Autor Tema: Pad u vatri  (Posjeta: 51868 vremena)

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #150 u: 24. 02. 2009. 22:48:46 »
Ma nije HS to mislio interpretirat na takav način...Možda je najbitnija rečenica na kraju, čemu bi svi trebali težit.
Nažalost, naslušao sam se, a i načitao ČAK i na ovom forumu svakakvih komentara vezanih za poštovanje onog što ubijamo ( sasvim prikladna riječ ), neki pokušavaju bit i duhoviti na ovakvim temama. Pokušavaju.
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #151 u: 24. 02. 2009. 22:52:13 »
Kako je rekao Tava:
Citat:
Tema je pad u vatri, a to je vrlo jednostavno, kada divljač padne neposredno nakon pogotka. Mislim da se nitko nije trudio detaljno opisivati što je pad u vatri jer se pretpostavlja da je svakom lovcu (mladom ili starom) jasno što je to. Tema ovoga posta je jednostavna a to je opravdanost inzistiranju lovaca na hitac koji omogućava pad u vatri.

ili kako nekomplicirati jasne stvari, ili kako kaže Lazar: pogledajte snimku i to je to
Citat:
kada divljač padne neposredno nakon pogotka
.
ja se slažem  i sa .50AE: 
Citat:
Da rezimiram ovaj svoj verbalni ispad....draži mi je "mesarski" pogodak nego nego krvni trag i neizvjesnost oko pronalaska divljači.
jer donekle znam koliko često i ažurno naši lovci idu u potragu na krvi trag ili još gore ako ga i nama prvih nekoliko metara... što pelazi u neku drugu temu...  d1

Zoran

  • Gost
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #152 u: 24. 02. 2009. 22:56:43 »
i sto to ovi pametnjakovice koji se razbacali,,,
a pod:::
1 nemogu dostici pad u vatri,,,
2 nemaju cucka
3 misle da su lovice
4 nemiju si gemišt doma popit od babe,.,
5 pa njim je tesko i treba im pomoc
6 forum je tu za to,,
ko i ovaka tema,,

o ovima 5 se nemoze da raspravlja
a kamoli o ovoj temi

treba svako nesto reci,,, ali pametovati ko ovaj lazer netreba
ili ovaj memogu se sjetiti kako se zove

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #153 u: 24. 02. 2009. 23:02:14 »
kakvo pametovanje dajem samo strucne komentare  fre
Mihi est compositum in Taberna Mori

Zoran

  • Gost
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #154 u: 24. 02. 2009. 23:04:38 »
ja ili neko pametniji od mene???

za mene je pad u vatri pad u vatri,,,  e sad ja sam imo pad u vatri kad sam puku u slabinu,, i palo u vatri,
ili u prsa s"prjeda,, isto tako,,,
ali u centar plecke je odnjelo,,,, i to nije bio pad u vatri

to je to!


Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #155 u: 24. 02. 2009. 23:06:58 »
ja ili neko pametniji od mene???

za mene je pad u vatri pad u vatri,,,  e sad ja sam imo pad u vatri kad sam puku u slabinu,, i palo u vatri,
ili u prsa s"prjeda,, isto tako,,,
ali u centar plecke je odnjelo,,,, i to nije bio pad u vatri

to je to!


Ima nesto u tom Zoka...
Isto tako bude i kod mene...jednom padne kao pokoseno a drugi put nosi sa mjesta nastrela.
U sustini,meni je svejedno.Ako je metak dobro plasiran ja sam zadovoljan! d4
I aint asked any pardon for anything I've done.

Zoran

  • Gost
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #156 u: 24. 02. 2009. 23:11:07 »
mislim da temu moramo da prosirimo, sta je pecka i gdje je sredina  hao
pa kako neznaš ?opet ti sve moram nacrtati!
lopatica i ona srjedna u lopatici iza nje dole pa malo vise u desno,, između gdje treba i tamo ,, je pad u vatri,,,!
sam te sad podsjetio???

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #157 u: 24. 02. 2009. 23:11:52 »
Pomalo svi izmišljamo o temi pad u vatri,šta to zapravo znači i tko može reći(tj.tko je stručan reći točnu definiciju,formulu,... ŠTO JE PAD U VATRI)
Naime,ne znam kako mnogo veće zemlje i narodi koji imaju dužu tradiciju od nas,karakteriziraju pad u vatri-pad na licu mjesta,nakon 2,3,4..metara ili koraka...
Ipak,mislim da je to danas sve relativno,svi mi moramo težiti savršenstvu, i što boljem i bezbolnijem pogotku..ali mislim da toga danas nema...(to je samo moje mišljenje) teaa

