Autor Tema: Pad u vatri  (Posjeta: 51885 vremena)

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #120 u: 19. 02. 2009. 22:14:13 »
Slažem se sa obojicom ali je važno da to piše kako bi mogli i drugi lovci i "lovci" to mogli pročitat!

Gledaj, ja sebe smatram svakako natprosječnim strijelcem (tko me osobno poznaje zna da je to točno), ali nikad ama baš NIKAD ne pucam na divljač ako nisam siguran da je mogu odstrijeliti !
"Lovci" nikako da shvate da NIJE isto pogoditi i odstrijeliti divljač (Ono "Lovci" je pod navodnicima !!)!
Oni koji ne shvaćaju tu razliku ne zaslužuju da budu lovci.

PS
Idem trenirat na Luže, tko hoće doći biti će mi drago !!
I ja se dragovoljno javljam jedan vikend u 3.mjesecu na trning ako je moguće.
Pozdrav
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline tuco

  • K 100
  • **
  • Postova: 235
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #121 u: 21. 02. 2009. 13:45:19 »
evo vam materijala malo, etički ili ne, pravo ili krivo, ovo je bio famozni
pad u vatri.

valdop

  • Gost
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #122 u: 21. 02. 2009. 14:02:07 »
išao preko vode, ni noge nije stigao osušiti  just

Offline Tyger

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1096
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #123 u: 21. 02. 2009. 16:34:59 »
jel to bio u vodi ili ima "cizme"..vidim da su i ledja tamnija od trbuha, pa nije vrag da je s nogu pao na ledja..ili je stvarno bio u vodi?
Zagorje moje nigdar nebi menjal. Ti bregi su meni sveti, i nisci ih nemre zeti.

valdop

  • Gost
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #124 u: 21. 02. 2009. 16:58:27 »
jel to bio u vodi ili ima "cizme"..vidim da su i ledja tamnija od trbuha, pa nije vrag da je s nogu pao na ledja..ili je stvarno bio u vodi?
gornji dio, ili leđa ne trpe struganja po grmlju pa su takve boje, ali noge su sigurno bile u vodi prije nego mu je tuco presudio

Offline Tyger

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1096
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #125 u: 21. 02. 2009. 17:04:06 »
ja samo pitam, da ne ispadne da solim pamet..al mi cudno da ak je pal na bok, mozda na ovaj koji je ne vidi, pa da i noge onda nisu bolje namocene ili glava..
Zagorje moje nigdar nebi menjal. Ti bregi su meni sveti, i nisci ih nemre zeti.

valdop

  • Gost
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #126 u: 21. 02. 2009. 17:08:06 »
pa hodao je preko plitkog potoka, voda je kolika je, ajd pitaj tucu jel ima potok u blizini

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #127 u: 22. 02. 2009. 18:45:34 »
evo vam materijala malo, etički ili ne, pravo ili krivo, ovo je bio famozni
pad u vatri.
My kind of man!  d4

Clean knockout!

Offline tuco

  • K 100
  • **
  • Postova: 235
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #128 u: 22. 02. 2009. 22:51:08 »
je, preko grabe je doša, tamo je noge namočil.
a znate kak su ružni po ljeti. puni blata, sivi, bez dlake,
grdo ih za vidit. zagi

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #129 u: 23. 02. 2009. 08:53:03 »
Nekoliko dana nisam čitao postove. Snijeg i hladnoća a lova kao u priči. Ipak ni nakon devet stranica ovih postova na kojima smo uglavnom raspravljali o brzoj smrti lovačkoj etici, odnosu mladi stari lovci pojedinim kalibrima koji su bitni za tzv "pad u vatri" i drugim off topic temama mi nismo razjasnili uopće s medicinskog ili veterinarskog aspekta jedno lovačko pitanje "što je pad u vatri?" ustvari nismo ni razjasnili "da li pad u vatri uopće postoji?"

