Autor Tema: Koji terenac je bolji?  (Posjeta: 14660 vremena)

Offline Niva96

  • K
  • *
  • Postova: 21
Koji terenac je bolji?
« u: 02. 04. 2012. 01:34:41 »
Forumaši,hajde sada ko hoće da poreda terenska vozila od naj boljeg do naj goreg na svjetu.Naravno radi se terenskim performansama?Evo vako ide za mene:

Mercedes G puch
Toyota Land Cruiser
Lada Niva
Nissan Patrol
Jeep Wrangler
Land Rover Defender
Uaz
Suzuki Samurai
Jeep Grand Cheroke
Mitsubishi Pajero

TO SU PRAVA TERENSKA VOZILA 1liga




Offline HERCEGOVAC

  • K 100
  • **
  • Postova: 257
Odg: Koji terenac je bolji?
« Odgovori #1 u: 02. 04. 2012. 17:02:36 »
nema ga ovdje loša  happi

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Koji terenac je bolji?
« Odgovori #2 u: 02. 04. 2012. 19:01:05 »
Raspravljat koji terenac je bolji je cista glupost , mislim da bi tuareg v10 disel sa terenskim gumama vuko svih ovih 10 zasobom sa blokiranim tockovima  hao
licno prednost uvijek dajem malim i lakim vozilima poput nive i suzuki jimy
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Koji terenac je bolji?
« Odgovori #3 u: 03. 04. 2012. 22:12:07 »
Forumaši,hajde sada ko hoće da poreda terenska vozila od naj boljeg do naj goreg na svjetu.Naravno radi se terenskim performansama?Evo vako ide za mene:

Mercedes G puch
Toyota Land Cruiser
Lada Niva
Nissan Patrol
Jeep Wrangler
Land Rover Defender
Uaz
Suzuki Samurai
Jeep Grand Cheroke
Mitsubishi Pajero

TO SU PRAVA TERENSKA VOZILA 1liga

kad budeš vozio pinza lista će ti drukčije izgledati. o gore navedenima izuzimam samo ladu i uaz-a ostatak je šminka.
ovo što pišem to i tvrdim,ko nevjeruje,idemo u 10.000 eura na teren da provjerimo
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Koji terenac je bolji?
« Odgovori #4 u: 03. 04. 2012. 22:13:47 »
Raspravljat koji terenac je bolji je cista glupost , mislim da bi tuareg v10 disel sa terenskim gumama vuko svih ovih 10 zasobom sa blokiranim tockovima  hao
licno prednost uvijek dajem malim i lakim vozilima poput nive i suzuki jimy

drug tuareg nije terenac,on je SUV. na terenu je on ko lađa na pješčanoj plaži.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: Lada Niva
« Odgovori #5 u: 03. 04. 2012. 23:01:32 »
Forumaši,hajde sada ko hoće da poreda terenska vozila od naj boljeg do naj goreg na svjetu.Naravno radi se terenskim performansama?Evo vako ide za mene:

Mercedes G puch
Toyota Land Cruiser
Lada Niva
Nissan Patrol
Jeep Wrangler
Land Rover Defender
Uaz
Suzuki Samurai
Jeep Grand Cheroke
Mitsubishi Pajero

TO SU PRAVA TERENSKA VOZILA 1liga
[/quote)
1. warburg dvotaktni
2.trabant također dvotaktni
3. lada specijal
4.lada žigolo
5.lada samara
6.lada niva
7.lada karavan
8.stojadin mediteran
9.stojadin obični
10.uaz
 svi ovi jugonostalgičarski bolidi su podjednaki i žali bože utrošenog materijala....prva dva su  pobjednici zbog eventualne korisnosti po pitanju rastjerivanja komaraca i to je to !!

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Odg: Lada Niva
« Odgovori #6 u: 03. 04. 2012. 23:29:02 »
Mozete se vi sad  pesi kolko hocete al imo sam dosta puta priliku vozit trabanta u lovistima i jos kad mu stave lance na gume nema blata i njive gdje on neprodje , nije za podcjenit  teaa
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Max011

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1216
  • Zbogom Šakira bejbi...
Odg: Koji terenac je bolji?
« Odgovori #7 u: 04. 04. 2012. 09:24:26 »

A kamioni ?
Višestruki pobednik Dakara . Ruskaja mašinka Kamaz poznat medju radnicima koje prevozi po bespućima površinskih kopova Kolubara kao ,,MAJMUNARA,, verovatno zbog  tereta kojeg vozi u furgonu sa rešetkama sličnom kavezu.

