Autor Tema: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone  (Posjeta: 14969 vremena)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #15 u: 30. 04. 2008. 08:45:24 »
Po meni bi te provjere trebale biti određeni standard. Znači prije lova na srnjaka užljebljena cijev, a prije skupnih lovova glatka cijev i po potrebi opet užljebljena. Tako bi natjerali ljude da pucaju, da budu svjesni svojih mogućnosti i da u skladu s time djeluju. Makar je to tjeranje najlošija metoda. Jer ako netko kao lovac ne želi biti dobar strijelac i do toga ne drži, kako može biti potpun lovac?!
Ja pucam malo sa zračnicom u zadnje vrijeme, i točno znam u trenutku stiskanja kam je zrno otišlo. Znači toliko vjerujem sebi i znam sebe i svoju pušku da znam kad sam promašio bez i da pogledam metu. Ali isto tako, kad sve odradim kako spada, (od sklapanja puške, stavljanja u rame, do disanja, pronalaženja koljena, stvaljanja križa na metu i na kraju okidanja), točno znam da ni ne moram gledati jer znam da će zrno ić di ja hoću! A za to je potrebno par stotina zrna za zračnicu koja koštaju kao jedna runda, zračnica koju ima pola klinaca na selu ili u kvartu i daska od cola na kojoj je meta.

Zoran

  • Gost
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #16 u: 30. 04. 2008. 09:05:35 »
deane sad ga vise pretjerujer!
jos malo pa ces pocet pisati kako prje svake lovne sezone trebas ici na ljecnicki!
eto bar da ti se provjeri vid!
po meni provjera je jedina ta da ti je puskar provjeri i da, da odobrenje da je uredu!
a poluautomate isto tako i da im stavi plombu!
streljana i lov po meni nemaju nista zajednicko osim detonacije!
da prje lovne sezone ispucas 5 komada i to je sasvim ok eto tek toliko da se podsjetis!
a sad sto ti ispusac poreko deset kila olova godisne dok se isprobas!  d4

ja kad idem na put provjerim svoje auto, a ko mi moze reci da ce na jdnom djelu auto ceste padat snjeg, e, onda nemogu vise voziti kako ja mislim da je provjereno! a i ti nemozes da pucas kako mislis da je provjereno! jedino ako nisi bio po svakakvim uvjetima na streljani!

mislim zato da provjera je bitna, ali u tolikoj mjeri malo bespotrebno!!
pa i policajci provjeravaju se tek svakih 6 mjeseci

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #17 u: 30. 04. 2008. 09:16:13 »
ja svoja iskustva sa zracnicom ili malokalibarkom nemogu prenijeti na rezultate sa karabinom. Hocu reci da je razlika ogromna.
Moj osjecaj nemogu primjeniti na karabinu, moram se skroz drukcije ponasati da bi se uskladio sa rezultatima postignutim na zracnici ili mk.
Koliko god da vjezbam neuspijeva mi prelaz. >:(
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline vepar007

  • K 100
  • **
  • Postova: 433
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #18 u: 30. 04. 2008. 12:57:59 »
Na zalost ni ja nemam legalnu priliku za vjezbanje.
Pusku upucavam i provjeravam iza kuce na svome..nakon toga se sve brzo cisti i sprema.
Do sada sam imao srece, nije bilo prijava, policije ili slicno..
Stanje kod nas je stvarno SRAMOTNO.

 

Offline vepar007

  • K 100
  • **
  • Postova: 433
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #19 u: 30. 04. 2008. 13:39:26 »
Znam ali sta bi mu...ako nisam siguran u pusku necu ici u lov i zato je provjeravam redovito.
Nemam di nego kod kuce.


Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #20 u: 30. 04. 2008. 14:11:20 »
U lovištu, javiš se lovniku da ćeš pucat sa te čeke u toliko sati i da ćeš opalit toliko metaka. To je jedno moguće rješenje.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #21 u: 30. 04. 2008. 14:12:08 »
Nema sto policija raditi u lovistu.U lovistu lovci pucaju i gotovo.Nije ih ni briga.

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #22 u: 30. 04. 2008. 14:21:53 »
Nema sto policija raditi u lovistu.U lovistu lovci pucaju i gotovo.Nije ih ni briga.

