Autor Tema: Što točite?  (Posjeta: 7250 vremena)

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Što točite?
« u: 03. 05. 2008. 10:13:11 »
Evo bas me zanima koje je najcesce gorivo u lovackim terencima i automobilima. Osobno sam vozio benzince i dizelase , a prije 2 godine sam ugradio plin u svoju staru toyotu i preporodio se. Steta sto na nase trziste japanci vise ne izbacuju terence s benzinskim motorima koji su u startu jeftiniji,jednostavniji i jeftiniji za odrzavanje,a ugradnjom plina postaju i daleko najekonomicniji. Mozda se i to promijeni.

Offline oliverl

  • K 500
  • ***
  • Postova: 695
Odg: Što točite?
« Odgovori #1 u: 03. 05. 2008. 11:20:21 »
Plin je zakon!  ;D
U godinu i pol ne da se isplatio već i uštedio za optiku!

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Što točite?
« Odgovori #2 u: 03. 05. 2008. 11:39:32 »
Tako je, samo treba paziti gdje se ugradjuje-ima puno fusera.

Zoran

  • Gost
Odg: Što točite?
« Odgovori #3 u: 03. 05. 2008. 11:40:24 »
kakvo je ovo glsanje sta je sa onima koji toce u razlicita vozila

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Što točite?
« Odgovori #4 u: 03. 05. 2008. 11:52:52 »
Točim plin i potrošnja mi je oko 21L/100km.
Zoran je možda mislio na sebe kao vozilo-toči pivu! z10

Zoran

  • Gost
Odg: Što točite?
« Odgovori #5 u: 03. 05. 2008. 11:53:41 »
Točim plin i potrošnja mi je oko 21L/100km.
Zoran je možda mislio na sebe kao vozilo-toči pivu! z10

celava loptice kad si ti mene vidjeo da pijem pivu

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Što točite?
« Odgovori #6 u: 03. 05. 2008. 12:03:16 »
Točim plin i potrošnja mi je oko 21L/100km.
Zoran je možda mislio na sebe kao vozilo-toči pivu! z10

celava loptice kad si ti mene vidjeo da pijem pivu

Pa u biti i nisam ali sam pretpostavio. Pa nije tolki stomak od vode. ;D

Zoran

  • Gost
Odg: Što točite?
« Odgovori #7 u: 03. 05. 2008. 12:04:43 »
valjda nikad nisi cuo za ljubavni zulj!

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Što točite?
« Odgovori #8 u: 03. 05. 2008. 14:21:03 »
Ja u oba vozila sipam benzin.jedno vozilo trosi do 8 litara a drugo od 15 pa prema gore nema granice  :(

Sad kad smo vec kod ove teme, da pitam vas kolege sto sipate plin, koja je ustednja u odnosu na benzin? mislim na omjer, recimo ako vozite 15 litara benzina na 100km, koliko ode plina na istu kilometrazu? Dali se kolicina plina u rezervaru moze kontrolirati isto kao i benzin? i jos nesto; da li znate ko ugradjuje plin u vozila sa zracnim hladjenjem?
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: Što točite?
« Odgovori #9 u: 03. 05. 2008. 14:35:41 »
Ja u oba vozila sipam benzin.jedno vozilo trosi do 8 litara a drugo od 15 pa prema gore nema granice  :(

Sad kad smo vec kod ove teme, da pitam vas kolege sto sipate plin, koja je ustednja u odnosu na benzin? mislim na omjer, recimo ako vozite 15 litara benzina na 100km, koliko ode plina na istu kilometrazu? Dali se kolicina plina u rezervaru moze kontrolirati isto kao i benzin? i jos nesto; da li znate ko ugradjuje plin u vozila sa zracnim hladjenjem?
Nevozim plin ali bi mogao odgovoriti na pitanja;
1. Ustednja u kolicini je nikakva ,plina bi morao vise trositi
2.Zasto ga nebi mogli kontrolirati,on je isto u tekucem stanju
3. Neznam zasto bi zracno hladjenje bilo problem.

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Što točite?
« Odgovori #10 u: 03. 05. 2008. 14:40:40 »
Litra plina je 3.35kn, a benzina 9kn. potrošnja benzina mi nije ispod 15L pa ti izračunaj.
22L plina 75kn, a 15L benzina 135kn.
Kupio sam auto sa već ugrađenim plinom.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Što točite?
« Odgovori #11 u: 03. 05. 2008. 14:52:02 »
Ja u oba vozila sipam benzin.jedno vozilo trosi do 8 litara a drugo od 15 pa prema gore nema granice  :(

Sad kad smo vec kod ove teme, da pitam vas kolege sto sipate plin, koja je ustednja u odnosu na benzin? mislim na omjer, recimo ako vozite 15 litara benzina na 100km, koliko ode plina na istu kilometrazu? Dali se kolicina plina u rezervaru moze kontrolirati isto kao i benzin? i jos nesto; da li znate ko ugradjuje plin u vozila sa zracnim hladjenjem?
Nevozim plin ali bi mogao odgovoriti na pitanja;
1. Ustednja u kolicini je nikakva ,plina bi morao vise trositi
2.Zasto ga nebi mogli kontrolirati,on je isto u tekucem stanju
3. Neznam zasto bi zracno hladjenje bilo problem.

