Autor Tema: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?  (Posjeta: 45151 vremena)

Offline Kimboarap

  • K 500
  • ***
  • Postova: 546
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #90 u: 19. 04. 2015. 22:37:13 »
prije će bit da nešto ne leži dobro oko kundaka i cijevi

meni se je to dogodilo na saueru 202 375
puca se iz stalka 1 metak odluta drugi idu dobro
prebacimo se na drugu daljinu ista stvar
i tako par puta
problem je bio u tome što saraf koji drži kundak nije bio stegnut već je imao lufta (problem je rješio kolega forumaš 50 AE)

Onda to nije josipe samo prvi metak nego se ponavlja nakon nekoliko suseva ili???
Ne razumin prebacite se na drugu daljinu pa se ponovi??  Pa zar je daljina bitna da bi iznedju svake promjene dobio flayer??

Josipe taj jedan metak je uvik bio prvi ili je znao biti2 ili npr4
Od 5 naprimjer... Neznam koliko pucas u susu:)
« Zadnja izmjena: 19. 04. 2015. 22:40:19 od Kimboarap »

Offline RANGER94

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #91 u: 19. 04. 2015. 22:45:35 »
Coviku je samo prvi metak iz ciste cijevi na hladno flayer! O cemu pricate, kakvo drvo, kakvi vijci. Pa lipo je receno u cemu je problem. Citajte postove do kraja. Kolega ce probati iz prljave cijevi na hladno pa viditi sto se dogadja...

Offline Kimboarap

  • K 500
  • ***
  • Postova: 546
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #92 u: 19. 04. 2015. 22:46:56 »
Što bi mogao biti uzrok kad prvi metak odluta 15ak cm,iza toga ostali idu u centar,cijev očišcena,osusena,puca se s naslonom zagi
Koliko sam skuzio ovdje nema ponavljanja nego izricito 1 hitac ( i to se desava ako sam dobro shvatiio samo s hladnom cijevi i uvijek prvi hitac) pa mislim da stoga nece biti da je do kundaka...

Offline Kimboarap

  • K 500
  • ***
  • Postova: 546
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #93 u: 19. 04. 2015. 22:51:32 »
Coviku je samo prvi metak iz ciste cijevi na hladno flayer! O cemu pricate, kakvo drvo, kakvi vijci. Pa lipo je receno u cemu je problem. Citajte postove do kraja. Kolega ce probati iz prljave cijevi na hladno pa viditi sto se dogadja...

Pa to i kazem ranger 94, isti prob sam imao i ja....... Nije do niceg nego je kad je upucavao pusku taj put ispucao previse i pregriao cijev pa mu je optika postalana po tom zadnjem susu i onda ima prob sljedeci dan dok ne pukne prvi metak i dok cijev koliko toliko nije topla...

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #94 u: 19. 04. 2015. 23:12:23 »
znači prvo pucamo 100 ili 150 metara iz stalka
prvi metak nije u grupi već je negdje (nebitno di i nije uvjek na istom mjestu) i puška se ne miče iz stalka

sad idemo puknut na 200 ili 250 ili 300 ili 350 metara nebitno
puška se uzima i nije više u stalku pa se odnese i puška i stalak na drugu daljinu
i ponavlja se opet isto

kad je kundak zategnut nikakvih problema

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #95 u: 19. 04. 2015. 23:15:42 »
kolega mbiloglav

jel taj prvi sta odluta uvjek na istom mjestu svaki put ili šara

Offline Kimboarap

  • K 500
  • ***
  • Postova: 546
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #96 u: 19. 04. 2015. 23:42:20 »
znači prvo pucamo 100 ili 150 metara iz stalka
prvi metak nije u grupi već je negdje (nebitno di i nije uvjek na istom mjestu) i puška se ne miče iz stalka

sad idemo puknut na 200 ili 250 ili 300 ili 350 metara nebitno
puška se uzima i nije više u stalku pa se odnese i puška i stalak na drugu daljinu
i ponavlja se opet isto

kad je kundak zategnut nikakvih problema
Je to nesto rucno radjen stalak ili???? Tvoj prob mi zvuci kao da ti stalak nevalja pokusaj puknut s vreca... Da ti je flayer uvijek ili lvo ili desno ok.. Ali ako ti sara onda nije do toga da ti je upucana na toplu cijev..  Cak ako pusku ne stavis ispravno u rame moze ti rasipat vamo tamo..

