Autor Tema: Lov na velikim daljinama  (Posjeta: 403236 vremena)

Offline makimax

  • K
  • *
  • Postova: 60
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #435 u: 02. 12. 2009. 23:45:24 »
 KALIGULA!!!! d4
 Za sve si u pravu!!! JA sam ti iskreno u onim crvenim slovima i zbog toga ne pucam nikad preko 50.m  Moj je moto  il siguran pogodak  il ne pucam!!!  Zato i ulovim samo prehladu-al se ne sikiram -jebiga nije lov samo pucanje ima tu i sexa!!! ;) zagi hao
He 50m,pucam sa zatvorene oci...
 KALIGULA!!!! d4
 Za sve si u pravu!!! JA sam ti iskreno u onim crvenim slovima i zbog toga ne pucam nikad preko 50.m  Moj je moto  il siguran pogodak  il ne pucam!!!  Zato i ulovim samo prehladu-al se ne sikiram -jebiga nije lov samo pucanje ima tu i sexa!!! ;) zagi hao

Offline MladenP

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #436 u: 03. 12. 2009. 03:08:41 »
Na gađanje na veliku udaljenost treba gledati s maksimalnom simpatijom i podrškom. Nije važno  hoće li se itko od nas uključiti u disciplinu, ali tim ljudima treba dati bezrezervnu podršku. To je "testing ground" za lovački sport. Slično kao Formula 1 trke. Istina da je spektakularno, atraktivno, bučno itd, ali što će to meni ili tebi. Što ja imam od toga da se netko vrti u krugu velikom brzinom i tako sat ili dva i na kraju inkasira milijun ili dva dollara. Činjenica je da i ja i ti imamo koristi od toga. Notorna je činjenica da puno novih tehničkih rješenje koja su sada standard u autima koje mi vozimo, najprije napravljena za Formulu 1. Zatim su na trkama testirana, usavršena i danas našla primjenu u obiteljskim autima koje mi vozimo. Ista je situacija i s gađanjem na veliku udaljenost. Eksperimentira se sa cijevima, oblicima nareza u cijevi, zatvaračima i načinima funkcioniranja zatvarača i puno toga. Notorno je da vojska i proizvođači sportskog oružja imaju veliki interes i ulaganja u tu disciplinu. Ne bez razloga. I nema razloga da i mi ne pokaženo naše simpatije i podršku tim ljudima bez obzira što to nije "my cup of tea" kako bi se ovdje reklo.
Dobra vam kob. MladenP
Samo precizna puška je lijepa puška, ostale su samo lijepi zidni ukrasi.

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #437 u: 03. 12. 2009. 06:53:54 »
ee ko da ja nebi volio da i mi imamo di testirat tako što
Prvo kod nas nemaš to ni di napravit
a koliko bi jedna takova "malo" preciznija stvarčica koštala sve me strah i pomislit

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #438 u: 03. 12. 2009. 20:55:02 »
a koliko bi jedna takova "malo" preciznija stvarčica koštala sve me strah i pomislit

... evo ovaj tuče na 800 metara  fre

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #439 u: 03. 12. 2009. 21:00:24 »

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #440 u: 03. 12. 2009. 21:12:41 »
 To ima pivo oko sebe jer mu trebaju čepovi (op.a.)!  happi happi happi happi
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #441 u: 03. 12. 2009. 21:15:36 »
Ajoooj, bilo je čepova taj dan koliko hoćeš. Par komada tijekom gađanja,a nakon završetka s gađanjem  sauf z10 

