Autor Tema: VJEROVALI ILI NE!  (Posjeta: 3040 vremena)

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
VJEROVALI ILI NE!
« u: 23. 08. 2008. 12:58:41 »

Ljudi pozdrav!!
Nisam znao gdje da ovo stavim!
Tema-kućice za psa neaktivna, ako pitam u "zafrkancijama forumaša shvatiće kao zajebanciju zato pitam ovdje!!
 Jedno jutro ja ustao, kad nema pasa u boksu, zamalo da me strefi moždani al srećom nema udariti u što. Boks zatvoren sve na svom mjestu a pasa nema. Zviznem kad za 3-4 minuta dođoše i ja ih zatvorim, al mi nije jasno kako su izišli van, kontam brat mi ih pustio da me zeza.
Nakon 5 min žena me zove evo pasa opet vani, sad znam da ih nije niko pustio a sve zatvoreno ja ih ponovo strpam u boks i sakrijem se u kuću i virim kad bog te mazo izlaze van ispod kućice.
Izađem i pogledam u kućicu nije da su odvalili dasku-nisu mogli nego su izgrizli zubima original krug kao tepsija i izlazili van.
Odmah sam ga zakovao al se pitam zašto su to radili kad ih izvodim često svaka 2-3 dana hranim ih  fantastično dajem im i vitamine itd.
Pitam se a i VAS zašto su to radili!! z10
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Zoran

  • Gost
Odg: VJEROVALI ILI NE!
« Odgovori #1 u: 23. 08. 2008. 13:36:38 »
moja budala je to radila obrnuto kako imam sejfo ja fantasticne kucice onda nemoze je probiti, a i betonirano je! ali kako nisam bio sigo staviti krov on je preskako 2,60cm toliko mi je boks visok!! pa tako me je zajebavo neko vrjeme!
pas kojega redovio pustas imas vise problema sa njim nego sa psom kojega neredovito pustas!
kad sam ja redono pusto svaki dan pse u polje,ond aje to bilo uzas ako nebi mogao slucajno jedan dan da ih pustis onda ako su u dvorisu pobjegnu za sekundu jednu!
sad to radim da vise nisam redovan. tj,. ili nekad pustim prije podne ili poslej podne ili jedan dan preskocim, tj. pustanje u polje! ali sam sad pse priucio da su cjeli dan u dvoristu, moze da bude kapija otvorena, ali nema sanse da izađe van! samo samnom izlazi! e to mi je puno trebalo da je naucim ali sad nemas problema sa tim!
premda ja svoje pse previse i mazim! a to bas i nije dobro za pse!
ali stacu kad sam takav!
pas lovacki pas treba da je isto puska! kad sa njom pucas ond apucas u divljac, tako i kada psa lovackoga psa pustas u setnju on treba da ima neki kontakt sa divljaci!
ako ga previse bezveze pustas u setnju tj., da se on izleta onda je vece vjeroatnost da ce gluposti raditi! tj. kad krenes u lov a on se okrene i macke ganje ili slicno, jer nemoze da razlikuje setnju od lova!
to je naj veci problem kad imas jos mladoga psa do dvije godine,a ti ga svaki dan puso da se on seta!
kasni je kad skonta onda vise niej problem!

sta hocu reci mozd ada ih sad nepustas jedno dan dva! da malo skontaju ko je gazda!
ond ada ih pustis, sigorno da ce poluditi, nece ih nista moci zaustaviti! kad se vrate ond aopet dva dana pauze! i tako naredni mjesec dana ! vjerovatno da nikad vise neces imamti tih problema!  :tommy:

