Autor Tema: novi hilux  (Posjeta: 30239 vremena)

Offline enigma

  • K 500
  • ***
  • Postova: 972
Odg: novi hilux
« Odgovori #90 u: 19. 12. 2009. 22:05:35 »
Samo je Jeep đip zagi
Hey Joe

Offline toni(c)

  • K 100
  • **
  • Postova: 104
Odg: novi hilux
« Odgovori #91 u: 19. 12. 2009. 23:28:00 »

Vezano za 4x4at 4x4l 4x4hi 4x4lo i sl, i spominjanje nive, treba se reci da je stvar o raznim nazivima za iste stvari.

radi se samo o tome koji su diferencijali blokirani uz uključen 4x4 pogon (h at l) ,
i da li je uz njega uključen i reduktor brzina (lo)

za teske terene je bolje da su svi diferencijali blokirani, odn da ih nema. i zbog jednostavnosti se ostavlja da je za laganu voznju straznji pogon, a za tesku 4wd i blokada bar sred. i zad. dif.

auti koji imaju permanentni 4wd sa sredisnjim dif. ( niva&co) uglavnom to imaju zato jer se lose ponasaju na cesti samo sa straznjim pogonom.

a range rover, cak i onaj stariji kao i novi suvovi uopce nemaju blokadu diferencijala, nego neki elektro-sustav koji upotrebom kocnica simulira blokirani dif. a i 4x4 sve cesce nije direktno spojen, nego preko lamela u uljnoj kupki, a ni sasija se vise ne ugradjuje, tako da je toyota l.c.  ni nema(!). mah 


Evo getribe s velikim G :)






Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: novi hilux
« Odgovori #92 u: 21. 12. 2009. 08:10:29 »
Poznata mi odnekud  ;D
Imam upalu volje.

Offline Deda

  • K
  • *
  • Postova: 21
Odg: novi hilux
« Odgovori #93 u: 29. 12. 2009. 20:49:43 »
Mercedes Unimog, dvije poluge nemaj veze sa getribom služe za upravljanje prednjom i zadnjom hidraulikom, isto tko ova mala poluga lijevo služi za uključivanje kardanskog vratila.

Offline Deda

  • K
  • *
  • Postova: 21
Odg: novi hilux
« Odgovori #94 u: 29. 12. 2009. 20:56:27 »
Hilux se može slobodno voziti po suhoj cesti sa uključenim 4x4 pogonom bez ikakve štete za vozilo,
čak prilikom uključivanja i isključivanja nije potrebno zaustaviti vozilo niti pritisnuti kvačilo, samo prebacite ručicu i prilikom sljedećeg dodavanja gasa pogon 4x4 je uključen.
Samo u 2009 oj sam napravio 40000 km sa hiluxom po svakakvim terenima i nisam imao ni jedan jedini problem.

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: novi hilux
« Odgovori #95 u: 29. 12. 2009. 22:22:56 »
Potdrav svima-vidim da imam imenjaka na forumu,pa bi nešto upitao,ako mi se može dati odgovor bilo bi mi drago.Vidim da deda piše da ima toyotu ,pa me zanima ako netko zna iz vlastitog iskustva ta toyotu landcruiser ,dizel,-kakvi su dizel motori 3.0 Znam jednu toyotu benzinac ima cca 410 tkm.i još je u super stanju-ima čovac plin i sve je o.k.UJEDNO me zanima dali je netko od vas imao mercedesa G ili puha NE zanima me odgovor iz literature ,več vlastito iskustvo-ako ga netko ima U ranijim postovima nisam našao skoro ništa zato pitam i starije kako taj auto radi na teškim terenima Opčenito sve znam ,pa me zanima ako je netko imao dami kaže nešto više po pitanju mercedesa G ali i tojote land cruiser HVALA unaprijed i svima pozdrav  z14

Offline boro

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: novi hilux
« Odgovori #96 u: 30. 12. 2009. 10:27:43 »
Moj hilux ima motor 3.0 -170ks i prava je zvjer.Ogromni okretni motor ,ugrađuju ga u land cruiser što znači da je i pouzdan,naručio sam mu čip a proizvođać garantira da diže na 218ks i ne šteti motoru jer je napravljen da ne iskorištava maksimum motora.Servis kaže da je u redu.Nisam siguran ali toyota ga prodaje za 6.000 kn. U njemačkoj je 129,00 eur.Motor radi uglađeno i dosta je tih. Evo adrese za pogledat
www.chiprece.de

Offline boro

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: novi hilux
« Odgovori #97 u: 30. 12. 2009. 10:31:21 »
ops krivo   www.recechip.de  sor  uf

Offline Deda

  • K
  • *
  • Postova: 21
Odg: novi hilux
« Odgovori #98 u: 30. 12. 2009. 10:40:06 »
Pozdrav Deda M, te svim ostalima.
Nažalost Hilux nije moje vlasništvo već ga dužim.
Ima motor 2,4 čini mi se da 136 KS, troši 8,9l/100km mješane vožnje (asfalt, teren), bez tereta.
Što se tiče ostlih terenaca puno sam vozio Mazdu B2500 2006-o godište, puno slabija na terenu od Hiluxa samo zbog občnog turbo motora koji je strahovito lijen i baš kad vam treba on se uguši.
Ivozio sam Ladu Nivu 2003 godište, dosta sitnih kvarova, malo mjesta, ali na terenu vrlo sposobna.

