Autor Tema: Popravci i prepravci terenskih vozila  (Posjeta: 28077 vremena)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #15 u: 27. 10. 2009. 20:19:01 »
PinzHunter slažem se s tobom da pinnz ide svuda (ali to je samo kad iza ima min.6 ljudi, jer to mu je osnovna namjena) o prevrtanjima na bok nećemo ni govorit (kao i o potrošnji). Nisi li i ti namjeravao ugraditi diesel motor?

pozzz

ljudi prevrnu formulu 1 a ja jos nisam pinza ni nagnuo kako treba  fre fre. Dizel sam mislio ugraditi ali jos nisam nasao adekvatan motor. a volio bih naći jedan noviji od mercedesa 220 ili pak 270 CDI jer su manji ali skupi i nema ih bas mnogo za naci.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #16 u: 27. 10. 2009. 20:48:36 »
A da ugradiš 6.2 diesel od Blasera? Kažu da unatoč ogromnoj kubikaži, troši malo više od 10 litara.

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #17 u: 27. 10. 2009. 21:13:39 »
6.2 nema šanse da troši 10 litara pa da ga ugradiš i na brodić od stiropola...

Ne želim ti pametovat al zašto nebi stavio od 124 300D  ili od okaša neki dizel

a 270 cdi ti je petak koji se pokazao najgore od svih mečkinih dizela i teško češ ga nač za male pare
Ćaća viče mater plače!

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #18 u: 27. 10. 2009. 22:00:45 »
Ne želim ti pametovat al zašto nebi stavio od 124 300D  ili od okaša neki dizel

 d4



Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #19 u: 27. 10. 2009. 23:14:39 »
 Tooo majstoriiiiiiiii!! zagi zagi
Obzirom da je tema prepravke, pitam vas ima li šanse da se u NISSAN patrol 4puta 4 2800 kubika 1984.god
ugradi kakav dizel motor(koji) a da to ne bude preskupo, i kako bih u stvari gdje bi se mogao raspitati ili kupiti nov karburator ili polovan ispravan... unaprijed hvala za odgovore!!! zagi zagi

p. s. ja da imam na računu 1.000.000.maraka nikad nebi vozio..p....   neću odati koji kolega.. zagi zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #20 u: 28. 10. 2009. 08:14:11 »
6.2 nema šanse da troši 10 litara pa da ga ugradiš i na brodić od stiropola...

Ne želim ti pametovat al zašto nebi stavio od 124 300D  ili od okaša neki dizel

a 270 cdi ti je petak koji se pokazao najgore od svih mečkinih dizela i teško češ ga nač za male pare

Potpisujem, a i ko nije pokušao ugraditi novi motor s direktnim ubrizgavanjem i elektronskom kontrolom gasa (da se jednostavno izrazim) nema pojma koliko tu ima problema.
Imam upalu volje.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #21 u: 28. 10. 2009. 09:58:08 »
6.2 nema šanse da troši 10 litara pa da ga ugradiš i na brodić od stiropola...

Ne želim ti pametovat al zašto nebi stavio od 124 300D  ili od okaša neki dizel

a 270 cdi ti je petak koji se pokazao najgore od svih mečkinih dizela i teško češ ga nač za male pare


300 D je prevelik, a prostor za ugradnju je jako mali.osim toga naći ga da ima ispod 500.000 je prava umjetnost. Od okaša je motor dobar ali bi morao dosta sjeći na karoseriji a to mi ne ide u prilog.
Ovdje se dobro može vidjeti koliki je pinc motor i gdje stoji kad je ugrađen.jako malo mjesta zauzima a "karter" mu nije direktno ispod samog motora (jer bi smetao osovini) nego smješten desno prema nazad.
http://www.pinzgauer.at/de/pinzgauer_gallery/19

sve u svemu jako teška misija ali izvodljiva samo treba naći pravo riješenje. svi koji su dosad nešto ugrađivali su rekli da dizel motor bez turbo punjača jednostavno preslab i prespor.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #22 u: 28. 10. 2009. 10:00:42 »
Tooo majstoriiiiiiiii!! zagi zagi
Obzirom da je tema prepravke, pitam vas ima li šanse da se u NISSAN patrol 4puta 4 2800 kubika 1984.god
ugradi kakav dizel motor(koji) a da to ne bude preskupo, i kako bih u stvari gdje bi se mogao raspitati ili kupiti nov karburator ili polovan ispravan... unaprijed hvala za odgovore!!! zagi zagi

p. s. ja da imam na računu 1.000.000.maraka nikad nebi vozio..p....   neću odati koji kolega.. zagi zagi

sve je to izvodljivo, a za karburator znaš kome se možeš obratiti, i naravno za opcije sa dizelom možeš sa njim dogovoriti.

