Autor Tema: daihatsu rocky svo o ovom terencu tek ga nabavio  (Posjeta: 4083 vremena)

Offline midho

  • K
  • *
  • Postova: 3
daihatsu rocky svo o ovom terencu tek ga nabavio
« u: 28. 02. 2013. 21:05:00 »
pozdrav svima prvi put se javljam nedavno sam nabavio terenca roky daihatsu pa me interesuje sve o ovom autu nemam neko iskustvo sa terencima kako kad gdje se pale 4l 4h itd svaka informacija dobro bi mi došla unaprijed hvala

Offline Fred

  • K 100
  • **
  • Postova: 162
Odg: daihatsu rocky svo o ovom terencu tek ga nabavio
« Odgovori #1 u: 01. 03. 2013. 02:38:21 »
bok kolega

najprije cestitam na kupnji ,ja ti vozim vec 15 godina daihatsu ferozu ,91 godiste i presla je oko 370 tisuca km ono sto ja znam ,vjeruj mi nikad nista sa tim autom ,imam ga iskljucivo za lov tako da je pod max. opterecenjim i u sve ove godine promjenio sam samo pumpu benzina a redovni servis napravim kad se sjetim i kad imam vremena ,
rocky je slican njoj samo malo veci ,sto se tice pogona sve radi savrseno ,pogledaj mozda ima naljepnica na vratima vozaca sa uputama o koristenju pogona i reduktora ,i moras vidjeti dali imas automatski ili rucno ukljucivanje prednjeg pogona ,to ces znati tako jer na prednjim kotacima imas jedan leptir za okrenut i tek onda u kabini onu malu rucicu koja se nalazi uz mjenjac povuces prema sebi ,kod automatskog tipa nemas nista na prednjim kotacima nego samo povuces rucicu ali to radis pri maloj brzini ...
kod iskapcanja gurnes rucicu prema naprijed i zavozis nekoliko metara u rikverc dok ne cujes neki zvuk ( klik ) to znaci da su ti sva 4 pogona iskljucena to ti vrijedi samo kod automatskih uklopki...
nastoj ne voziti pod sva cetiri po asfaltu osim ako nije kisa jer ti inace trga volan ....
sto se tice reduktora njega koristis samo za extrem ,mozes ga koristit samo kad imas sva 4 pogona ,
oznaka za sva 4 pogona na rucici malog mjenjaca ti je 4H  (hight speed)
a oznaka reduktora 4L ( low speed )
inace auto je jako dobar za sumske uske puteve ,ima kompletnu šasiju a ne kao neki terenci samo karoseriju ,sto se tice potrosnje za rockya ne znam ali meni feroza oko 15 litara i vise ako ima snijega  i ako stalno vozim pod reduktorom ,govorim za potrosnju po terenu ,po cesti je malo manje ....
uglavnom dobri su to auti i kvalitetni ,meni je cak toliko prilasla srcu jer me nije jos nigdje ostavila na terenu da sam razmisljanja da ju potpuno renoviram jer karoserija je vec dosta u raspadnom stanju ,ali to je noramalno kad se auto vozi po terenu i soli i jos tolike godine

ako te jos to zanima slobodno pisi ako znam drage volje cu ti pomoci

pozdrav  zagi

Offline midho

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: daihatsu rocky svo o ovom terencu tek ga nabavio
« Odgovori #2 u: 01. 03. 2013. 08:50:00 »
hvala kolega kod mene je 88g nije automatski prednje vucu se ukljucuju na tockovima ali one su non stop ukljucene pošto mi je na desnom tocku otiso taj leptir (poklopac) što se uklucuju to trazim da uzmem takog sam ga uzeo na mjenjacu mije na 2h smetali mu ovakva voznja neki su mi rekli da nesmeta samo vise troši , kad se ukljuci leptiri na tockovima smijeli se npr. u voznji prebacit sa 2h na 4h ili se mora stati 4h su brze kada se ukljuce sanjima se smije vrtit volanom i one su nejace od 4l to sam primjetio demi reci kad je na 4l to je reduktor (mozes mi objasnit to vezano za reduktor) smijeli se ono vrtit volanom ljevo desno ono ako negdje zaglavis koliko dugo se smi voziti sa 4l nemam neko iskustvo sa terencima pa me sve interesuje kako kazu stari naši ko pita neskita unaprijed hvala jeli to iti drziš posavce

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: daihatsu rocky svo o ovom terencu tek ga nabavio
« Odgovori #3 u: 01. 03. 2013. 09:28:33 »
Popravi tu glavčinu što prije jer nemaš centralni diferencijal več je pogon direktno na kardan prednje osovine preko lanca, na klizavom terenu nema problema ali mali radijusi okretanja na asfaltu opterečuju sklopove poprilično.
Imam upalu volje.

Offline Fred

  • K 100
  • **
  • Postova: 162
Odg: daihatsu rocky svo o ovom terencu tek ga nabavio
« Odgovori #4 u: 01. 03. 2013. 20:15:27 »
evo ovo sto ti je kolega neno rekao to ces morati popravit ,jer se poprilicno ostecuje ,ali ja npr.pustim cijelu zimu leptire na kotacima ukopcane ,samo u kabini drzim rucicu na 2H i onda imam samo zadnji pogon ,da mi zatreba samo potegnem rucicu u 4H i imam sva cetiri ,ali to ti nije dobro voziti po asfaltu ,nego samo po magadamu i bijelom putu i samo ako je kisa i sklisak teren onda mozes voziti na asfaltu sa sva 4 ukopcana inace vozi na zadnji manja je potrosnja i mozes pustiti leptire na kotacima ukljucenima ,
da stavis u sva cetiri ili ti 4 H ne moras potpuno stati ali brzina ne smije biti veca od 30 km/h  a za reduktor moras obavezno stati kad ga ukapcas i iskapcas za njega isto vrijedi da mozes vrtiti volan lijevo i desno ali samo na bijelom putu ,snijegu ,blatu itd... ne na asfaltu jer ce ti kidat sklopove
imas ducan u istri zove se 4x4 imas ih i na internetu imaju ti sve dijelove za terence ,mozes  se i snjima povezat pa ce ti i oni dti dobar savjet a mozes i promjenit taj leptir kod njih ....
i na 4L mozes voziti koliko god zelis samo sto sam ti prije rekao ,na terenu kad su max.opterecenja

i nemam ti ja posavce nego biglove ,nadam se da sam ti barem alo pomogao ,lijep pozdrav  zagi

Offline midho

  • K
  • *
  • Postova: 3
Odg: daihatsu rocky svo o ovom terencu tek ga nabavio
« Odgovori #5 u: 01. 03. 2013. 23:15:06 »
velika hvala na informacijama  svaki dan sam po internetu trazim te leptirove ovdje kod nas u BiH nesto slabo ima kad nešto traziš nema ada netraziš bilobi na svakom koraku ija gledam da to riješim što prija

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: daihatsu rocky svo o ovom terencu tek ga nabavio
« Odgovori #6 u: 04. 03. 2013. 11:13:11 »
http://www.zenteren.com/op-Optima.htm

Riješavao sam preko njih neke australske pojačane freehubove za Patrola, nisu jeftini ali sigurno vrijede.
Imam upalu volje.