Autor Tema: automati ili rucni mjenjacč  (Posjeta: 12138 vremena)

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: automati ili rucni mjenjacč
« Odgovori #45 u: 05. 01. 2010. 14:02:17 »
Negdje sam pročitao da kad se šlepa auto sa automatskim mjenjačem, treba doliti ulja u mjenjač. Kasnije taj višak treba ispustiti. Mene zanima jel to točno?
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: automati ili rucni mjenjacč
« Odgovori #46 u: 05. 01. 2010. 15:05:51 »
Tako je pisalo u uputama za neke starije Opele, inače šlepanje automatika nije preporučljivo, ako se baš mora ručica u N max 50 Kmh i ne dalje od par kilometara.

Kod ovih novijih tipa 7G i sličnih ne bih pokušavao jer za cijenu popravka možeš kupit očuvan kamion za šlepanje  paci
Imam upalu volje.

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: automati ili rucni mjenjacč
« Odgovori #47 u: 05. 01. 2010. 15:07:38 »
E sad si me sjetio. Pročitao sam u uputama od Peugeota d4
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: automati ili rucni mjenjacč
« Odgovori #48 u: 05. 01. 2010. 23:14:54 »
Negdje sam pročitao da kad se šlepa auto sa automatskim mjenjačem, treba doliti ulja u mjenjač. Kasnije taj višak treba ispustiti. Mene zanima jel to točno?


 Nije i nemoj to radit, "automatik" se šlepa kao i auto sa sa manuelnim mjenjačem sam ga stavi u položaj "N". Zakonom je dozvoljeno "šlepanje" do udaljenosti od 50km.
 Pričam za aute iz ovog stoljeća i kraja prošlog stoljeća a ono što se događalo prije ne znam i ne komentiram to.
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline toni(c)

  • K 100
  • **
  • Postova: 104
Odg: automati ili rucni mjenjacč
« Odgovori #49 u: 07. 01. 2010. 02:55:54 »
Za po snjegu je automatik izgleda bolji, jer za ozbiljan snježni off road profesionalci i koriste samo automatike. Po kamenju se pokazao dobar, jer osim što sam stoji na uzbrdici (ne klizi natrag kad je u 'leru') dopušta da se kod nekog obilaženja kamenja i sl sporog manevriranja skroz koncentrira na vožnju, bez stalnog stiskanja kuplunga. Jedino ne znam kako se s njim nizbrdo koči motorom - neki kažu da je i to ok.

što se šlepanja tiče - barem ovi normalni automatici kad su u neutralu idu.

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: automati ili rucni mjenjacč
« Odgovori #50 u: 07. 01. 2010. 08:02:36 »
Sa mojim je bio slučaj da dok se vozim u overdrive-u da ne koči motorom, u drive-u je kočio al je i to slabo. Naravno, vjerujem da to moderni automatici imaju bolje rješeno-neka kaže netko ko vozi nešto moderno.