Autor Tema: Popravci i prepravci terenskih vozila  (Posjeta: 28080 vremena)

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #30 u: 28. 10. 2009. 16:42:17 »
Možeš ti promjenit i kompletnu instalaciju i stavit na 12 to će za tebe bit bolje
Ćaća viče mater plače!

Offline jo

  • K
  • *
  • Postova: 73
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #31 u: 20. 11. 2009. 00:34:30 »
meni se čini da ste i doma dužni opaljenje, a možda su to samo puste pretnje za  pesi a na kraju ispadne  :pferd: . jeste li se kad vozili u đeti otraga na zadnjem sicu   hao  hao  hao
Nisam ginekolog, ali mogu pogledati !

Offline Baki

  • K 100
  • **
  • Postova: 254
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #32 u: 21. 11. 2009. 17:04:39 »
6.2 nema šanse da troši 10 litara pa da ga ugradiš i na brodić od stiropola...

Ne želim ti pametovat al zašto nebi stavio od 124 300D  ili od okaša neki dizel

a 270 cdi ti je petak koji se pokazao najgore od svih mečkinih dizela i teško češ ga nač za male pare


300 D je prevelik, a prostor za ugradnju je jako mali.osim toga naći ga da ima ispod 500.000 je prava umjetnost. Od okaša je motor dobar ali bi morao dosta sjeći na karoseriji a to mi ne ide u prilog.
Ovdje se dobro može vidjeti koliki je pinc motor i gdje stoji kad je ugrađen.jako malo mjesta zauzima a "karter" mu nije direktno ispod samog motora (jer bi smetao osovini) nego smješten desno prema nazad.
http://www.pinzgauer.at/de/pinzgauer_gallery/19

sve u svemu jako teška misija ali izvodljiva samo treba naći pravo riješenje. svi koji su dosad nešto ugrađivali su rekli da dizel motor bez turbo punjača jednostavno preslab i prespor.

Kolega ovdje covjek ugradio u pinza od Fiat Ducata motor 2.8 JTD.
Znas kako auto ide leti.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #33 u: 22. 11. 2009. 19:04:15 »
ko,gdje šta daj fotke telefon sve samo daj da se to vidi
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #34 u: 22. 11. 2009. 22:24:59 »
Ne bojim se takvi ko ti al pošto si star i nemoćan za bilo šta pa tako i za  pesi a vidim i za googlanje ja kao mladi poletni ću ti pomoć i dat odgovor na tvoje pitanje...

kao što reeko iz milosti ne iz straha da nam brišeš teme lizi

U poslednje vrijeme se mnogo priča o Euro 3 standardu bez neke ideje šta on praktično i donosi. Treba znati da Euro 3 nije samo prepreka da se uveze polovan automobil već je to standard koji sve zemlje Zapadne Evrope, odnosno Evropske Unije nameću proizvođačima kako bi umanjile zagađenje okoline. Evropa svoje standarde naziva EURO, Američke zemlje poštuju standarde koji se nazivaju LEV (vozilo sa niskim štetnim emisijama eng. Low Emission Vehicle), ULEV (vozila sa veoma niskim štetnim emisijama, eng. Ultra Low Emission Vehicle), Japanci imaju JE standarde, dok Australija ima ADR standarde. Ti standardi određuju koliko izduvni gasovi mogu da sadrže štetnih čestica u različitim uslovima korištenja, kao i koliko pređenih km motor mora da izdrži, a da pri tome emisije tih čestica mogu da odstupe samo u određenom procentu.

Euro 3 zahteva od proizvođača motora za putnička vozila sledeće karakteristike:

 



Dizel motori
Euro 3
01.2000

Euro 4
01.2005

Euro 5
2008

Benzinski motori
Euro 3
01.2000

Euro 4
01.2005

Euro 5
2008.

-

Ćaća viče mater plače!

valdop

  • Gost
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #35 u: 22. 11. 2009. 22:43:56 »
valjda se mogu malo umiješati u ova uvaženja vozila, evo što predlažem, imaju i "lige sic"

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #36 u: 22. 11. 2009. 23:25:09 »
Sejfo, da se ti ne mučiš i da se slučajno ne zaj...š evo ti malo ovdje pa pročitaj.

http://www.nacionalnaklasa.com/content/view/1329/6/

Moja ti je preporuka ako misliš kupovati neka kola vani da se držiš ovog pravila a to je da kupuješ auto koje je prvi puta registrirano u EU nakon 01. 01. 2001. godine jer svako vozilo koje je registrirano prvi puta u EU nakon toga datuma odgovara tim standardima tj. ima EURO 3 motor ili više.

Zašto ti ovo savjetujem? Ma znam kakve si kurate sreće isto kao i ja i ti bi baš natrčao na nešto što se nekako provuklo.

I da ti ja ne duljim i prepričavam što se ovdje tumači pročitaj ti sam i donesi zaključak.

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #37 u: 22. 11. 2009. 23:39:13 »


 hVALA SVIMA!!!! zagi
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #38 u: 23. 11. 2009. 11:19:56 »
Različita auta u različitim godištima su imali euro 3 normu,pa tako neka i starija od tih datuma imaju eur 3 i možeš ih uvesti u federaciju, najjednostavnije ti je da gledaš auta od 1.2000 i onda kad se odlučiš za neko vozilo usput provjeriš njegovu euro normu al 99 % da nakon 1.2000 ima zadovoljavajuću normu te ga možeš uvesti
Ćaća viče mater plače!

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #39 u: 23. 11. 2009. 11:32:21 »
File, ta tvoja tvrdnja stoji u potpunosti ali ti ipak slabo poznaješ Sejfu i neznaš koliki je on pehista. Jedan od najvećih pehista... poslije mene.  fre

Offline Baki

  • K 100
  • **
  • Postova: 254
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #40 u: 23. 11. 2009. 12:23:47 »
ko,gdje šta daj fotke telefon sve samo daj da se to vidi

Moras doci do mene jedino tako ti mogu pokazati i odvesti kod covjeka koji je to uradio.
To ti je razlog da dodjes kod mene i u lov i da se vidimo i naravno da vidis pinza.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #41 u: 23. 11. 2009. 13:01:11 »
ko,gdje šta daj fotke telefon sve samo daj da se to vidi

Moras doci do mene jedino tako ti mogu pokazati i odvesti kod covjeka koji je to uradio.
To ti je razlog da dodjes kod mene i u lov i da se vidimo i naravno da vidis pinza.



hehejjjjj bando znao sam da ćeš tako odgovoriti.nije problem vidimo se i tako i tako. zagi
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Baki

  • K 100
  • **
  • Postova: 254
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #42 u: 10. 03. 2002. 00:25:03 »
ko,gdje šta daj fotke telefon sve samo daj da se to vidi

Moras doci do mene jedino tako ti mogu pokazati i odvesti kod covjeka koji je to uradio.
To ti je razlog da dodjes kod mene i u lov i da se vidimo i naravno da vidis pinza.



hehejjjjj bando znao sam da ćeš tako odgovoriti.nije problem vidimo se i tako i tako. zagi

Vazi vidimo se!
Nadam da ti danas stignem uslikati pajera.

Offline TOMISLAV KT

  • K 100
  • **
  • Postova: 307
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #43 u: 16. 01. 2010. 12:01:30 »
Evo jednog od mojih uradaka. Suzuki Samurai i motor od golfa ll 1,6d.
I AM CROAT IZ INATA

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Popravci i prepravci terenskih vozila
« Odgovori #44 u: 16. 01. 2010. 12:10:12 »
Interesantno Tomislave, kako si spojio taj motor sa mjenjacom od Suzuki?