Nisi medo u pravu jer policija radi suzbijanja krivolova redovito nadzire moje lovište,a i susjedna i svaki ulazak u isto mora se prijaviti lovniku,vođi grupe a ak čovjek misli pucati ili upucavati pušku onda i policiji.Policija nam često dolazi nakon pucanja u provjeru da vidi tko je i na šta pucao.Nebi nikome preporučio da po lovištu puca bezveze a pogotovo ne sa čeka.Znaš i sam kakva je naša policija.
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #23 u: 30. 04. 2008. 14:28:32 »
Nema sto policija raditi u lovistu.U lovistu lovci pucaju i gotovo.Nije ih ni briga.

Nisi medo u pravu jer policija radi suzbijanja krivolova redovito nadzire moje lovište,a i susjedna i svaki ulazak u isto mora se prijaviti lovniku,vođi grupe a ak čovjek misli pucati ili upucavati pušku onda i policiji.Policija nam često dolazi nakon pucanja u provjeru da vidi tko je i na šta pucao.Nebi nikome preporučio da po lovištu puca bezveze a pogotovo ne sa čeka.Znaš i sam kakva je naša policija.
Dobro a gdje ti predlažeš da čovjek onda puca ako nema uvjete?! Svi znamo da nam kronično fali streljana i MOŽDA  se jednoga dana nekaj pokrene, ali kaj do tad? Jedino kaj si možemo priuštit su kontrolirani uvjeti, a stručno osoblje je luksuz, a trebalo bi biti pod normalno. Žalosno, ali nije daleko od istine!

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #24 u: 30. 04. 2008. 14:41:56 »
Prijaviti policiji,to je moja preporuka ali prije toga dogovor unutar društva da se nađe adekvatna lokacija.To je moj prijedlog
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #25 u: 30. 04. 2008. 14:47:18 »
Prijaviti policiji,to je moja preporuka ali prije toga dogovor unutar društva da se nađe adekvatna lokacija.To je moj prijedlog
Znači dođem u policiju i velim: dobar dan, ja sam taj i taj, ovo je moja dozvola za lov a na čeki broj 15, znate, to je u "Ivekovoj jami" ću malo pucat.
Pa ne ide policija na svaki šus?!
Tema je provjera puška-lovac, a ne policija i njene metode kontrole lovišta i lovaca.

Offline vepar007

  • K 100
  • **
  • Postova: 433
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #26 u: 30. 04. 2008. 17:44:13 »
Koliko je meni poznato, cak je i zakonski zabranjeno upucavati pusku u lovistu, dozvoljen je samo probni hitac.



Offline blackpowder

  • K 500
  • ***
  • Postova: 606
  • R.I.P.
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #27 u: 30. 04. 2008. 19:50:51 »
ZAKON O ORUŽJU
2. Korištenje oružja

Članak 32.

Vlasnik oružja dužan je oružje održavati u ispravnom stanju, pravilno i pozorno rukovati njime.
Oružje je zabranjeno upotrebljavati na javnim mjestima ili na mjestima gdje se može ugroziti sigurnost građana.
Lovačko oružje ne smije se upotrebljavati izvan lovišta, civilnih strelišta ili drugih mjesta određenih za vježbe gađanja.
R.I.P.  rođ.1960-06-15

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #28 u: 30. 04. 2008. 19:55:49 »
ZAKON O ORUŽJU
2. Korištenje oružja

Članak 32.

Vlasnik oružja dužan je oružje održavati u ispravnom stanju, pravilno i pozorno rukovati njime.
Oružje je zabranjeno upotrebljavati na javnim mjestima ili na mjestima gdje se može ugroziti sigurnost građana.
Lovačko oružje ne smije se upotrebljavati izvan lovišta, civilnih strelišta ili drugih mjesta određenih za vježbe gađanja.

Po ovome loviste moze biti i streljana sto u neku ruku i je.
 Po zakonu lovci imaju pravo pucati u lovistu i voditi brigu da to rade sigurno.
Ja pucam u lovistima oduvijek i policija to podrzava pa cak nekad i puca s nama.Nemaju ni oni bas streljana dovoljno.

Offline blackpowder

  • K 500
  • ***
  • Postova: 606
  • R.I.P.
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #29 u: 30. 04. 2008. 19:56:18 »
Ukoliko lovačko društvo odredi mjesto za vježbe gađanja unutar lovišta to je u skladu sa zakonom
R.I.P.  rođ.1960-06-15