Autor Tema: Defender vs Uaz Hunter  (Posjeta: 11769 vremena)

Offline kmkole86

  • K 100
  • **
  • Postova: 192
Defender vs Uaz Hunter
« u: 18. 11. 2008. 15:08:20 »
dva terenca (u pravom smislu te reci), neprikosnoveni za teren, mislim da su doslovno ravnopravni na terenu, takao da sto moze jedan moze i drugi, ispravite me ako gresim. inace voleo bih da cujem misljenje nekoga koji je imao prilike da ih provoza i jednog i drugog, naravno interesuje me koliko je koj zahvalan, odnosno cena i pristupacnost delova, potrosnja, odrzavanje itd. inace ko voli nesto novije od uaza po imenom patriot, uglavnom za grad, akcenat na uglavnom  ;D
sve je sranje sem pisanja. a ako pisas uz vetar- i to je sranje...

Offline Midian

  • K
  • *
  • Postova: 64
Odg: Defender vs Uaz Hunter
« Odgovori #1 u: 18. 11. 2008. 19:10:04 »
UAZ je po meni definitivno najbolji fabricki terenac,kog pravo sa trake mozes da sateras u blato i vodu od pola metra.
Znam dosta ljudi koji se bave offroadom,i vecina njih kaze da Defender za teren nije nista posebno,pogotovo onaj dugacki.Kratki se bolje ponasa.Inace UAZ nikako nije za grad,udobniji je gradski autobus od njega.Trosi oko 15 l.Inace povlaci kao zmaj,2700 cm3 benzinac.Za Defendere ne znam kakve motore imaju.Defender je svakako pouzdaniji i kvalitetniji ali UAZ-u po meni ne moze da izadje na crtu.
Inace gledao sam jednom prilikom Hunter sta radi po blatu,to ne da je bilo blato nego testo.Ja sam se posramio sa svojom Nivom sa kojom nisam ni smeo da udjem u to blatiste kroz koje je on proleteo.

Inace evo jednog snimka,obratite paznju u jednom delu gde je Defender stao,a u koliko blato pored njega silazi UAZ bez problema

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Defender vs Uaz Hunter
« Odgovori #2 u: 18. 11. 2008. 19:49:28 »
Samo nismo vidjeli kako je taj UAZ što je ušao pored Defa izašao. Ili jesmo, izvukli ga sajlom.
Nama lovcima , bar meni, ne treba auto za hard off road, već da dođem tamo gdje ne mogu sa malim osobnim autom i da sam donekle siguran da tamo kud uđem sa autom da ću i izaći.
Ovo je EXTREME.

Offline Midian

  • K
  • *
  • Postova: 64
Odg: Defender vs Uaz Hunter
« Odgovori #3 u: 18. 11. 2008. 19:58:06 »
Dobro,svakako se u u hard klasi vidi velika razlika izmedju terenaca,za soft manje vise.Ja bih se ipak odlucio za UAZ.

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Defender vs Uaz Hunter
« Odgovori #4 u: 19. 11. 2008. 00:04:43 »
Brat mi ima UAZ-a, i sam sam ga dosta vozio i mogu reći da je nevjerovatno kamo taj auto ide!
Brat je član off road kluba u kom su zastupljene gotovo sve vrste terenaca, ali kamo moj brat ide sa UAZ-om tamo ne može niti jedan drugi. To je vjerojatno i do vozača jer je on jako dobar (a i poprilično lud) vozač, ali ipak velike su zasluge i na autu.
Što se tiče defender vs. UAZ, kum radi u HEP-u i u voznom parku imaju oba auta. Po njemu kada defender stane i ne može dalje onda na scenu stupa UAZ d4!
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Defender vs Uaz Hunter
« Odgovori #5 u: 19. 11. 2008. 10:18:36 »
Za oba vozila se moze reci da imaju i pro i contra.
Uzimajuci cijenu vozila UAZ u tom slucaju prednjaci.
Ako se uzme u obzir komfornost, ako se to u ovom slucaju moze nazvati komfornost, ona ovaj bod ide defenderu.
Prostor unutar vozila svakako je u Defendera veci.
Lakoća upravljanja i stabilnost na asfaltu opet ide Defenderu.
Terenska prohodnost je najviše stvar vozača, ako se uzme u obzir da vozila za teren imaju za to i predpostavke, recimo gume i sl.
Sto se tice održavanja, tojest cijena dijelova, mislim da je UAZ daleko povoljniji.