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #130 u: 23. 02. 2009. 12:05:22 »
Nekoliko dana nisam čitao postove. Snijeg i hladnoća a lova kao u priči. Ipak ni nakon devet stranica ovih postova na kojima smo uglavnom raspravljali o brzoj smrti lovačkoj etici, odnosu mladi stari lovci pojedinim kalibrima koji su bitni za tzv "pad u vatri" i drugim off topic temama mi nismo razjasnili uopće s medicinskog ili veterinarskog aspekta jedno lovačko pitanje "što je pad u vatri?" ustvari nismo ni razjasnili "da li pad u vatri uopće postoji?"
Kolega, ne razumijem zašto medicinski ili veterinarski aspekt. Tema nije smrt u vatri pa da se utvrđuje s tog aspekta (najbolje je potražiti žilu kucavicu). Tema je pad u vatri, a to je vrlo jednostavno, kada divljač padne neposredno nakon pogotka. Mislim da se nitko nije trudio detaljno opisivati što je pad u vatri jer se pretpostavlja da je svakom lovcu (mladom ili starom) jasno što je to. Tema ovoga posta je jednostavna a to je opravdanost inzistiranju lovaca na hitac koji omogućava pad u vatri.

Pozdrav
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #131 u: 23. 02. 2009. 12:20:50 »
?" ustvari nismo ni razjasnili "da li pad u vatri uopće postoji?"
Nama su prošle godine pala dva odojka u vatru , jedva smo uspijeli nešto spasiti. happi
Hrvatske Domovine Sin.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #132 u: 23. 02. 2009. 14:16:21 »

Kolega, ne razumijem zašto medicinski ili veterinarski aspekt. Tema nije smrt u vatri pa da se utvrđuje s tog aspekta (najbolje je potražiti žilu kucavicu). Tema je pad u vatri, a to je vrlo jednostavno, kada divljač padne neposredno nakon pogotka. Mislim da se nitko nije trudio detaljno opisivati što je pad u vatri jer se pretpostavlja da je svakom lovcu (mladom ili starom) jasno što je to. Tema ovoga posta je jednostavna a to je opravdanost inzistiranju lovaca na hitac koji omogućava pad u vatri.

Pozdrav

Ja sam ipak postavio ovu temu pa valjda znam valjda "što je pisac htio reći". Međutim dopuštam a što je i dobro da temu "pad u vatri" svatko shvaća na svoj način pa se ona može sagledati i s više aspekata. Ipak više uglednih članova ovog foruma je tvrdilo da pad u vatri ne postoji pa bih volio da se razjasni i to pitanje. Inače pozdravljam pristup da se divljač odstreljuje precizno i s minimumom patnje ali to često nije slučaj iz više mogućih razloga koje ovdje neću niti nabrajati.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #133 u: 23. 02. 2009. 14:24:48 »
?" ustvari nismo ni razjasnili "da li pad u vatri uopće postoji?"
Nama su prošle godine pala dva odojka u vatru , jedva smo uspijeli nešto spasiti. happi
[/quote 
he,he valjda od prekomjernog zaljevanja sauf je palo u vatru ? ;D

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #134 u: 23. 02. 2009. 14:48:59 »
Po meni, pad u vatri je moguć kod pogodaka koji momentalno prekidaju rad živčanog sustava (mozak, vratna kralježnica), pa se time i svi mišići opuštaju i pogođena divljač pada na mjestu nastrela. Pri pogotku u druge djelove divljači pad u vatri je više iznimka nego pravilo.
Činjenica je da se solidan vepar može odstreliti sa .22lr (kroz uho, koso prema dolje), ali isto tako zec kojeg je 9,3 očešao po uhu može daleko otići (i preživiti).  Malo karikiram, ali više-manje to je tako.
Oko šoka i razarajućeg i ne znam kakvog sve ne efekta brzih zrna se još uvijek prepucavaju daleko stručniji od nas, pa s obzirom da te rasprave traju već preko 50 godina, a kraj se ne nazire, ne bi ni čekao da se dogovore. Prije će se dogovoriti oko (ne)postojanja malih zelenih.

Da rezimiram ovaj svoj verbalni ispad....draži mi je "mesarski" pogodak nego nego krvni trag i neizvjesnost oko pronalaska divljači.
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...