Hvala na odgovorima.

Zasto bi zracno hladjenje bilo problem?? Rekli su mi da plin prije karburatora mora biti zagrijan da bi postao tecan i samim tim sagorijevao u istim. Kod motora hladnjenim tekucinom, zagrijavanje plina  se vrsi tecnoscu od hladnjaka, a kod zrakom hladjenih motora toga nema.
Posto je u rezervaru jos u plinskom stanju zato sam upitao kako ga kontrolirati.

Koliko vidim kod nazime usteda je dupla i nije bas tesko izracunati  ;). Htio sam ove informacije da imam iz prve ruke pa sam zato upitao.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Što točite?
« Odgovori #12 u: 03. 05. 2008. 15:51:31 »
evo sta sam jos pronasao:

Ako Vaš automobil troši prosječno 10 litara benzina na 100 km, potrošnja plina će biti otprilike 1.5 litru veća (plin ima slabiju vrijednost), odnosno 11.5 litara plina na 100 km.

10L benzina x 8.50kn = 85.00kn
11.5L plina x 3.05kn = 35.00kn
Ušteda na svakih 100km = 50kn

Ušteda: 500,00kn nakon prijeđenih 1.000km
Ušteda: 5.000kn nakon prijeđenih 10.000km
Ušteda: 50.000,00kn nakon prijeđenih 100.000km

ukradeno sa: http://www.autoplin.net/  ;)
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline ante.rupe

  • K
  • *
  • Postova: 91
Odg: Što točite?
« Odgovori #13 u: 03. 05. 2008. 16:50:48 »
Ja u oba vozila sipam benzin.jedno vozilo trosi do 8 litara a drugo od 15 pa prema gore nema granice  :(

Sad kad smo vec kod ove teme, da pitam vas kolege sto sipate plin, koja je ustednja u odnosu na benzin? mislim na omjer, recimo ako vozite 15 litara benzina na 100km, koliko ode plina na istu kilometrazu? Dali se kolicina plina u rezervaru moze kontrolirati isto kao i benzin? i jos nesto; da li znate ko ugradjuje plin u vozila sa zracnim hladjenjem?

plina se trosi 10 posto vise nego benzina, ali to mozes nastelat ako manje trosi onda malo slabije vuce ako stavis da vise trosi onda bolje vuce, al to se ne osjeti zato najbolje stavit da trosi sto manje, kod novijih modela nemos nastelat potrosnju nego lambda sonda to kontlorila. plin u rezervaru se moze kontrolirat imas pokazivac na boci a i u autu imas(kod mene pokaziva samo kad dode na rezervu). plin se moze ugradit u sva vozila na benzinski pogon. ako vozilo nema aluminijsku usisnu granu onda moras ugradit direktno ubrizgavanje u cilindre, to ti je skuplje al puno bolje. ako je aluminijska grana onda je jeftinije, al uvik problemi, zato ko ugradiva bolje direkciju. jos ti ovisi da li je auto s 4 sprice onda je isto malo skuplje al neznatno.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Što točite?
« Odgovori #14 u: 03. 05. 2008. 18:34:02 »
Ja u oba vozila sipam benzin.jedno vozilo trosi do 8 litara a drugo od 15 pa prema gore nema granice  :(

Sad kad smo vec kod ove teme, da pitam vas kolege sto sipate plin, koja je ustednja u odnosu na benzin? mislim na omjer, recimo ako vozite 15 litara benzina na 100km, koliko ode plina na istu kilometrazu? Dali se kolicina plina u rezervaru moze kontrolirati isto kao i benzin? i jos nesto; da li znate ko ugradjuje plin u vozila sa zracnim hladjenjem?

plina se trosi 10 posto vise nego benzina, ali to mozes nastelat ako manje trosi onda malo slabije vuce ako stavis da vise trosi onda bolje vuce, al to se ne osjeti zato najbolje stavit da trosi sto manje, kod novijih modela nemos nastelat potrosnju nego lambda sonda to kontlorila. plin u rezervaru se moze kontrolirat imas pokazivac na boci a i u autu imas(kod mene pokaziva samo kad dode na rezervu). plin se moze ugradit u sva vozila na benzinski pogon. ako vozilo nema aluminijsku usisnu granu onda moras ugradit direktno ubrizgavanje u cilindre, to ti je skuplje al puno bolje. ako je aluminijska grana onda je jeftinije, al uvik problemi, zato ko ugradiva bolje direkciju. jos ti ovisi da li je auto s 4 sprice onda je isto malo skuplje al neznatno.

hvala za odgovor.
pogledao sam malo u googlu i vidio da ima neki novi sistem za kojeg nije potrebno grijanje plina, nego se direktno ubrizgava u karburator. malo je skuplje ali nije previse. poslao sam par upita specijalno za moje auto pa cu vidjeti dali se moze ugraditi.dvije firme imaju u HR koje to rade a jedna je u Zagrebu.Bas me zanima sta cemi odgovoriti.

ovim se ispricavam ako sam skrenuo sa teme  d1
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"