Da se ne mučite mnogo, postoji najbolji terenac na svetu. Napravljen je na sistemu idvidual drajva tj svaki točak je nezavisan i ima pokretanje sopstvenim elektro motorom isti se napajaju  iz generatora kojeg pobuđuje motor sa unutrašnjim sagorevanjem. Za sada se može videti samo na ogromnim damperima koji prevoze mineralne sirovine 24  sata na dan za potrebe rudarstva i energetike. Jedina je jeba što je ovaj sistem  još koncept među ,,putničkim,, terencima  ;D

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Koji terenac je bolji?
« Odgovori #8 u: 04. 04. 2012. 11:45:20 »
Pajero na zadnjem mjestu?  1liga

Uostalom otvorio si pandorinu kutiju jer sve zavisi kome "terenac" za šta treba.

Niva je super na uskom terenu, ali ako moraš s njom povest petoro ljudi u goste u 300 km udaljeno lovište spomenut češ joj inžinjera koji je nacrta u kontekstu s majkom, naj boljim čovjekovim prijateljem i sve to u raznoraznim kombinacijama par tridesetak puta po kilometru  ;D
Imam upalu volje.

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Koji terenac je bolji?
« Odgovori #9 u: 04. 04. 2012. 17:13:34 »
Pajero na zadnjem mjestu?  1liga

Uostalom otvorio si pandorinu kutiju jer sve zavisi kome "terenac" za šta treba.

Niva je super na uskom terenu, ali ako moraš s njom povest petoro ljudi u goste u 300 km udaljeno lovište spomenut češ joj inžinjera koji je nacrta u kontekstu s majkom, naj boljim čovjekovim prijateljem i sve to u raznoraznim kombinacijama par tridesetak puta po kilometru  ;D
Ako se ne varam Niva je tvornički rgistrirana za 4 osobe !
Gogo

Offline vjekac

  • K
  • *
  • Postova: 68
Odg: Koji terenac je bolji?
« Odgovori #10 u: 04. 04. 2012. 22:23:59 »
Ne vidim na listi ni Discovery-a, gdje je on  u odnosu na ove nabrojene ?  archery

Offline Niva96

  • K
  • *
  • Postova: 21
Odg: Koji terenac je bolji?
« Odgovori #11 u: 05. 04. 2012. 01:02:12 »
Ako je ti je Niva ispravna potpuno,može bez problema preves 5 ljudi gdje god hoćeš pa i u Moskvu.Ali sada ove Lade Nive 4x4 M,su zakon.Još se u njima nisam vozio,ali kažu da su čudo,ima servo,udobnija promjenjeni kardani,drugo kvačilo i lamela,drugi amortizeri,jednom rječju gotov svaki dio promjenut.I što je naj važnije izdržljivija od ovi dosadašnji duplo.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Koji terenac je bolji?
« Odgovori #12 u: 05. 04. 2012. 09:04:05 »
Stari ja sam vozio Nivu i 1,6 i 1,7 i ima samo dvije prednosti nad Pajerom:

Manja je pa može proć gdje veči terenac ne može.

Košta malo pa ti ju je manje žao kad joj hebeš majku po terenu.

Inače moja standardna ruta do lovišta od cca 250 km u jednom pravcu s Nivom ubije baju u meni, Pajero može stat, a s LC-om dođeš svjež ko ljubićica  ;D
Imam upalu volje.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Koji terenac je bolji?
« Odgovori #13 u: 05. 04. 2012. 10:15:04 »
Ja sam često kod Pave Groma  ( Merolino ) u lovu i sa sigurnošću tvrdim da se sa njegova dva , tri Unimoga ne može mjeriti niti jedan od ovih ranije spomenutih vozila.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Koji terenac je bolji?
« Odgovori #14 u: 05. 04. 2012. 12:41:56 »
Teško je reći koji je terenac najbolji, meni se čini da Wrangler ima najbolje terenske karakteristike (barem šta se tiče viđenoga na Youtube).
270 Win, gente et non dimittet.....