Autor Tema: Lov na velikim daljinama  (Posjeta: 400863 vremena)

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #405 u: 26. 07. 2009. 11:52:47 »
Pardon pogresna slika!

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #406 u: 30. 09. 2009. 17:55:45 »
jadna naša država
vidi na koliko ovi pucaju

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #407 u: 30. 09. 2009. 18:38:27 »
svaka čast na umijeću maksimalnog iskorištenja balistike ali zapravo ne pucaju "oni" nego stalci!
i to mi čak ne spada ni u streljaštvo nego u nekakva testiranja, ispitivanja......a jako malo veze sa lovom.
nedostaju još laserski pištolji ili puške.na njih nema puno utjecaja ni vjetar, ni gravitacija a ni gustoća zraka.
 z10

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #408 u: 30. 09. 2009. 18:40:15 »
eee magvin zato sam ovo i stavio u teme streljaštvo na velikim daljinama

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #409 u: 30. 09. 2009. 21:06:42 »
vidi na koliko ovi pucaju
I još k tome pogađaju  uf
 pesi dobra grupa za tu daljinu, pitanje je samo da li je ponovljiva ???
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #410 u: 30. 09. 2009. 21:18:21 »
Bravo Kaligula slažem se s tobom 100 %
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #411 u: 30. 09. 2009. 21:25:07 »
Hoce hoce mora

Na žalost,neće biti ništa od ovakve streljane,iz preko nekoliko razloga.
 I svi ti razlozi stoluju na Markovom Trgu broj 2.

Ili,preciznije :

1. Sve i jedna Vlada koja je ovom nacijom vladala od rata pa do danas,se boji naoružanog naroda.
Mi koji živimo u RH uopće "ne znamo zašto" jel da ?

2. MUP je tako posložio Zakone da je dobijanje dozvole za ovakav vid streljane uspjeh ravan trostrukom dobitku na LOTTO-u.

3. Čak i da se pomoću čarobnog štapića riješi problem vrlo negativnog stava države,tu su još i novinari koji sve ljubitelje oružja klasificiraju kao maloumne idiote s malim pimpekom koji vježbaju na streljani kako bi jednog dana utrčali u neku školu i pobili što više djece.


Zašto ?

 Zato što takvi članci:
 a) imaju veliku potporu MUP-a i Vlade ,
 b) takvi članci prodaju novine,
 c) lakše je nekoga popljuvati i poniziti nego mu pomoći.

 A po pitanju ovog zadnjeg,mi Hrvati smo svjetski prvaci.
 Naroćito ako možemo sami sebi jeb.. mater.

Meni se ta ideja prije nekog vremena vrzmala po glavi,čak sam i neke stvari pokrenuo ali ...
Čime su "oni gore " čuli o čemu se radi,dobio sam s više strana "prijateljski" savjet da odustanem,jer bih mogao ostati bez "svega".

Ovo "svega" se odnosilo na oružje.
Uglavnom,to je u ovoj Lijepoj Našoj izdanoj i prodanoj realnost.
 A sve ostalo utopija.


 just
svaka riječ je nažalost točna!

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #412 u: 01. 10. 2009. 18:26:05 »
Ja svogaSSG-a  neću nikada prežaliti. paci paci paci paci paci

Offline tomek

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #413 u: 17. 10. 2009. 19:34:21 »
Da se malo uključim u polemiku oko pucanja na daljinu sa svojim skromnim iskustvom.Volim pucati na daljinu,prvestveno na mete,a i hitac u lovu mi nije stran(150-250m).Do sada sam ispucao oko 8-10 tisuća metaka od toga 70% 308w. U jednom danu sam ispucao 200 komada iz SSG 308W vojna verzija sa teleskopskim nogicama na metu,i nakon godina treniranja hitac na 300 -400 metara nije nikakav bauk ni naučna fantastika nego realnost uvježbanog strijelca.SSG, optika Leupold mark3 i puuuuuno vježbe grupa na 300 m 8 cm,na 500 grudna meta 14cm grupa 5 hitaca pucano ležeći,a nakon toga zadovoljstvo do neba. archery8 d7 teaa

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #414 u: 20. 10. 2009. 10:29:35 »
Grupa na 500m je tek 50% posla kada se sa papira predje na meso.
Svetla, vise svetla...
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #415 u: 20. 10. 2009. 11:37:08 »
Super  d4 probudila se tema!  d4