Sve u svemu dva jako dobra terenca koji nam na terenu sigurno mogu prirediti uzbudljive momente. ;)
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Defender vs Uaz Hunter
« Odgovori #6 u: 08. 12. 2008. 12:40:25 »
Preko 2.000 km u Sibiru za 10tak dana sa Uazom, gde smo prosli ne bi smeo sa Nivom uvek!
imaju ga odavno mnogi po Srbiji uglavnom kao sluzbeni. To je bas pravi radni auto. Sad sto je tvrd, neudoban, spor i sve ostalo....zaboravi se kada je na terenu.
`Defic` ma dajteee ;D
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

valdop

  • Gost
Odg: Defender vs Uaz Hunter
« Odgovori #7 u: 08. 12. 2008. 13:10:46 »
prodaje se UAZ 098-256-969 štef

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: Defender vs Uaz Hunter
« Odgovori #8 u: 08. 12. 2008. 13:33:39 »
Da li se posmatra Def 90ica i Uaz Hunter ili sve varijante jednog i drugog? U osnovi su dobar i jedan i drugi za teren ali ako se vozi i po asvaltu uaz malo zaostaje u komforu i imidžu. Zamislite da ste svratite na pićence u silikonsku dolinu ( za one koji ne znaju to je ulica u Beogradu sa najvećom koncentacijom druželjubivih mladih dama sa redgenskim vidom koje vam trenutno odrede vrednost u eurima,nekretninama...) šanse sa Uazom da nadjete sponzorušicu su 0 dok sa Defom malo bolje stojite.  ;D ;D ;D Dobro se kotiraju sve vrste japanskih džipova a leti naročito kabrioleti i otvorene varijante van klase je mečka G i ML sa zatamljenim staklima.  ;) Meni se svidja i ovaj Uazov busić

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Defender vs Uaz Hunter
« Odgovori #9 u: 08. 12. 2008. 15:05:02 »
Sta ti je covek od iskustva :)
glasam uvek za UAZA
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline frenk

  • K
  • *
  • Postova: 25
Odg: Defender vs Uaz Hunter
« Odgovori #10 u: 18. 01. 2009. 01:05:57 »
Taj je na Ruskom putu :)


Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: Defender vs Uaz Hunter
« Odgovori #11 u: 19. 01. 2009. 09:38:35 »
Ovakve uslove rada Uaz ima na površinskim kopovima lignita Kolubara. I najsmešnije je kad razne televizije dovuku napirlitane  fensi terence da snime reportažu... i odmah upadnu blato i kraj priče. E onda pada cenkanje da se skupoceni džip izvuče iz blata ;D ;D ;D dosta sam sedeo i cirkao pivo sa šljakerima koji voze Uaza, pored terenske potrošnje koja se kreće od 15 do 20 litara benzina najviše se žale na loše održavanje od strane njihovih kolega mehničara kojeg praktično i nema. Tek kad mašina stane i ne daje znake života onda se popravlja a dotle joj se vadi duša. Da napomenem još da ga svi drajveri hvale ALI NAGLAŠAVAJU da 80% je terenska vožnja dok im svi šefovi voze Nive koje su nežnije i kod istih je odnos teren asvalt 50:50  z10

Offline VEThunter

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1143
Odg: Defender vs Uaz Hunter
« Odgovori #12 u: 19. 01. 2009. 10:32:48 »
nazime ima pravo- ovo nije off road forum ( pic ) već lovački forum ( d7 )!
mislim da velika većina lovaca ima obični osobni auto i on ih je odvezao tamo gdje treba.
pa i nije baš neka tragedija ako do željenog mjesta moram još propješačiti 500m više.
mislim da je za naše (lovačke) potrebe idealan bilo koji 4x4 pa bila to kia sportage ili uaz.
ali evo, u duhu teme iznjet ću mišljenje - vozio sam jednog i drugog i glas dajem uaz-u!  z14
Slavonijo tko te nije volio, ne zna što je izgubio...

Offline berny

  • K
  • *
  • Postova: 8
Odg: Defender vs Uaz Hunter
« Odgovori #13 u: 20. 01. 2009. 12:57:37 »
UAZ vozio sam ga godinama, ali njegove mogućnosti lovac nikada ne koristi 80% terena zadovoljava fiat-panda 4x4, a ostalih 20%  :pferd: razgibaj se malo.
« Zadnja izmjena: 20. 01. 2009. 13:00:20 od berny »

Offline toni(c)

  • K 100
  • **
  • Postova: 104
Odg: Defender vs Uaz Hunter
« Odgovori #14 u: 04. 01. 2010. 21:49:11 »

nije neka referenca, al meni je bilo zabavno slusat sta ovaj britanac prica o uazu :)