Autor Tema: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone  (Posjeta: 14968 vremena)

Offline blackpowder

  • K 500
  • ***
  • Postova: 606
  • R.I.P.
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #30 u: 30. 04. 2008. 19:58:54 »
Za razliku od nas strijelaca vi lovci imate riješenja makar u lovištu nama je malo jebenije. generalni je problem kad lovac dođe u dućan i traži tri slovom i brojem 3 metka jer sutra ide u lov. u takvom lovu pored takvog lovca nebi htio biti.
R.I.P.  rođ.1960-06-15

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #31 u: 01. 05. 2008. 10:46:49 »
Balkan jos uvek zivi u strahu od naoruzanog gradjanina. Delom zbog njihove nediscipline, delom zbog neefikasnosti nadleznih organa , a najvecim delom zbog neciste savesti i nepoverenja onih koji vladaju masama i izricu zakone.
Ne kazem da ovde cvetaju ruze kada su gornji redovi u pitanju ali ipak je bolje.
Polaganjem lovackog ispita istovremeno (u jednom danu) se polaze i test iz bezbednog rukovanja dugim cevima.
Izmedju ostalih stvari za koje korisnik oruzja aplicira polazuci ispit u dozvoli se nalaze i kalse oznacene brojevima.
Recimo kod mene je br. 2 target shooting i odnosi se na pucanje u mete i 3 za lov.
E sad ovaj br.2 je zanimljiv.
Zakon kaze da je zabranjena upotreba vatrenog oruzja u urbanim delovima (jasno su oznaceni na svim mapama), na drzavnoj zemlji (deolvi suma, nacionalni i ostali parkovi) ali dopusta vlasniku oruzja sledece:
Da na bio kojem drugom terenu (ako je privatna zemlja, recimo farma logicno je da treba odobrenje vlasnika) moze da praktikuje gadjanje u mete svim oruzjem za koje poseduje dozvolu (cak i pozajmljenim ili iznajmljenim , vazna je kategorija)biko kada i bez ogranicenog vremena u koliko on/ona samatra da je bezbedno .
Znaci, ponesi mete, oruzje, municiju i opleti. Ne moras da ides na zvanicno streliste.
Za sve sto se desi nosioc dozvole je licno odgovoran i kazne su vise nego rigorozne.
U lov mozes povesti bilo koga, cak i maloletnu osobu i dati joj svoje oruzje na koristenje ali osoba mora biti u tvom vidokrugu,moras uvek biti u mogucnosti da je kontaktiras i nadgledas. Opet, za sve incidente bilo koje vreste odgovara imaoc dozvole licno, a ne osoba kojoj je oruzje dano na koristenje.
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #32 u: 01. 05. 2008. 13:53:42 »
Ry slicno je i u UK i manje ima ovdje nesretnih slucajeva nego u susjednim zemljama gdje su zakoni rigorozniji.

Zoran

  • Gost
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #33 u: 01. 05. 2008. 22:49:11 »
ja sam se danas bas isprovjeravo  :D sa zracnicom  z11 puco sam jednu seriju i imo 22 boda, jos jedan kolega kojega bas nepoznam imao je isto 22! jedino "stari" štef sto je imo 27 bodova pucao je isto jednu seriju!

e sad se nemogu sjetiti koliko su imali ostali iz vise serija...

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #34 u: 01. 05. 2008. 23:01:20 »
ja sam se danas bas isprovjeravo  :D sa zracnicom  z11 puco sam jednu seriju i imo 22 boda, jos jedan kolega kojega bas nepoznam imao je isto 22! jedino "stari" štef sto je imo 27 bodova pucao je isto jednu seriju!

e sad se nemogu sjetiti koliko su imali ostali iz vise serija...

Ja sam imao 19 iz jedne serije, ali samo zato da tebe pustim da budeš bolji.

Zoran

  • Gost
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #35 u: 01. 05. 2008. 23:07:13 »
jedini posten je bio miha lovac on nikoga nije pusto....

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #36 u: 03. 05. 2008. 09:57:51 »
 Zorane, mogo si mi reći i "iskusniji Štef" a ne "stariji"! ;D ;D z14
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #37 u: 03. 05. 2008. 23:33:30 »
Bez obzira na sve otežavajuće elemente koji su nam svima dobro poznati,trudim se bar jednom mjesečno otići na streljanu sa lovačkim karabinom i ispucati kutiju metaka.

Istina,nije jeftino ali mislim da je nužno i nezaobilazno ako ne želimo griješiti u trenutku odstrela.
 Divljači smo dužni brzu i dobru smrt.

To je naša moralna obveza.

Kad god se puži prilika odem sa 22 na streljanu i tamo se blamiram pred onim strelcima HSS-a ali vjerujem da vježbanje sa malim kalibrom uvelike poboljšava rukovanje i pogotke sa lovnim kalibrima.

Disanje,izvlačenje okidanja,koncentracija,procjena udaljenosti ...

Sve je isto kao i kod karabina ali puno jeftinije za uvježbati i održavati na jednom nivou.

Žalosno je da od svih novaca koje HLS skupi članarinama i školovanjima nisu u stanju ili nisu voljni novac uložiti u dostupnost streljane VRAPČANSKI POTOK lovcima.
 Mislim da je to sramota,i nema opravdanja.
 To je nama ostavština iz bivšeg sistema,
da sve vidimo,
sve znamo,
sve lupa po našim glavama
 ali uredno šutimo kao ovce i puštamo da od nas rade budale.
 Sami smo si krivi.
Ja brinem o sebi i svom pogotku,a da ču se oslanjati na nekog drugog,baš i neću.
 

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #38 u: 10. 04. 2011. 22:46:07 »
Upravo sam se vratio sa streljane i pade mi na pamet da me grupe bas ne interesuju ali da volim kada prvi metak ide tamo gdje sam zamislio..... d4
Meta svinje je pucana sa 9,3 x62 a srnjak sa 7x65R.
Skroz sam zadovoljan! zagi
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #39 u: 10. 04. 2011. 23:01:44 »
 ref ref ref a jesu li malo otisli :P ::)
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #40 u: 10. 04. 2011. 23:05:58 »
ref ref ref a jesu li malo otisli :P ::)
Nisu ni mrdnuli... happi
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #41 u: 10. 04. 2011. 23:39:41 »
jbg. profesore zaboravište metre !  zagi
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #42 u: 10. 04. 2011. 23:49:53 »
jbg. profesore zaboravište metre !  zagi
100m  sor
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline fazan III

  • K 100
  • **
  • Postova: 431
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #43 u: 11. 04. 2011. 11:26:47 »
u mojoj lovačkoj udrugi svake godine prije lova na srnjaka održavamo obavezno gađanje sa krabinima u metu srnjaka na udaljenosti od 70m do 150m.to se pokazalo izuzetno učinkovito,jer prvi put kad smo to uveli 70%lovaca nije moglo pogodit metu,a sad je učinkovitost gađanja oko 95%.isto tako prije sezone lova na nisku divljač održavamo gađanje glinenih golubova.ove aktivnosti smo uveli sa namjerom da se družimo,ali nekad se zna desit da padne i koja oklada pa onda svi skupa uživamo u rostilj, sauf i zafrkanciji
em ti jarca

Offline mve

  • K 500
  • ***
  • Postova: 762
Odg: Provjera puška-lovac prije nove lovne sezone
« Odgovori #44 u: 11. 04. 2011. 11:49:12 »
Nosler, ako je ovo sve što je polijepljeno na meti tvoje, nisi pucao nego rešetao....
Moj Zagreb tak imam te rad...