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: novi hilux
« Odgovori #99 u: 30. 12. 2009. 13:19:56 »
Moj hilux ima motor 3.0 -170ks i prava je zvjer.Ogromni okretni motor ,ugrađuju ga u land cruiser što znači da je i pouzdan,naručio sam mu čip a proizvođać garantira da diže na 218ks i ne šteti motoru jer je napravljen da ne iskorištava maksimum motora.Servis kaže da je u redu.Nisam siguran ali toyota ga prodaje za 6.000 kn. U njemačkoj je 129,00 eur.Motor radi uglađeno i dosta je tih. Evo adrese za pogledat
www.chiprece.de

land cruiserova 3.0 mašina je jako kvalitetna, a prije par godina su je počeli ugrađivati u hiluxa zato što je jako pouzdana...
 zagi

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: novi hilux
« Odgovori #100 u: 30. 12. 2009. 21:06:47 »
HVALA na odgovorima,-trebao sam nešto više o ta dva automobila-đipa ,jel sam čuo i za jednog i za drugog da su pouzdani -ali me još uvijek muči -dali kupiti dobar starij puh ili noviju tojotu Što vi svi zajedno mislite što je bolje ako se neide u neke ekstremne situacije -što izabrati i dali kombinaciju benzin-plin ili pak dizel Hvala unapred

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: novi hilux
« Odgovori #101 u: 30. 12. 2009. 21:25:38 »
Moj hilux ima motor 3.0 -170ks i prava je zvjer.Ogromni okretni motor ,ugrađuju ga u land cruiser što znači da je i pouzdan,naručio sam mu čip a proizvođać garantira da diže na 218ks i ne šteti motoru jer je napravljen da ne iskorištava maksimum motora.Servis kaže da je u redu.Nisam siguran ali toyota ga prodaje za 6.000 kn. U njemačkoj je 129,00 eur.Motor radi uglađeno i dosta je tih. Evo adrese za pogledat
www.chiprece.de

land cruiserova 3.0 mašina je jako kvalitetna, a prije par godina su je počeli ugrađivati u hiluxa zato što je jako pouzdana...
 zagi


 Počeli su je ugrađivat u Hiluxa zato jer su morali odgovorit na Navarinih 170 KS.  teaa
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: novi hilux
« Odgovori #102 u: 30. 12. 2009. 21:42:53 »
SVE mi je to poznato Štef ,ali ipak mi je malo previše bacati novce za NOVE aute kao tojota ili navara Rađe ču nešto polovno i pouzdano-teže je nači ,ali se može.Ipak je recesija-kriza .Sada če vjerojatno poskupiti i plin i za aute i sada budi pametan.Zato sam i pitao sve vas zajedno kaj napraviti-benzin-plin ,ili dizel -tojota dizel ili pak  M-puch benzin-plin .Tu je dvojba i zato molim savjet i pomoč Pozdrav .

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: novi hilux
« Odgovori #103 u: 30. 12. 2009. 21:49:41 »
HVALA na odgovorima,-trebao sam nešto više o ta dva automobila-đipa ,jel sam čuo i za jednog i za drugog da su pouzdani -ali me još uvijek muči -dali kupiti dobar starij puh ili noviju tojotu Što vi svi zajedno mislite što je bolje ako se neide u neke ekstremne situacije -što izabrati i dali kombinaciju benzin-plin ili pak dizel Hvala unapred

Jel ti treba radni ili paradni? Nije bitno samo da može po terenu, već kad vas 4-5 mokrih i blatnih treba sjesti u auto, oće li te zabolit srce od muke ili k...c jer ti je nebitno? Ili kad ga treba malo provozati , a uzak put i grane ga stružu?

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: novi hilux
« Odgovori #104 u: 30. 12. 2009. 21:52:27 »
HVALA na odgovorima,-trebao sam nešto više o ta dva automobila-đipa ,jel sam čuo i za jednog i za drugog da su pouzdani -ali me još uvijek muči -dali kupiti dobar starij puh ili noviju tojotu Što vi svi zajedno mislite što je bolje ako se neide u neke ekstremne situacije -što izabrati i dali kombinaciju benzin-plin ili pak dizel Hvala unapred

Jel ti treba radni ili paradni? Nije bitno samo da može po terenu, već kad vas 4-5 mokrih i blatnih treba sjesti u auto, oće li te zabolit srce od muke ili k...c jer ti je nebitno? Ili kad ga treba malo provozati , a uzak put i grane ga stružu?

Zaboravih, trenutno vozim benzinca sa plinom, ali bih rađe da je diesel. Ostane ti više mjesta u dieselu, a goriva se da naći jeftinije, a neki toče i ložu koliko čujem.