stari oprosti ali nisam mogao izdržati da te ne pitam koje su to mnogo veće zemlje i narodi koji imaju dužu tradiciju od nas;??? čega tradiciju, i kakve veze ima veličina zemlje sa padom u vatri, mislim da podcjenjuješ sve nas koji smo stavili bilo kakav komentar na temu pad u vatri, pa zar misliš da u mnogo većim zemljama divljač ne pati kad dobije loš pogodak ili misliš da je tamo savršenstvo od lova, nismo mi lovci od nastanka ove države, lova je bilo od pamtivjeka i biti će ga bez obzira na veličinu zemlje u kojoj lovimo !?     pozdrav
Kolega Valdop nisam nikoga mislio uvrijediti ali ovakvih postova ima na kilograme,tone...
Pojedinci brate seru(nek moderator izbriše,ako sam prost) o padu u vatri i mogu tako u nedogled.
Koliko ja znam "topla voda" je davno izmišljena, a mi tu pričamo o doktoratu i pišemo naučne knjige o padu u vatri(opet kažem jel to 1,2.metara ili koraka...)to je stvarno nebitno..
Bitno je da to bude što bolje i jednostavnije i pomogućnosti što bezbolnije,naravno za divljač,bla,bla..mogu sad tako pisati cijelu noć.
Za ono pitanje o drugim narodima,zemljama o lovu možemo drugi put,zar ne... ref d13
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #158 u: 24. 02. 2009. 23:16:12 »
mislim da temu moramo da prosirimo, sta je pecka i gdje je sredina  hao
pa kako neznaš ?opet ti sve moram nacrtati!
lopatica i ona srjedna u lopatici iza nje dole pa malo vise u desno,, između gdje treba i tamo ,, je pad u vatri,,,!
sam te sad podsjetio???
zaboravio sam napomenut da je bitno pogodit obje plecke po sredini, e tu sad dolazi u igru matematika i fizika, lako je kad si u istoj liniji sa divljaci al ako pucas sa vise ceke e tu se pozna majstor
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #159 u: 24. 02. 2009. 23:16:57 »
Zoka...bas tako!

HS-2000...slazem se!
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #160 u: 24. 02. 2009. 23:28:09 »
Na nama je da plasiramo pogodak gdje treba i gdje mislimo da ce kalibar s kojim pucamo najbolje odraditi.
Izbor kalibara,brzina zrna i sami asortiman zrna je jako sirok i svaki ima svoju manu ili prednost.
ja bih rekao da sa jakim kalibrom tipa 8x68 treba uvijek pucati u plecku jer jedino je to skolski pogodak koji je u svakoj knjizi oznacen sa 10 poena a njegove karakteristike bi trebale da omoguce brzu smrt a najcesce pad u vatri.licno bih pucao i sa kal. 8x57,30-06,7x57r u plecku jer po mojoj procjeni d.s. do 130 kg nijedno od zrna u tom kalibru nece daleko odnijeti a o srnjaku ne treba ni pricati.
Kad su u pitanju kalibri i zrna blizu donje granice dozovljene brzine,mase,snage tu podrzavam pucanje u predjelu glava,vrat jer sam i sam jedan od onih koji voli teza zrna i jace kalibre i pucanje plecka,visoka plecka s velikom sansom da se dohvati kicma tako da je pad u vatri gotovo pa zagarantovan.
ne vidim razloga s jakim kalibrom ceznuti za pogotkom iza uha,vrat itd jer smatram da ne treba zaliti kg mesa..
(to je moje misljenje o padu u vatri a ponekad trebaju i  z2 da ocejfe)

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #161 u: 24. 02. 2009. 23:33:44 »
Zakacim li lopaticu ili zrno ide kroz kicmu(ili jako blizu) onda to pada,ali znao mi je srnjak sa 9,3x62 ici 40-tak metara sa pogotkom u plecku.
A imam osjecaj da bi "neki drugi dan" sa istim tim pogotkom pao kao pokosen...
Pa se ja sada mogu praviti pametan cijelo vece,ali nemam statistiku koja kaze da sve,bas sve pada momentalno sa takvim pogotkom.. z14
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #162 u: 24. 02. 2009. 23:35:12 »
pa sta ocekujes od tog kalibra
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #163 u: 24. 02. 2009. 23:39:51 »
Po meni je to sve sastavni dio lova i nemoguce je sve rusiti u vatri..
to ko god kaze ja mu ne vjerujem...
mozda i jest ako lovi sa ceke i puca na 20 metara ali da ide u pogon,da gadja u trku,u sumrak,u zoru,po kisi,snijegu, na minusu i da mu sve pada u vatri rekao bih nemoguce...
Koliko god je ovo vazna tema(sto uistinu jest) po meni je vaznija ona o potrazi za nastreljenom divljaci jer svaki lovac koji ne lovi komercijalu MORA biti spreman da se upusti u potragu a zna se sta ona iziskuje..

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Pad u vatri
« Odgovori #164 u: 24. 02. 2009. 23:42:45 »
pa sta ocekujes od tog kalibra
Ne ocekujem bas nista vise osim ulazne i izlazne rane na krupnoj divljaci. ;D
I aint asked any pardon for anything I've done.