Autor Tema: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?  (Posjeta: 44774 vremena)

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #30 u: 28. 11. 2008. 00:34:49 »
Kaligula da ti možda nemas previse paire ugrađenog u svoju montažu?????

Kaligula?! :shok: :shok:
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #31 u: 28. 11. 2008. 00:37:47 »
Kaligula da ti možda nemaš previše paira ugrađenog u svoju montažu?????

Što je to "paira" ?

papiraaaaaaa

Nemam.

Offline kmkole86

  • K 100
  • **
  • Postova: 192
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #32 u: 28. 11. 2008. 02:46:11 »
Ne kužim ko upucava karabin na toplu cijev! Pa kad sjediš na čeki 5 sati i dođu svinje, pukneš 1 metak da zagriješ cijev, a onda pucaš na svinje?  hao

kada upucavas pusku, prvi ispaljujes na hladnu cev, ako odmah posle toga ispalis drugi i ne sacekas da ti se cev ohladi ispalio si ga na toplu cev i onda vec moze doci do greske zbog uticaja temperature cevi na preciznost, jer metak ispaljen iz hladne i tople cevi ne nosi isto. ako nastavis dalje da pucas bez hladnjenja cevi, trebao bi da grupises pogotke oko drugog hitca jer je i on kao i hitci posle njega ispaljeni na toplu cev. taj uticaj toplote cevi i greska flajera nije uvek velika i primetna, ali je ima. za potrebe lova i pucanje na razumne daljine je zanemarljiva i niko ne obraca paznju na nju, cenim i da vecina upucava karabin sa 3 metka ili ga nosi na upucavanje, pa posalje 5 metka a natrag dobije 2. naravno to je samo jedan od faktora koji uticu na preciznost i postoje jos njih dosta tako da tesko da mozes da posmatras uticaj samo tog efekta, a da ne obratis paznju na municiju,bedding, istrosenost cevi, spoljasnju temperaturu itd, naravno u domenu lova to je cisto cepidlacenje. snajperisti specialnih snaga, koriste veoma dobru municiju ili je sami pune, upucavaju svoje puske na hladnu cev mada opet oni imaju dobre puske pa kod njih ta greska i nije velika, a i minimizuju je na druge nacine. to toliko ide u detalje da imaju razlicite balisticke tablice zavisno od spoljne temperature itd. nego da ne skrecemo sa teme.

malo mi susti pri pomisli da je sako nesto zajebao, ne lici na njih, ali ko zna, desi se. da je do loseg nalezanja na kundak pravilo bi ti greske pri svakom hitcu. nema ti radosti, sedi, uzmi rakicu (zbog zime) pa onda jedan metak pa rakica i odmor, dok se cev ohladi, a rakica da te zagreje, pa drugi i treci i naravno ponavljaj postupak sa rakicom izmedju  ;D pa javi sta je bilo. sta god bilo, od necega moras da krenes, pa polako otkrices u cemu je problem. jbg zajebani su ti flajeri, ako nista drugo dovoljno da pizdis jer ga ima a ti ne znas zbog cega i kako da ga uklonis. koliko vidim posto si fanatik preciznosti, navikni da uzimas u obzir i spoljnu temperaturu, i njen uticaj na cev i let metka.
sve je sranje sem pisanja. a ako pisas uz vetar- i to je sranje...

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #33 u: 28. 11. 2008. 12:02:54 »
Je Sako je zasro motku samo jednom i to baš kod 75 stainless synthetic-veliki broj pušaka je povučen sa tržišta jer se pri niskoj temperaturi znala rasprsnut cijev-neka greška u materijalu-malo potraži po netu i vidjet ćeš zanimljivih slika i članaka. Svakako provjeri po brojevima da slučajno tvoja puška ne upada u tu skupinu.
Probaj zategnuti šarafe koji drže kundak i sistem zajedno ako već nisi.
Probaj provuć papir između kundaka i cijevi-treba biti free floated.
Najvjerojatnije je do kundaka, ali za praktični lov je i više nego dobro.
Kako i sa čim si čistio cijev? Ako ju izmaltretiraš do kraja i skineš sav bakar moguće  je da prvi šus neće ići kako treba, zato i benchrest strijelci imajo onaj 1 fouling shot-probaj manje čistit-samo da skine garež. 
Naravno mislim da sve ovo što sam napisao već znaš, ali eto možda je nešto promaklo z10

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #34 u: 28. 11. 2008. 12:10:08 »
Ne kužim ko upucava karabin na toplu cijev! Pa kad sjediš na čeki 5 sati i dođu svinje, pukneš 1 metak da zagriješ cijev, a onda pucaš na svinje?  hao


 nema ti radosti, sedi, uzmi rakicu (zbog zime) pa onda jedan metak pa rakica i odmor, dok se cev ohladi, a rakica da te zagreje, pa drugi i treci i naravno ponavljaj postupak sa rakicom izmedju  ;D pa javi sta je bilo. sta god bilo,

Sa ovim ces garantovano dobiti jos jedan problem-glavobolju!! ;D
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline kmkole86

  • K 100
  • **
  • Postova: 192
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #35 u: 28. 11. 2008. 12:18:51 »
da ali ova je dobra  d4 a i ako ne otkrijes o cemu se radi, mislim da ti nece biti vazno  hao
sve je sranje sem pisanja. a ako pisas uz vetar- i to je sranje...