Offline tomek

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #416 u: 20. 10. 2009. 20:53:00 »
Dragi kolega Ry1 kad se dobro upucaš na papir u meso je hitac isto tako dobar,a kad pucaš u meso bez provjere na papiru,potraga,mučenje divljači,mučenje lovaca,nepronađena divljač itd. Ako si lovac onda bez papira nećeš ni pomisliti pucati na  divljač,a kamoli ići u lov,i ne daljina 500 nego 100 ali u dobroj grupi,a 300 i 500 puno žganaca popapati,i puno vremena na streljani provesti. sor

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #417 u: 20. 10. 2009. 22:43:42 »
Mislim da se moze sa sigurnoscu reci da je kolega Ry dosta dobro upucan. Slazem se da se bez dosta dobrog iskustva i puno vjezbe ne metama ne moze pristupiti lovu na vece daljine i da to vodi u propast a nije ni eticki u redu. Razlika izmedju mete i divljaci je energije i vrsta zrna koje bi se trebalo korisiti. Moj SSG je odlicno upucan ali koncanica optike koju trenutno ima me ogranicava na maximum do 250 m metara lova ostalo bi bilo glupo i daleko izvan kontrole sigurnog pogotka. Nekad sam pucao 100 -200 metaka po odlasku na streliste a danas puno manje jer radje hladim cijev i pucam birano i lakse nego kolicinski- jednostavno cuvam cijev za neka duza vremena uzivanja. Zeiss nudi lijepe Z5, Rapid Z 600 i Z 7 koncanice kao i S&B i ostali ali one su vise prikladne 300 WM i ostalim WSM kalibrima nego 308W kojeg strasno volim ali mislim da nema  potrebnu snagu niti putanju za tako velike udaljenosti. Gadjati metu na 300 i visew metara je jedno a gadjati vepra ili jelena nesto sasvim drugo.  Ne kazem da se ne moze pogoditi ali mora biti vitalna zona i zrno koje ce napraviti posao bez greske.

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #418 u: 21. 10. 2009. 05:12:15 »
Citat:
Dragi kolega Ry1 kad se dobro upucaš na papir u meso je hitac isto tako dobar,a kad pucaš u meso bez provjere na papiru,potraga,mučenje divljači,mučenje lovaca,nepronađena divljač itd
Apsolutno se slazem kolega tomek na isti nacin se i mirim sa cinjenicom da iz slavine sa crvenom bojom izlazi vruca , a iz one sa plavom hladna voda.
Postoji medjutm drugi problem koji sam hteo da naglasim.
Imas recimo SSG, TRG,L461 itd, a nemas TBC,LSD i ostalo sto bi ti moglo smetati ti ces sa mnogo sigurnosti staviti koferce u prtljaznik i odvesti se do strelista.
Siguran si jer znas da ces pucati na 500m, jer si vec probao i jer ti je polazilo za rukom. Siguran si i da je Utorak, i da je vetar juzni 3m/h i da ce ti trebati izvestan broj klikova gore i severno da bi pogodio cilj.
U lovu je sve daleko komplikovanije.
Da preskocimo pripremu i da pocnemo od momenta u kojem povlacimo obarac ili da idemo od pocetka?
I da, ako prica krene u smislu "sedim ja na ceki kad evo ti srnadaca na livadi 500m dalje.." nastavak cu u najmanju ruku uzeti kao neozbiljan (suzdrazacu se od izraza amaterski) pristup materiji.
pozdrav
Ry
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #419 u: 21. 10. 2009. 06:41:17 »
Ja se slazem da se neka zrna odlicna za streliste uzasno ponasaju u lovu a da neka lovna nisu najpreciznija. Recimo neka jako hvaljena tvrda zrna odlicno povale divljac na svim daljinama ali na blizu su uzas i razocarenje. Samo prodju a divljac ode i ode dok ne iskrvari.  neka opet odlicno odrade posao ako udare iza plecke a kad pogode plecku rasprsnu se i naprave pastetu! Ima puno faktora za to nesto malo sam naucio a puno toga ucim svaki dan. Tek sad nakon svih ovih godina znam koliko u stvari malo znam i koliko toga jos moram nauciti. da se ne ponavljam opet imamo temu za gadjanje na velikim daljinama a ova je o lovu na istim tim daljinama.