Autor Tema: Lov na velikim daljinama  (Posjeta: 397302 vremena)

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #750 u: 14. 09. 2014. 20:44:19 »
Svaka vama cast ali kod mene lovili nebi...  zagi

Zbog čega?
Malo su veci prohtjevi nego pogoditi nesto na 500m a na streljanu slobodno!  d4
Isto tako,prilicno je konzervativna sredina pa nebi bas pasali.
Inace sretno! d4

Pa mogu razumijet, da neko vidi to kao neetično ali meni nije. Ja svaki dan u lovište i odradim beskonačno sati u lovištu, puno i ulovim, od toga 5% na daljinama večim od 100m, jedan put se mi je ovu godinu i desilo da sam divlju svinju i loše pogodio, 2 dana sam ga tražio sa skolovanim paso ali nije ga bilo...

Tako da moje videnje na sve ukupno je jednostavno. Lov na velikim daljinama je tu i se koristi svaki dan, jedni to mogu, drugi ne, i dok rade to ovi koji znaju je etično a kad to rade oni koji neznaju onda nije baš etično...

Dosta je žalostno da mogu ja napravit bolju grupu zadetka na 500m od večine lovaca na 100m...
Nisam rekao da nije eticno nego da nema potrebe za tim a i da kolege sa kojim lovim isto tako to vide. Uzivamo u nekim drugim nacinima lova. Na streljani do 300m i na "trceceg" losa se ovdje cesto puca zbog toga sto imamo te mogucnosti. Imaju streljane  do 1500m ali su iskljucivo pod kontrolom vojske pa i to (valjda) kaze nesto.
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Trazman

  • K 100
  • **
  • Postova: 170
  • Tomas Hunting
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #751 u: 14. 09. 2014. 20:52:50 »
blasera vecinom kupuju vrlo imucni ljudi ili iskomleksirani koji jedva mogu da skupe pare da je kupe , valjda time pokazuju svoj statut ili tako nesto slicno , sve u svemu vrlo dobra i precizna puska ali nista preciznija od ostalih samo sa mogucnosti izlijetanja zatvaraca  teaa

Lazar, izvini ali kao moderator ovog foruma, bi čovijek očekivao od tebe da poštuješ ljude i da pišeš kao odrasla osoba. Mogu razumijet da za tebe nije etičan lov na velikim daljinama i poštujem tvoje videnje ali nemaš nikakve pravice sudit kakvi ljudi kupuje blasere...

Offline Trazman

  • K 100
  • **
  • Postova: 170
  • Tomas Hunting
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #752 u: 14. 09. 2014. 20:55:55 »
Svaka vama cast ali kod mene lovili nebi...  zagi

Zbog čega?
Malo su veci prohtjevi nego pogoditi nesto na 500m a na streljanu slobodno!  d4
Isto tako,prilicno je konzervativna sredina pa nebi bas pasali.
Inace sretno! d4

Pa mogu razumijet, da neko vidi to kao neetično ali meni nije. Ja svaki dan u lovište i odradim beskonačno sati u lovištu, puno i ulovim, od toga 5% na daljinama večim od 100m, jedan put se mi je ovu godinu i desilo da sam divlju svinju i loše pogodio, 2 dana sam ga tražio sa skolovanim paso ali nije ga bilo...

Tako da moje videnje na sve ukupno je jednostavno. Lov na velikim daljinama je tu i se koristi svaki dan, jedni to mogu, drugi ne, i dok rade to ovi koji znaju je etično a kad to rade oni koji neznaju onda nije baš etično...

Dosta je žalostno da mogu ja napravit bolju grupu zadetka na 500m od večine lovaca na 100m...
Nisam rekao da nije eticno nego da nema potrebe za tim a i da kolege sa kojim lovim isto tako to vide. Uzivamo u nekim drugim nacinima lova. Na streljani do 300m i na "trceceg" losa se ovdje cesto puca zbog toga sto imamo te mogucnosti. Imaju streljane  do 1500m ali su iskljucivo pod kontrolom vojske pa i to (valjda) kaze nesto.

Da nema potrebe za tim se potpuno slažem sa tobom. Ali nemogu ja bez toga ;) ako bi me neko povabio kod vas bi se potpuno držao vaših običaja.

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #753 u: 14. 09. 2014. 20:57:55 »
Svaka vama cast ali kod mene lovili nebi...  zagi

Zbog čega?
Malo su veci prohtjevi nego pogoditi nesto na 500m a na streljanu slobodno!  d4
Isto tako,prilicno je konzervativna sredina pa nebi bas pasali.
Inace sretno! d4

Pa mogu razumijet, da neko vidi to kao neetično ali meni nije. Ja svaki dan u lovište i odradim beskonačno sati u lovištu, puno i ulovim, od toga 5% na daljinama večim od 100m, jedan put se mi je ovu godinu i desilo da sam divlju svinju i loše pogodio, 2 dana sam ga tražio sa skolovanim paso ali nije ga bilo...

Tako da moje videnje na sve ukupno je jednostavno. Lov na velikim daljinama je tu i se koristi svaki dan, jedni to mogu, drugi ne, i dok rade to ovi koji znaju je etično a kad to rade oni koji neznaju onda nije baš etično...