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #97 u: 19. 04. 2015. 23:59:39 »
nije moj stalak
i moj problem je bio taj da šaraf nije bio zategnut

Offline mbiloglav

  • K 500
  • ***
  • Postova: 966
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #98 u: 20. 04. 2015. 07:20:28 »
Dečki ispričavam se sinoč sam dosao iz Like i zaspa na kauču dok ste vi razglabali o mom problemu,danas cu još malo pošmirglati kundak jer mi se cini da pi dira cijev u jednoj točki,pokušat cu opaliti jedan metak,zatim pušku necu cistiti pa cu sutra opet puknuti pa javim rezultat,naime bio u Lici kod Vukose,covika koji ima 2 lovišta i posjeduje zastavin 223,a sad slusajtenikad,ali bas ga nikad nije očistija u10g,to i ja mogu potvrditi jer ga jaaako dobro znam,puca rws i odmah mi nudi okladu 3 metka o čep od spreja koji se nasao na stolu na 150m,radi se o zaista dobrom strelcu i ja sam svijedocio odstrelu puno vrana,lisica i cega sve ne,e sad ti budi pametan zagi

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #99 u: 20. 04. 2015. 08:46:17 »
Nemas flayer zato sta si upucao pusku na hladno.. Pokusaj puknut 10-15 kom pa ces vidit da puska nosi vise i kad pusku upucas nakon 15 tak hitaca onda prvi put kad ces pucat na hladno zna poci na stranu..
 Nije mi jasno to s ciscenjem jednom na mjesec???? Dok sam bio klinac ja:))) nosio sam ocevu zastavu i nedaj boze puknut par hitaca na hladnom vremenu pa uci u toplu planinsku kucu a ne ocistit ju( pa ta puska je sutra izgledala kao dimnjak od kondenzacije i baruta).. Ps. Isti kalbar:)) 7x64

Ne znam zašto bi puknuo 10-15 komada odjednom, em skupo em ne vidim svrhu toga. Za to je papovka i mali kalibar.

Govorim o čišćenju cijevi,a ne puške iz vana. Možda kroz dva izlaska u lovište puknem 5 -10 komada i tek je onda idem čistiti (cijev),al da bi jednom puknuo i odmah išao čistiti cijev,to ne. Samo je prebrišem izvana kada se "stemperira" sa kućnom temperaturom.   

I da....drugo je korištenje puške po hladnom i vlažnom ,a drugo po ljeti.

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #100 u: 20. 04. 2015. 12:03:19 »
ja sa time nemam nikakvih problema, pušku ne čistim svaki put poslije pucanja,nego recimo jednom u mjesec dana,ali poslije čiščenja cijev obavezno pošpricam sprejem za odmaščivanje (sprej za kočnice). puška je upucana na hladno i nikakvi flajeri se ne događaju niti nakon trećeg brzog hitca. radi se o crvenoj zastavi 7x64
Cijev cistim poslije 50-tak metaka. Neke cistim cesce a neke rjedje zavisi koloko pucam iz njih. Niti flajera niti hrdje....
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline mbiloglav

  • K 500
  • ***
  • Postova: 966
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #101 u: 20. 04. 2015. 13:27:51 »
Prešmirglao sam kundak i sad vizitka prođe bez problema,prije je obican papir zapinjao u jednoj točki,osušio sam cijev suhim krpama do temelja i odoh opaliti 1 metak,ponavljam uzeo sam 1 metak,stalak meta na 90 m.duum i pogodak idealan centar u plus 4 cm,sutra opet 1 metak bez cišćenja zagi

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #102 u: 20. 04. 2015. 13:46:55 »
 teaa
Cijev karabina samo dobro očisti suhom krpicom bez ulja. Ima li puška optiku ??
 z10
« Zadnja izmjena: 20. 04. 2015. 13:48:33 od perop »

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4333
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #103 u: 20. 04. 2015. 13:50:15 »
Meni su cijevi uvijek nauljene, prije lova provučem dvije krpe i temeljito osušim. Nikad nisam primjetio problem.

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2634
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #104 u: 20. 04. 2015. 14:24:14 »
Tako i ja radim, prvi šus je malo gore, ne smeta.