Autor Tema: Obnovljene gume - iskustva  (Posjeta: 4283 vremena)

Offline igor79

  • K
  • *
  • Postova: 15
Obnovljene gume - iskustva
« u: 27. 12. 2020. 16:41:47 »
Pozdrav kolege, zanimaju me vasa iskustva sa obnovljenim gumama?

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Obnovljene gume - iskustva
« Odgovori #1 u: 28. 12. 2020. 09:34:43 »
Znam da kolega koji voli off-road vožnje ima već 15 godina protektirane gume iz Gradića pokraj Velike Gorice. Vozio je dvije Lade Nive,a sad vozi Patrola i opet je stavio protektirane guma.Na Ladama je vozio Monster,a na patrolu vozi Openland.
Gogo

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: Obnovljene gume - iskustva
« Odgovori #2 u: 28. 12. 2020. 13:59:00 »
I ja imam pozitivno iskustvo sa protektiranim gumama na dva terenska vozila.
Moje su imale jedan problem mnogo klize na mraz nisu bas za poledice ali za kamen blato su zmaj.
Mana im je sto nije bas cista guma nego meni se cini kao neka poluplastika ili tako nesto neznam se izraziti.
Pozdrav.
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Obnovljene gume - iskustva
« Odgovori #3 u: 28. 12. 2020. 15:29:45 »
OK za blato i teren opet zavisi od šare.

Ne bih se usudio voziti ih na autoputu, zna se razdvojiti gazni sloj .
Imam upalu volje.

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: Obnovljene gume - iskustva
« Odgovori #4 u: 28. 12. 2020. 16:01:07 »
OK za blato i teren opet zavisi od šare.

Ne bih se usudio voziti ih na autoputu, zna se razdvojiti gazni sloj .

Nema sanse.Provereno tisucama kilometra. d1
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Obnovljene gume - iskustva
« Odgovori #5 u: 28. 12. 2020. 16:16:09 »
Vidio ne jednom na kamionima a bogami jednom i na osobnom autu.
Imam upalu volje.

Offline Pinia

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1181
Odg: Obnovljene gume - iskustva
« Odgovori #6 u: 28. 12. 2020. 17:15:27 »
Imam Openland, nisu loše za tu cijenu. Izdrže oko dvije godine po kamenom terenu.
Rule number 1: Fuck what they think.

Offline Dadx

  • K 100
  • **
  • Postova: 259
Odg: Obnovljene gume - iskustva
« Odgovori #7 u: 29. 12. 2020. 09:56:24 »
Na starom grand cherokeeju sam vozio Malatestu kobru nt (protekt, kupljene u vrbovcu) i napravio sam s njima cca 5 tkm, kaj se tiće blata, stvarno su OK bile, no na snijegu mi se nisu baš pokazale dobre, pogotovo za stati...
Sad na novom imam country beast (iz gorice) i guma je za klasu bolja od malateste, u blatu odlično, super se čiste, a za razliku od malateste dobre su i po snijegu

Buka je čak malo manja sa country beast, no nisu iste dimenzije, pa i to igra neku ulogu
čisto za detaljiste na starom sam imao 235/75/15, na novom imam 215/80/16 s time da 215 je gazna površina, a ako idem mjerit gumu, ispadne 235

ni sa jednima nisam prelazio 120 km/h makar vele da do 160 ili 150 ne bi trebalo biti problema.

Kaj se tiće tehničkog, nisam imao problema. Obje gume imaju potrebne piktograme i oznake. (Znam da gledaju DOT i dimenziju, da li još nešto osim toga, ne bi znao)

Mogu još navesti primjer Open landa i Malateste na istim autima (grand cherokee zj) s istim motorima, open land je tiši, no u blatu podosta slabija, kolega se mučio gdje ja nisam niti osjetio da sam prošao

Vezano za razljepljivanje gaznog sloja, nisam imao proglema s time. Ali kolega (gore spomenuti) je na jednoj gumi, no on se i vozio s njima kolko i auto ide,  (190 :shok:), bili smo skupa i nježnim glasom sam mu dao do znanja da uspori teaa

Koliko sam čuo, veliki postotak kamiona i buseva(čak prek 80%) se vozi na protekt gumama. (informacija nije provjerena, pa ne znam da li je vjerodostojna) Ja samo znam da sam vidio protekt gume na ZET-ovim busevima
x=o

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Obnovljene gume - iskustva
« Odgovori #8 u: 29. 12. 2020. 13:54:51 »
Gledao sam kako se radi protekt od početka do kraja.

Bila je njemaćko postrojenje i conti sirovina tako da je finalno bila dobra kvaliteta.

Poznanik ima kamione i na trasi je koristio ove spomenute i neke jeftiniji protekt koji je dobivao preko rumunjske , e s tima je bilo sranja jer su pucale i odvajali se gazni slojevi.

Sada uzima nove sunful kineze jer su s cijenom skroz blizu ovog kvalitetnog protekta.
« Zadnja izmjena: 29. 12. 2020. 13:57:18 od Neno »
Imam upalu volje.

Offline profesore

  • K
  • *
  • Postova: 84
Odg: Obnovljene gume - iskustva
« Odgovori #9 u: 20. 01. 2021. 08:06:59 »
Protekte vozim već više od deset godina. Do sad nisam imao ni najmanji problem.

Offline OrMar

  • K
  • *
  • Postova: 7
Odg: Obnovljene gume - iskustva
« Odgovori #10 u: 23. 02. 2021. 23:05:47 »
Ono što nije spomenuto je da su protektirane gume u pravilu dosta teže od novih, te da s nekima zna biti problema s balansiranjem.