Dosta je žalostno da mogu ja napravit bolju grupu zadetka na 500m od večine lovaca na 100m...
Nisam rekao da nije eticno nego da nema potrebe za tim a i da kolege sa kojim lovim isto tako to vide. Uzivamo u nekim drugim nacinima lova. Na streljani do 300m i na "trceceg" losa se ovdje cesto puca zbog toga sto imamo te mogucnosti. Imaju streljane  do 1500m ali su iskljucivo pod kontrolom vojske pa i to (valjda) kaze nesto.

Da nema potrebe za tim se potpuno slažem sa tobom. Ali nemogu ja bez toga ;) ako bi me neko povabio kod vas bi se potpuno držao vaših običaja.
Ne sumljam to! zagi
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline springo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 827
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #754 u: 14. 09. 2014. 21:09:35 »
to mozda vazi za lovce u tvom okruzenju ovi moji su u stanju i poslije 20 piva i 10 jegermaistera pogoditi novcanicu od 2€ na 100m
Nisam znao da postoji novčanica od 2€ d7
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima.
Tako je i kad si glup.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #755 u: 14. 09. 2014. 21:10:12 »
blasera vecinom kupuju vrlo imucni ljudi ili iskomleksirani koji jedva mogu da skupe pare da je kupe , valjda time pokazuju svoj statut ili tako nesto slicno , sve u svemu vrlo dobra i precizna puska ali nista preciznija od ostalih samo sa mogucnosti izlijetanja zatvaraca  teaa

Lazar, izvini ali kao moderator ovog foruma, bi čovijek očekivao od tebe da poštuješ ljude i da pišeš kao odrasla osoba. Mogu razumijet da za tebe nije etičan lov na velikim daljinama i poštujem tvoje videnje ali nemaš nikakve pravice sudit kakvi ljudi kupuje blasere...
nesudim , ovo je samo moje zapazanje a i post je bio namijenjen kolegi na predhodni
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline springo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 827
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #756 u: 14. 09. 2014. 21:15:00 »
Imam vrlo jednostavno rješenje za ove "profesore" etike i morala:
NE OTVARATI TEMU "Lov na velikim daljinama" i sve će bit OK!
Živjeli vi meni svi skupa, pucali na 60 metara i uvijek pogodili u novčanicu od 2€! zagi

Tomaž, lovski blagor i samo tako nastavi! just
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima.
Tako je i kad si glup.

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #757 u: 14. 09. 2014. 21:24:01 »
to mozda vazi za lovce u tvom okruzenju ovi moji su u stanju i poslije 20 piva i 10 jegermaistera pogoditi novcanicu od 2€ na 100m


Okupi lijepo ekipu, snimi koji filmic i pokazi nam svima ovde kako se to radi poslje 20 piva i 10 jegermajstera  ;D  Ja to ne mogu, poslje 5 piva sam gotov, al bi volio vidit kako to rade drugi.


I ovo za Blasera kaj tvrdis Lazo ti je malo veca glupost, generaliziras.

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #758 u: 14. 09. 2014. 21:38:09 »
20piva i 10jagera?!
pa ja ne bi pogodio blindu punu eura hao hao

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #759 u: 14. 09. 2014. 21:43:38 »
20piva i 10jagera?!

To je na njih 10. Sasvim izvodljivo...taman se smire zivci. happi
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #760 u: 14. 09. 2014. 21:47:47 »
Zaboravih rec da imam dobar cug hao

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #761 u: 14. 09. 2014. 22:10:28 »
posle 20 piva sam sretan da odem sam na pisanje a jos jägermeister........a hodnik uski i dug do wc-a.pa kad se sa jägerom sastane.....pa te kompa uzme u auto a ti sjedis otraga a on vozi po zavojima...taman na streljanu......e tamo na streljani se ljepo ispovracas ako se nisi u autu i ides doma spat...!!!
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #762 u: 14. 09. 2014. 22:15:19 »
Mani se cuge, nego kad stigne R 8 javi da idemo to cudo isprobat na streljani  ;D

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #763 u: 14. 09. 2014. 23:53:49 »
Cuga i oruzje su losa kombinacija!
Trazman bravo dobar pogodak mada me iznenadilo da je srna odnijela toliko na toj daljini i da nije ostala na mjestu. Valjda mlado i meko a zrno pretvrdo. Sve OK i vidim da si zarazen ovom dalekometnom bolesti samo ako nije previse da skrenem paznju da posto pucas toliko blizu sela i ljudi povedi sa sobom nekog ko ce osmatrati sa spoterom teren da ne bi neko dosao preblizu u zonu gadjanja. U ovo doba godine kod vas je prilicno zivo po poljima i rastinje je veliko i gusto da ne bi bilo ruzinih iznenadjenja. Cim sam vidio video sjetio sam se kako su me jednom vodili blizu Zagreba da pucam srnjaka s ceke i svako malo bi neko izletio na cestu ili iz polja. Obilazili smo ceke i trazili najbolju poziciju medjutim mene je iznenadio broj ljudi po poljima ili "lovistu". Kod mene toga nema i ljudi nekad nema na sat voznje okolo pa je puno sigurnije gadajti koze po ledinama. Ceka je izmisljena i potrebna za sigurnu putanju zrna, odstrijel i mjesto upada zrna u zemlju. Pogotovo u gusto naseljenim lovistima. Samo pazljivo osmotri i pametno izaberi mjesto pucanja i odstrijela.

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #764 u: 15. 09. 2014. 00:38:34 »
Dobar savet. d4
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL