Autor Tema: Land Rover Defender  (Posjeta: 46443 vremena)

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #60 u: 18. 11. 2008. 14:10:23 »
Def nije za autoput...lijepo piše u knjizi koja je došla sa njim da nije predviđen za brže od 60mph što je u vrijeme kada su prvi nastali (prije nekih skoro 60 godina) vjerojatno bila suluda brzina, tek neznatno sporije od brzine svjetlosti...čak je u početku imao iritantnu zujalicu koja se palila čim bi se približio nevjerojatnoj brzini od 90km/h ... vozač je uvijek kriv za sve, tako i za potrošnju.
Što se terena tiče, savršen....stabilan i mekan, a opet nije prevelika šminka.
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline kmkole86

  • K 100
  • **
  • Postova: 192
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #61 u: 18. 11. 2008. 14:48:21 »
izvinite sto upadam ovako, ali da ne otvaram novu temu. ima li neko uaz huntera, oni mu dodju isto dobri za teren i u istom su rangu sa defenderom. ako je neko vec imao iskustva sa jednim i drugim mogao bi da ih uporedi po zahvalnosti (cena delova, potrosnja, dostupnost delova). inace i jedan i drugi se neprikosnoveni za teren, naravno uaz je po defaultu pravljen za - xx celjzusa, tako da bi moj izbor ipak bio on (a i zbog brace rusa takodje). inace kod nas i dalje niva drzi prvo mesto, najzahvalnija
sve je sranje sem pisanja. a ako pisas uz vetar- i to je sranje...

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #62 u: 18. 11. 2008. 14:53:09 »
Rađe ti otvori novu temu.

Offline kmkole86

  • K 100
  • **
  • Postova: 192
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #63 u: 18. 11. 2008. 14:59:24 »
ajd
sve je sranje sem pisanja. a ako pisas uz vetar- i to je sranje...

Offline Borat

  • K 100
  • **
  • Postova: 156
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #64 u: 09. 12. 2008. 17:02:33 »
Potrosnja mog defendera 90 300 TDI ide od 10 na vise.Kada probijam snijeg s ukljucenim reduktorom i sperama (ugradjena ARB blokada) trosim i do 16 litara.
Mana defendera je pristupacnost rezervnih dijelova, to rijesavam direktnim uvozom.
Po meni je bolje dizajniran od Uaza (govorim o terenskoj sposobnosti) jer ima 4 spiralne opruge (oni koji voze Off road znaju prednost spiralne opruge nad lisnatom) dok Uaz ima zadnji most ovjesen na lisnate opruge a to znaci manji vertikalni hod kotaca. Nadalje 300 TDI a posebno novo Fordov motor daju obilje okretnog momenta puno vise nego UAZ motor.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #65 u: 10. 12. 2008. 08:03:20 »
Potrosnja mog defendera 90 300 TDI ide od 10 na vise.Kada probijam snijeg s ukljucenim reduktorom i sperama (ugradjena ARB blokada) trosim i do 16 litara.
Mana defendera je pristupacnost rezervnih dijelova, to rijesavam direktnim uvozom.
Po meni je bolje dizajniran od Uaza (govorim o terenskoj sposobnosti) jer ima 4 spiralne opruge (oni koji voze Off road znaju prednost spiralne opruge nad lisnatom) dok Uaz ima zadnji most ovjesen na lisnate opruge a to znaci manji vertikalni hod kotaca. Nadalje 300 TDI a posebno novo Fordov motor daju obilje okretnog momenta puno vise nego UAZ motor.

Terenci su se jako dugo zadržali na lisnatim oprugama zbog pucanja, jer kad pukne spiralna nema je više, kada pukne list lisnate imate malo slabiju oprugu  teaa
E da i spiralne imaju linearnu snagu a lisnate progresivnu. 
Imam upalu volje.

Offline Borat

  • K 100
  • **
  • Postova: 156
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #66 u: 10. 12. 2008. 13:16:22 »
Tocno! voznja s lisnatim je manje udobna nego s spiralnim. Ovjes s lisnatim oprugama je jeftiniji za proizvodnju jer ne treba tkz Panhardova osovina.
Na svu srecu na Defenderima stvarno treba JAKO pretjerat za slomit spiralnu oprugu (da je barem transmisija tako dobro napravljena!) a heavy duty spiralne opruge koje se mogu kupit su jos bolje.

Offline Midian

  • K
  • *
  • Postova: 64
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #67 u: 10. 12. 2008. 16:40:14 »
Evo jednog od subote,strasne gume ima

Offline josipj....

  • K
  • *
  • Postova: 25
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #68 u: 09. 02. 2009. 10:12:52 »
...pozdrav, imama landrovera serija IIa, dizel, dugi, 70.god., generalka na motoru, šasija od serije III, pojačani federi... sve u svemu dobar... za sada je na terenu odličan (ne štedim ga), ko "TENK"...  ;D ako netko ima iskustva sa tim ili sličnim tipom terenca pa neka mi da par savjeta: na što treba posebno obratit pažnju, kako ga najkvalitetnije održavati.... ma što više informacija....
...ranom zorom, dok se još nije ni probudija dan...

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #69 u: 09. 02. 2009. 15:55:06 »
.ako netko ima iskustva sa tim ili sličnim tipom terenca pa neka mi da par savjeta: na što treba posebno obratit pažnju

Ti stari imaju neku boljku kod ovjesa prednjih kotača ili upravljačkog mehanizma, moram se podsjetiti (nazvati vlasnika jednog takvog).
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline josipj....

  • K
  • *
  • Postova: 25
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #70 u: 09. 02. 2009. 16:34:34 »
....ajde, baš me zanima........... voliom bi što više znat o njemu...  z10
...ranom zorom, dok se još nije ni probudija dan...

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #71 u: 11. 02. 2009. 10:38:28 »
....ajde, baš me zanima...........

Kako mi je rekao dugogodišnji vlasnik jednoga: kuglasti zglobovi na upravljačkom mehanizmu znaju biti problematični (čak 6 kom!)... simptomi: vozilo na ravnoj cesti ne ide ravno, već vrluda lijevo-desno po 20-30 cm. Steering relay (šta god to bilo) može također uzrokovati slične probleme sa upravljivosti vozila, no u tom slučaju zamjena je ozbiljniji zahvat.
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline josipj....

  • K
  • *
  • Postova: 25
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #72 u: 11. 02. 2009. 11:04:58 »
...da ima malo lufta u volanu, probali smo to stezat, sad sam uzeo neke nove gumice za to, pa ćemo vidit što će bit kad ih promjenimo...  a ono Steering relay nemam pojma što je to....
imam neku knjižicu ali je na njemačkom, a njemački neznam....  d13
...ranom zorom, dok se još nije ni probudija dan...

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #73 u: 11. 02. 2009. 11:36:29 »
...da ima malo lufta u volanu, probali smo to stezat, sad sam uzeo neke nove gumice za to, pa ćemo vidit što će bit kad ih promjenimo...  a ono Steering relay nemam pojma što je to....
imam neku knjižicu ali je na njemačkom, a njemački neznam....  d13


sceniraj to na njemackom sta te zanima pa mi posalji.prevod je besplatan  ;)
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #74 u: 11. 02. 2009. 13:07:00 »
Vidi sliku ispod šta ti triba, možda mogu pomoć.


Imam upalu volje.