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #442 u: 03. 12. 2009. 21:17:17 »
Ko je taj? Volio bi ga upoznati kad je takav vrhunski strelac. A kažeš da voli i popiti. E mi bi sigurno našli zajednički jezik. fre
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #443 u: 18. 12. 2009. 23:31:36 »
Želio bih se osvrnuti na članak iz posljednjeg broja Dobre kobi a kojeg potpisuje uvaženi kolega T.Svetić allias "MEDO"(forum) a za kojeg smatram da nebulozama o hicima na srneću divljač na udaljenost od 600 metara propagira kao nešto uobičajeno i normalno dok hice od 400 metara ne želi ni komentirati jer nisu vrijedni spomena.Kad ovo pročitaju iskusni lovci,majstori lovačkog zanata povratit će i gulaš i gemište,dok će mladi i neiskusni učiti pogrešno.Ne želim objašnjavati zašto je hitac na srneću divljač limitiran i zakonom i lovačkom praksom jer bi to svima trebalo biti poznato i prema tome gospodine Svetiću polakše i razumnije u nove lovačke uspjehe. 2p
Lijep osvrt d4
Ono sto je za Vas neuobicajeno nekom je rutina.
Nitko ne propagira nista vec samo skrece pozornost sto se u svijetu radi.
Ako bas zelite znati sve vise je u RH onih koji zele pucati na vece daljine ili to vec odavno rade.
Odstrijeli muflona preko 400m npr. Igor Ilic kojeg svi znaju.
Mladi i nesikusni uce jedino pogresno ako im  nije dostupna literatura i savjet drugih koji znaju.
Uskratite li im to oni ce to ciniti na svoju ruku i raditi piz....je.
Hitac je limitiran zakonom ali ne u svim drzavama jednako ili smatrate da smo mi u Hrvatskoj najpametniji.
Pisem iz iskustva drugih i svojih,a na youtube imate jako puno video materijala o pucanju na 400+m.
Hvala na zeljama i trudit cu se da budem sto bolji ubuduce jer steta je ostati ispod prosjeka.
Svi zele biti veci sveci od pape cini mi se.

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #444 u: 19. 12. 2009. 12:25:59 »
Želio bih se osvrnuti na članak iz posljednjeg broja Dobre kobi a kojeg potpisuje uvaženi kolega T.Svetić allias "MEDO"(forum) a za kojeg smatram da nebulozama o hicima na srneću divljač na udaljenost od 600 metara propagira kao nešto uobičajeno i normalno dok hice od 400 metara ne želi ni komentirati jer nisu vrijedni spomena.Kad ovo pročitaju iskusni lovci,majstori lovačkog zanata povratit će i gulaš i gemište,dok će mladi i neiskusni učiti pogrešno.Ne želim objašnjavati zašto je hitac na srneću divljač limitiran i zakonom i lovačkom praksom jer bi to svima trebalo biti poznato i prema tome gospodine Svetiću polakše i razumnije u nove lovačke uspjehe. 2p

Žao mi je kolega ako si članak našega Mede protumačio po mojoj ocjeni pregrubo. Mislim da su članci koje možemo pročitati u našim domaćim lovnim "magazinima" toliko šturi, da sve ono što Medo napiše treba pročitati, a neki boga mi i dva puta. Pucanje na velikim daljinama nije nešto što je zakonski dozvoljeno, no htjeli mi to priznati ili ne, to postaje dio svakodnevice iz ovog ili onog razloga. Pa i na ovom forumu se dosta detaljno obrađuje tema uglavnom obrađivana od kolege Gorana iz daleke Australije. Znanje koje nam naš kolega Medo prenosi pišući za Dobru kob je toliko da mu svi mi trebamo biti zahvalni. On ne navodi da bi svi lovci trebali pucati na srnjaka na 600 metara, no da postoje lovci u svijetu, ponavljam u svijetu koji su u stanju odraditi i takav odstrel, to je činjenica. Naš zakonodavac je jasan, a da postoje izuzeci to je sigurno iako nisam za to da se takvi ljudi stavljaju na stup srama. Kada kreneš u lov moraš biti spreman preuzeti odgovornost za svoje postupke. Pucati na muflona na 400 m. je za nekoga bajka, dok je netko to u stanju odraditi, a svjestan posljedica eventualonog ranjavanja (neki rane divljač i na 50 m pa nisu zaslužili linč). Jednostavno kada se donosio zakon o oružju i streljivu, a kasnije se uglavnom prepisivao i nadopunjavao, nitko nije znako za optike tipa Z6 i slično, a da o kalibrima 270 i 300 WSM koji su rađeni za pucanje na velikim daljinama i ne govorimo. Tomo, ti samo piši, na sreću i zadovoljstvo svih nas, a oni kojima se tekst ne sviđa neka jednostavno okrenu stranicu, blizu su lovački recepti.

Pozdrav
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Zoran

  • Gost
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #445 u: 19. 12. 2009. 12:59:09 »
ma nema veze ko je piso, ima veze da to lovački magacin objavljuje!
a to je jedino jadno!!!! jeli bar taj naziv DIBRA KOB nisu trebali sramotiti takvim perverzijama!!
meni je to isto da postavio od kuce zicu da se recimo srneca divljac udavi, ili da puca na 600metara! ja nevidim nikakvu razliku u tome!!!
u vecini slucaja ce na slican nacin zivotinja da CERKNE!
nedaj bože da taj kreten puca na 600metara i da rani divljac divljac lezi pati se muci se dere se bori se koliko jakooooo dugoooooooooooooooooooooooooooooo e sad koliko treba tebi sad vremena da naprimjer to popravis vjerovatno nije isto ko kad pucas na 70metara! i to me nemoze niko uvjeriti da ta zivotinja se ne pati????
ako neko zasere iza okidaca!

