Autor Tema: Gume za teren  (Posjeta: 85524 vremena)

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: Gume za teren
« Odgovori #45 u: 04. 04. 2008. 10:19:27 »
Mislim da treba razlikovati reducirene prijenose od špere-zaključavanja diferencijala. ABS djeluje tako da smanjuje silu kočenja kad mi nagazimo pedalu kočnice previše, nisam čuo da ABS sam proizvodi silu kočenja. Netko je pitao za trošenje zadnjih kočnica, zanemarivo ej u usporedbi sa prednjim, pa treba samo pogledati da mnogi auti i danas na zadnjoj osovini koče pomoću bubnja, a ne diska kao kaj je slučaj sa prednjim kotačima. To je jedan od razloga zakaj se prednje gume troše više, jer sva sila koju proizvede tijelo, u ovom slučaju auto se poništava na prednjim kotačima. Zato se i prednje gume trebaju više provjeravati jer gube pritisak kad ih se stalno stišće.
Za mene je ovo totalna glupost !!!

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Gume za teren
« Odgovori #46 u: 04. 04. 2008. 10:29:26 »
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Gume za teren
« Odgovori #47 u: 04. 04. 2008. 11:06:59 »
Možda će netko vidjet razliku između potrošenosti guma, najlakše ju je zamijetit na oštrini rubova. Gume imaju 10000 km.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Gume za teren
« Odgovori #48 u: 04. 04. 2008. 11:07:37 »
Druga. Gume su na Ladi 4 mjeseca.
« Zadnja izmjena: 04. 04. 2008. 11:09:53 od dean »

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Gume za teren
« Odgovori #49 u: 04. 04. 2008. 12:51:27 »
Kupio sam original Ruske nove M+S kombinovane Leto-Zima(Lada).Za sada sam zadovoljan.Mislim da se mogu uspesno koristiti kako u reviru tako i na asfaltu!
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Gume za teren
« Odgovori #50 u: 04. 04. 2008. 13:02:12 »
Kupio sam original Ruske nove M+S kombinovane Leto-Zima(Lada).Za sada sam zadovoljan.Mislim da se mogu uspesno koristiti kako u reviru tako i na asfaltu!
Upravo to je trebalo napisati Draganco, M+S je guma koja zadovoljava na terenu a opet na asfaltu
nemas glavobolje,prvenstveno zimi na snijegu i poledici.

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Gume za teren
« Odgovori #51 u: 04. 04. 2008. 13:23:27 »
 Točno, malo zadovoljava po asfaltu,malo zadovoljava po terenu. ;)  :)
Ak se voziš po terenu nema te gume koja može zadovoljiti potrebe i za asfalt! Isto vrijedi
i obrnuto. Dobro je kad ideš po tvrdim šumskim putevima ali kad izađeš na teren gdje nikad niko nije bio osim pješice (i to je upitno) onda nema kompromisa, ili je guma za teren ili ruksak na leđa i put pod noge! ;D
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Gume za teren
« Odgovori #52 u: 04. 04. 2008. 13:46:13 »
Da, univerzalne gume nema bas za nase podrucje gdje su velike razlike zima-ljeto
uostalom vecina tak i radi ,po tvrdom uglavnom dok ide
a poslije gojzerice na noge

Offline enigma

  • K 500
  • ***
  • Postova: 972
Odg: Gume za teren
« Odgovori #53 u: 04. 04. 2008. 15:51:28 »
Kupio sam original Ruske nove M+S kombinovane Leto-Zima(Lada).Za sada sam zadovoljan.Mislim da se mogu uspesno koristiti kako u reviru tako i na asfaltu!
Upravo to je trebalo napisati Draganco, M+S je guma koja zadovoljava na terenu a opet na asfaltu
nemas glavobolje,prvenstveno zimi na snijegu i poledici.

Kaj m/s ne znači snjeg/blato?? A čitao sam davno u Autoklubu da ima cjelogodišnjih(zima ljeto)al
nit su dobre lejti ni zimi.
Draganco jel su tvoje M/S ili baš za cjelu godinu,koji im je naziv??
Hey Joe

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Gume za teren
« Odgovori #54 u: 04. 04. 2008. 16:24:18 »
oznaka m+s neznaci nista svako moze lupat na gumu sto hoce jedino sto se nesmije je pahulja snijega ako je ona na gumi to je prava zimska guma za snijeg
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Gume za teren
« Odgovori #55 u: 04. 04. 2008. 16:29:46 »
oznaka m+s neznaci nista svako moze lupat na gumu sto hoce jedino sto se nesmije je pahulja snijega ako je ona na gumi to je prava zimska guma za snijeg

ote mi rijec iz usta  ;)

salu na stranu, M+s su izmislili ameri da bi na europskom trzistu mogli prodavati svoje gume inace jako lose kvalitete. Pahulja na gumi kako kolega lazar kaze jedina oznacava pravu zimsku gumu.Ostalo je sve samo trik marketinga.

pozz
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Gume za teren
« Odgovori #56 u: 04. 04. 2008. 17:11:06 »
Nisam jos vidio gumu za terenca na kojoj nije oznaka M+S!! Naravno vecina ih nije ni za blato ni za snijeg.
Kompromisi tu ne postoje-ako je guma dobra za blato ne moze biti odlicna za cestu i obratno.

Kad bi bar postojala guma poput BF goodrich M/T, ali da ima lamele po cepovima...

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: Gume za teren
« Odgovori #57 u: 04. 04. 2008. 19:28:12 »
oznaka m+s neznaci nista svako moze lupat na gumu sto hoce jedino sto se nesmije je pahulja snijega ako je ona na gumi to je prava zimska guma za snijeg

ote mi rijec iz usta  ;)

salu na stranu, M+s su izmislili ameri da bi na europskom trzistu mogli prodavati svoje gume inace jako lose kvalitete. Pahulja na gumi kako kolega lazar kaze jedina oznacava pravu zimsku gumu.Ostalo je sve samo trik marketinga.

pozz
Da nadopunim.... ta pahulja nesmije biti sama nego mora biti u "planini"i onda je to prava zimska guma!

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: Gume za teren
« Odgovori #58 u: 04. 04. 2008. 19:31:18 »
Nisam jos vidio gumu za terenca na kojoj nije oznaka M+S!! Naravno vecina ih nije ni za blato ni za snijeg.
Kompromisi tu ne postoje-ako je guma dobra za blato ne moze biti odlicna za cestu i obratno.

Kad bi bar postojala guma poput BF goodrich M/T, ali da ima lamele po cepovima...
Onda jos nisi vidio terenca sa ljetnim gumama !

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Gume za teren
« Odgovori #59 u: 04. 04. 2008. 20:04:38 »
Nisam jos vidio gumu za terenca na kojoj nije oznaka M+S!! Naravno vecina ih nije ni za blato ni za snijeg.
Kompromisi tu ne postoje-ako je guma dobra za blato ne moze biti odlicna za cestu i obratno.

Kad bi bar postojala guma poput BF goodrich M/T, ali da ima lamele po cepovima...
Onda jos nisi vidio terenca sa ljetnim gumama !

Navedi neke gume - jos ih nisam vidio! 
Ne govorim o gumama za cestovne SUV-ove.
99,9% vlasnika terenaca kupi gume i vozi ih cijelo vrijeme dok se ne potrose.
Uostalom ljetne gume za terenca?!-zar po ljetu nema blata.