti izrade), a svrha je upitna. Ovisi za što ti treba "Niva" i koliko si spreman trpjeti visoku potrošnju. Plin je dobro rješenje ali s rezervoarom u putničkom prostoru, jer će ti inače zapinajti za kamenje i ubrzo bi moglo biti problema. Kud god da stavit auspuh uvijek će ti smetati osim na originalnom (serijskom) položaju. Ponavljam - ovisi za što ti je potrebna i gdje i kako ćeš je voziti. zagi
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: likabrinje - 09. 02. 2011. 15:59:19
dizel je dizel i atest ima i mislim da nebi trebalo bit problema....
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Jedan - 09. 02. 2011. 18:20:29
I "Titanic" je imao atest!
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Jedan - 22. 05. 2012. 21:57:30
Punom parom! Slažem od dva Patrola mod 160 - jednog dobrog i za sad mi ide dobro. Malo me muči pitanje ima li potrebe mijenjati motor SD 2,5 s SD ili TD 3.3. Na nekima pucaju glave, a ne znam na kojima (ili možda svima). Ako netko ima iskustava, bio bih zahvalan na pomoći! zagi
Konačno gotovo i prvi testovi prilično zadovoljavajući. z1
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Zoran - 22. 05. 2012. 22:01:26
lepije ali je tebi dosadno u zivotu svaka cast za trud
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Štef - 22. 05. 2012. 22:28:31
 just just just zagi
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Zoran - 22. 05. 2012. 22:54:25
ko je suvozac supruga ili moj rođak pavlovic v  hao
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Jedan - 22. 05. 2012. 23:00:10
ko je suvozac supruga ili moj rođak pavlovic v  hao
Moj "jatak" Ivo, Marijanov suborac.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Neno - 23. 05. 2012. 08:12:35
Jedan dobra makina, jeli 3,3D?

E da fali ti sad neki lift-kit.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Jedan - 25. 05. 2012. 10:05:07
Motor je SD25 (diesel, 4 cilindra), stavljen umjesto L28 (benzin, 6 cilindara). Zbog povećane težine vozila ("oklop", teško vitlo, dva akumulatora od 100 Ah, teške i široke gume) i manje snage motora, osjeća se manjak snage (izvan ceste) u normalnom prijenosu (2H i 4H) ali s reduciranim prijenosom (4L) s lakoćom savladava sve izazove terena na kojem ga koristim, a teren je prilično zahtjevan. Sve 4 opruge su lisnate, pojačane 1 listom i podignute za 5 cm, pa nemam potrebe za dodatnim "liftingom", naročito zbog dosta velikih bočnih nagiba, gdje bi takav mogao biti opasan zbog višeg težišta.
Ako se ukaže potreba stavit ću u njega motor SD33, a obzirom da je to obično prirodan slijed stvari (brzo se naučiš na više, pa hočeš još), to je vrlo vjerojatna skora opcija.
Naslov: Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
Autor: Neno - 25. 05. 2012. 10:22:05
SD33D je mrcina i fino vuče od 1700 okretaja puno bolja opcija od RD28T koji je mrtav do 2000 o/min a još ima problema s glavom i curenjem ulja.