Autor Tema: Revitalizacija Stepskog sokola u Hrvatskoj  (Posjeta: 5110 vremena)

Offline NLT

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: Revitalizacija Stepskog sokola u Hrvatskoj
« Odgovori #15 u: 26. 02. 2008. 03:08:23 »
ČEPIN - Veliki eko-incident dogodio se na oranicama uz naselje Ovčara u Čepinu, na prostoru lovišta Lovačkog društva Prepelica iz Osijeka, gdje je u samo dva dana pronađeno petnaest lešina uginulih srna, za koje se pretpostavlja da su otrovane. Marko Vučemilović-Šimunović, direktor tvrtke Novi agrar d.o.o., koja je postavila otrov protiv glodavaca odbacuje bilo kakve optužbe. »Glodavce tretiramo već godinama i nikad nismo imali problema«, ističe Vučemilović-Šimunović upozorivši da površine na kojima su pronađene srne graniče sa zemljištem privatnih poljoprivrednih površina.[M. S. G.]
mozda sam krivo prezentirao.
otrovi za miseve se koriste u urbanim sredinama .koliko ja znam ne stavljaju se po nekakvoj zabiti i sumi i li livadi.cak koliko se sjecam to mi je jednom deratizer rekao da je zabranjeno.
stepskog sokola u urbanoj sredini mislim da nema(ako netko zna primjer neka ga iznese),pa mu otrov tako direktno nemoze ni stetiti.
ja sam za ukidanje otrova.bez daljnjeg .ako govorimo o pesticidima i insekticidima onda je dovoljan primjer DDT i sivi sokol,pa da zakljucimo raspravu.podrzavam te u tezi o otrovima ali nije realno za ocekivat zabranu. ;)

Offline Petrinja Saker

  • Moderator
  • K 100
  • *****
  • Postova: 144
Odg: Revitalizacija Stepskog sokola u Hrvatskoj
« Odgovori #16 u: 26. 02. 2008. 06:24:45 »
vidi vraga.sta su tamo isli postavljati.bolesno.
Ja sam ću isčeznuti, kao i svi mi. Ali umjetnost sokolarstva će živjeti dok sokolovi budu mahali krilima.

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Revitalizacija Stepskog sokola u Hrvatskoj
« Odgovori #17 u: 26. 02. 2008. 09:26:21 »
Budala nažalost ima svugdje.Volio bih da takvima sva glupost kroz sankcije dođe na naplatu ali teško je nažalost otkriti takve "bisere",pogotovo ako su to napravili s nečijim blagoslovom >:(
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.