a to da ti nebi vozio p... ti vjerujem jer nemožeš od tolikog trbuha ni popeti se u p....   rol rol
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline TOMISLAV KT

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #23 u: 28. 10. 2009. 10:15:12 »
Tooo majstoriiiiiiiii!! zagi zagi
Obzirom da je tema prepravke, pitam vas ima li šanse da se u NISSAN patrol 4puta 4 2800 kubika 1984.god
ugradi kakav dizel motor(koji) a da to ne bude preskupo, i kako bih u stvari gdje bi se mogao raspitati ili kupiti nov karburator ili polovan ispravan... unaprijed hvala za odgovore!!! zagi zagi

p. s. ja da imam na računu 1.000.000.maraka nikad nebi vozio..p....   neću odati koji kolega.. zagi zagi
Bilo bi najjednostavnije naći patrola bez papira što se i da naći po oglasnicima (do 2000€) i presložiti cijeli motor i getribu.
Ako ne to onda kemijanje. npr IVECO tubo daily 2,5td cca 105ks 
I AM CROAT IZ INATA

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #24 u: 28. 10. 2009. 10:43:16 »
Tooo majstoriiiiiiiii!! zagi zagi
Obzirom da je tema prepravke, pitam vas ima li šanse da se u NISSAN patrol 4puta 4 2800 kubika 1984.god
ugradi kakav dizel motor(koji) a da to ne bude preskupo, i kako bih u stvari gdje bi se mogao raspitati ili kupiti nov karburator ili polovan ispravan... unaprijed hvala za odgovore!!! zagi zagi

p. s. ja da imam na računu 1.000.000.maraka nikad nebi vozio..p....   neću odati koji kolega.. zagi zagi

Pa ti si Sejfo barem u Bosni-izvoru svih mogućih starih terenaca-raspitaj se malo. Znam puno ljudi koji su išli u Bosnu po motore,getribe i ostale dijelove.

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #25 u: 28. 10. 2009. 11:19:07 »
Ako su ti ovi mečkini veliki imaš manjih motora od citroena peugeota forda dizela koji su se pokazali fenomenalno za bilo kakve preinake...

Mi ih nabavljamo od starih vozila hitne pomoći i stavljamo ih u brodove (marinizacija) napraviš malu generalnu (karike,dihtunge,ako triba ležaje) i to su ti ludilo motori za takve kombinacije
Ćaća viče mater plače!

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #26 u: 28. 10. 2009. 13:53:08 »
Ako su ti ovi mečkini veliki imaš manjih motora od citroena peugeota forda dizela koji su se pokazali fenomenalno za bilo kakve preinake...

Mi ih nabavljamo od starih vozila hitne pomoći i stavljamo ih u brodove (marinizacija) napraviš malu generalnu (karike,dihtunge,ako triba ležaje) i to su ti ludilo motori za takve kombinacije

Oh File sad si me bacio u razmišljanje jer u tom pravcu nisam pomišljao niti tražio te motore. Nadam se da će se nešto dobro naći po tom pitanju.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline TOMISLAV KT

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #27 u: 28. 10. 2009. 14:54:09 »
Pinz
Mislim da u Audi A6 nisam siguran koji motor točno znam da je TDI. Postoji verzija sa tzv. suhim karterom (nije klasično ispod motora Već sastrane).
I AM CROAT IZ INATA

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #28 u: 28. 10. 2009. 16:19:25 »
A6 je motor ogroman ako je 6-ak i troši dosta,getriba je loša ona tiptronik i teško češ je upasat na auto,ako je 1.9 tdi onda može i iz nekog drugog auta npr golfa 3-ce koja je manja i verzija od 110 konja je ludilo ludilo motor koji leti a potrošnja je stvarno mizerna...
Sve motore koje navodim sam imao ili ih imam vozio popravljao,kupovao,prodavao...
A idalje ti kao glavnu smjernicu dajem u vidu nekog malog kombi motora koji je najsličniji tvom đipu i neče bit problema s upasivanjem a i getribe s kombija su sličnije terenskim kratke a snaga takvog motora je neupitno dostatna za taj đip
Ćaća viče mater plače!

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #29 u: 28. 10. 2009. 16:39:18 »
nedostaci originalnog motora su: karburatori, dva komada NDIX 36,te samo paljenje je problematično. Ja imam sve originalne dijelove i sve radi kako treba, ali to nije riješenje za budućnost jer ovaj sistem je prevaziđen i nije za preporuku.sam motor kao motor je super, ali ove komponente mu nepašu.amerikanci su napravili EFi ali nije sve provjereno jer pinc radi na 24V i imaju problema sa ispravljačem i pojedinim sitnicama koje nedozvoljavaju da napokon ova ideja krene u djelo.

neki su to ovako riješili: http://www.aircooledtechnology.com/galleries/pinzdyno/
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"