a sad sta ima takih kretena koji to rade negdje vani negdje u RH,, pa toga ce uvjek biti!!
ko onih koji po auto putu voze brze od dozvoljenog i bla bla bla!
ali taka sranja podrzavat jadno!! za sve lovce!!!!
a sramota i nerespektiranje bilo kakve divljaci!!
nema veze sad ni muflon ni srna ni zec ni šojka!
znaci tu nema nista dobro ni za mladog lovca ni za starijeg ni za iskusnog strelca ni za nista!
ja samo mislim da taki nebi trebali dobit ni lovacki ispit da im se odma oduzme i da ide na psiho test!!!
i kad bi taj od 1000 srna svako pogodio u vatri ja bi ga opet poslo na remont kod psihijatra!¨!!
a sad što ima tako dobrih optika i dobrog oruzija a prije nije bilo,, to je isto sta moj caca nije mogo u ono doba sa ficom voziti 150na sat.,., sad druga vremena moze voziti i tristo sa određenim autom,, ali ipak nemoze sa ficom!!

a da su to strelci neki??? po meni nisu,,, jer hallooo kakvih danas puških ima,,, pa to bi mogla svaka beba da ostreli na 400metara sta bilo...sa stalcima kompjuterima i bla bla....

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #446 u: 19. 12. 2009. 14:16:32 »
U zemlji koja nema mogucnost trenninga na te daljine je stvarno ne potrebno to "reklamirati"...isto tako u zemljama gdje lovacka etika to ne propisuje....a sad..ako ko hoce nek puca! teaa
I aint asked any pardon for anything I've done.

Zoran

  • Gost
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #447 u: 19. 12. 2009. 14:25:16 »
U zemlji koja nema mogucnost trenninga na te daljine je stvarno ne potrebno to "reklamirati"...isto tako u zemljama gdje lovacka etika to ne propisuje....a sad..ako ko hoce nek puca! teaa

pa ja nemam nista protiv sta oni to pisu,,, ali trebaju se odrediti kakve su to novine???
ili su strucne neke ili je samo zuterija!
to tamo nek pisu po nekim casopisima koji su za snajperiste,,, nemam nista protiv, nemam nista protiv ni u dobroj kobi,,
ali ja sam bio pretplatnik i vise nisam! pa tako--- to sta oni misle da su in,, da je to u lov in pucati na daljinu,, onda neka pucaju!!

ja smatram da to sa lovom nema nikave veze,,, to ima neke veze mozda sa neikim hedidikepom u samoj osobi,, koja si dokazuje na neki drugi nacin da je ona spozobna,, da svoj ego prosire, ma bolestan 100%  ref ref ref ref

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #448 u: 19. 12. 2009. 14:31:13 »
Ne znam Zorane...nisam psiholog...ali tvrdim da je nemoguce samo izaci na 400m i duuuuuuum...pun pogodak!! :shok: Moze slucajno..ali u 98-99% slucajeva ce biti vise problema nego zadovoljstva!! Zvuci impozantno ali niti je lako izvodljivo niti prijeko potrebno... d4
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #449 u: 19. 12. 2009. 19:39:41 »
Po svim dosadašnjim člancima i postovima Medu kao lovca stvarno poštiva i cijenim kao lovca
ali pucanje plemenite životinje na tako velikim daljinama mislim da je totalno nepotrebno i nehumano.
Ako je naš zakonodavac napisao neke norme-pravila, mislim da se toga svi moramo držati i koliko toliko pridržavati(mislim da neću brojati jel to 150m,170m ili 200metara-mada bih i na to se trebalo voditi računa). Ako zakon kaže 150metara pa sad 20-30% gore ili dole još "donekle" razumijem(kao i u prometu policija "progleda kroz prste" neku vrijednost) ali gospodo lovci 400m,500m i više, to je stvarno perverzno uf teaa i mislim da se takve stvari ne bi trebale nalaziti i lovačkim novinama.
Osobno mi ponekad smeta kad se kaže jeste li vidjeli ovo ili ono na youtube gdje tamo netko puca na 600,700,800yardi. Pa mislim da i ti preko bare ponekad  :pferd: bez veze i mozga u glavi..
Pozdrav i opet se nadam da će se o ovoj temi ozbiljno raspravljati a ne  pesi jedni druge...
Odavno smo graničari stari!!!!