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #36 u: 28. 11. 2008. 12:35:49 »
Ili će se kompletna grupa proširiti pa onaj prvi neće biti važan :laugh:

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #37 u: 28. 11. 2008. 14:04:23 »
Hm, možda tajna leži u centriranju zrna  z14
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

Offline sharp

  • K
  • *
  • Postova: 66
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #38 u: 28. 11. 2008. 14:34:09 »
Svojedobno sam napravio eksperiment sa nauljenom cijevi da vidimo kako ce to utjecati na hladan sus. Puska je bila Steyr SSG, 308, sredstvo WD-40 naneseno (pretpostavljajuci da to sredstvo ljudi najcesce stavljaju u cijev u pokusaju ciscenja) u cijev i pustimo 5 suseva na udeljenosti od 100 m. Znate kaj se dogodilo? Bas nikaj! Grupa uredna kakva i bude uvijek iz te cijevi. Nismo mogli skuziti koji je prvi, a koji zadnji sus.
Nisam pokusavao u necem drugom niti mi je praksa jer previse volim svoje cijevi da bi ih castio uljem prije pucanja.
Ali svakako imam pitanje za kaligulu. Kad ides nesto odstrijeliti prvo puknes u zrak?

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #39 u: 28. 11. 2008. 15:55:12 »
Svojedobno sam napravio eksperiment sa nauljenom cijevi da vidimo kako ce to utjecati na hladan sus. Puska je bila Steyr SSG, 308, sredstvo WD-40 naneseno (pretpostavljajuci da to sredstvo ljudi najcesce stavljaju u cijev u pokusaju ciscenja) u cijev i pustimo 5 suseva na udeljenosti od 100 m. Znate kaj se dogodilo? Bas nikaj! Grupa uredna kakva i bude uvijek iz te cijevi. Nismo mogli skuziti koji je prvi, a koji zadnji sus.
Nisam pokusavao u necem drugom niti mi je praksa jer previse volim svoje cijevi da bi ih castio uljem prije pucanja.
Ali svakako imam pitanje za kaligulu. Kad ides nesto odstrijeliti prvo puknes u zrak?


SHARP, ne,ne pucam prvo u zrak kad idem u lov.
Kad idem u lov,imam pravilo.
Jedan metak -jedan odstrel.

Što se tiće tvog eksperimenta,teško je Steyr SSG 69  uspoređivati sa bilo kojim lovačkim karabinom pa čak i sa večinom snajperskih pušaka.

To čudo je u mom srcu zauzelo počasnu ložu.

WD-40  nije sredstvo za takve testove,jer je prerijedak i slabo učinkovit.
 
Uzmi neko kvalitetnije sintetičko ulje visoke gustoće pa onda probaj pucati,ali sa lovačkim karabinima,a ne sa work horsom SSG-om.

Zajebo sam se što sam upucavao karabin na relaivno visokoj temperaturi i sad kad je hladno,razlike su oćite.
Papak.
Neće se ponoviti,ne boj se.
Nikad više neću biti tako glup.


« Zadnja izmjena: 28. 11. 2008. 16:01:42 od Kaligula »

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #40 u: 28. 11. 2008. 17:28:03 »
probaj ponest električnu grijalicu i ugrijat pušku prije pucanja

Offline kmkole86

  • K 100
  • **
  • Postova: 192
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #41 u: 28. 11. 2008. 17:48:11 »
josip89 probaj cold bore shot i google   d4
sve je sranje sem pisanja. a ako pisas uz vetar- i to je sranje...

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #42 u: 28. 11. 2008. 18:29:11 »
Je Sako je zasro motku samo jednom i to baš kod 75 stainless synthetic-veliki broj pušaka je povučen sa tržišta jer se pri niskoj temperaturi znala rasprsnut cijev-neka greška u materijalu-malo potraži po netu i vidjet ćeš zanimljivih slika i članaka. Svakako provjeri po brojevima da slučajno tvoja puška ne upada u tu skupinu.
Probaj zategnuti šarafe koji drže kundak i sistem zajedno ako već nisi.
Probaj provuć papir između kundaka i cijevi-treba biti free floated.
Najvjerojatnije je do kundaka, ali za praktični lov je i više nego dobro.
Kako i sa čim si čistio cijev? Ako ju izmaltretiraš do kraja i skineš sav bakar moguće  je da prvi šus neće ići kako treba, zato i benchrest strijelci imajo onaj 1 fouling shot-probaj manje čistit-samo da skine garež. 
Naravno mislim da sve ovo što sam napisao već znaš, ali eto možda je nešto promaklo z10
Povucene su sve puske s trzista oko 4000 kom jer samo je jedna serija imala tu gresku u materijalu. Sve sto nije zatrazeno od Saka da se vrati nije ni bilo rizicno.
 Znaci tko ima Sako 75 neka uziva ;)

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #43 u: 28. 11. 2008. 18:46:51 »
Ne znam ali kod mene su cijevi suhe i očišćene i nemam tih problema, to sam jedino imao sa papovkom koja je imala nauljenju cijev, pa mi dva tri odu gore a onda dalje sve normalno pa zato kad sad napunim sa kvalitetnim barutom i kapslom skoro da ne moram čistit
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Uljni hitac i početna temperatura cijevi. Uzrok flyera ?
« Odgovori #44 u: 28. 11. 2008. 18:51:26 »
Nekad se dogodi nekad i ne da malo ulja zasmeta medjutim pravilo kod lovaca i bench rest pucaca je da se prije pucanja u metu opali jedan tek onako da se cijev osusi u potpunosti.
 To nek radi tko zeli ,a meni odgovara jer znalo je biti iznenadjenja. Isto tako ulja vise utjecu na zrno nego sprejevi poput WDa.
 Najbolje je da svak proba i jedno i drugo pa da bude siguran.