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: VJEROVALI ILI NE!
« Odgovori #2 u: 23. 08. 2008. 20:17:14 »
Sličan problem sam ja imao sa svojim jazavčarem. Jedan dan ja dođem pred boks, a njega nema unutra. Što kažete vi, sve zatvoreno, zaključana vrata boksa. Čudom se čudim. Obzirom da sam ga dresirao na samo jedan zvižduk, zazviždim ja kad evo njega, skače ponosno okolo mene. Inače stalno zaključavam boks u kojem se on nalazi iz straha da mi ga netko ne ukrade. Naime, napravio sam trampu sa čovjekom, on meni psa, a ja njemu rabljeni autoradio-kazetofon marke Blaupunkt (sa 2 glave). I da ne duljim o svojim trgovačkim sposobnostima i da se vratimo na bjegove iz "Alcatraza".  Otključam boks, stavim psa unutra, nahranim itd.. itd...zaključam i odem u kuću. Za 5 minuta evo psa meni pod prozor. I što kaže Sejfo, mislim da me neko zajebava. Vratim ja psa ponovo u boks i sakrijem se u kuću i promatram, promatram... Vidim psa vrti se, okreće se, gleda, njuška, mjerka i odjednom kreće... dolazi do ograde i polako se penje po ogradi i sve tako do visine ograde koja iznosi 200 cm. Kad je došao do vrha nekako se prebacio i onda se samo baci na zemlju i poput torbe "pljus dole"...
O, je.. ti svoje majke svatove-kažem ja njemu. A on samo veselo plazi jezik prema meni i ko da govori ko te šiša i tebe i tvoju kućicu.
Nisam ga nikako mogao odviknuti od te njegove navade i ništa drugo mi nije preostalo već da mu svaki dan kupujem hrane koju najviše on voli. I tako se on udebljao i sada nemože prijeći ni preko daske debljine veće od 20 cm.

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: VJEROVALI ILI NE!
« Odgovori #3 u: 24. 08. 2008. 00:42:04 »
Slicno se i meni desavalo sa brak jazavicarom.preskakao je ogradu visoku oko 2 metra.skoci do pola a zatim se popne kao macka i "vagne" na drugu stranu.
nista mi nije preostalo nego da prekrijem kompletan boks sa upletenom zicom.

Zoran

  • Gost
Odg: VJEROVALI ILI NE!
« Odgovori #4 u: 24. 08. 2008. 08:38:02 »
evo tebi sejfo pa vidi ti kako kucica treba da izgleda! http://forum.lovac.info/index.php?topic=691.0

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: VJEROVALI ILI NE!
« Odgovori #5 u: 24. 08. 2008. 09:24:16 »
Zorane, ti bih mogao komotno ići u Ameriku i ljudima raditi kuće za stanovanje.



Zoran

  • Gost
Odg: VJEROVALI ILI NE!
« Odgovori #6 u: 24. 08. 2008. 20:34:22 »
Zorane, ti bih mogao komotno ići u Ameriku i ljudima raditi kuće za stanovanje.




nadareno djete ko ja bi moglo i mesica zamjeniti uskoro na izborima!  :bunny:

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: VJEROVALI ILI NE!
« Odgovori #7 u: 24. 08. 2008. 21:20:13 »
nadareno djete ko ja bi moglo i mesica zamjeniti uskoro na izborima!  :bunny:

Opaaaa, nisam znao da  d7 tako visoko.

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: VJEROVALI ILI NE!
« Odgovori #8 u: 25. 08. 2008. 18:03:45 »
Moja jazavčarka se prvo provlačila kroz šipke,a kad sam stavio sitnu mrešu onda se penjala.

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: VJEROVALI ILI NE!
« Odgovori #9 u: 26. 08. 2008. 01:43:09 »
1.Ima li boks metalnu ogradu ili neki drugi čvrsti materijal? z1
2.Je li napravljen"ko benzinska pumpa"? ;D
3.Zar si zaboravio koju pasminu držiš(i daj te slike više)? d1
4.Ma da njima nije malo ipak prip...ila zaj.....ija? :smil4226ce1d491b5: :laugh: z10 z10 z10


P.S.Napraviš boksove od čvrstog materijala(zid)Postaviš prozore i preko njih žičanu mrežu.Pokriješ krovom.Izgradiš odvodni kanal za sapiranje boksa.Napraviš kučice sa duplim zidovima i topl.izolacijom(ravni krov).Izvodiš pse redovno(ali da se zna ko koga vodi) i razvališ što prije mali boks "benzinsku pumpu"(mislim one gdje ubi propuh),a ubaci im malo i kostiju krupnijih(da im nije dosadno).
« Zadnja izmjena: 26. 08. 2008. 02:01:49 od REDZO »
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: VJEROVALI ILI NE!
« Odgovori #10 u: 26. 08. 2008. 06:03:48 »
 Pozdrav!! d4
UH dobro je nisam sam sa tim problemima!!
Ređžo jarane prijedlog za kućicu ti je dobar to ću i uraditi jednog dana al prvo  SEBI moram napraviti takvu pa onda hundovima!!!!
Zoki ja tebi odavno hoću raći da mi ličiš na g-dina Mesića al samo po visini!!!!!! ;) ;D ;D
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: VJEROVALI ILI NE!
« Odgovori #11 u: 26. 08. 2008. 12:17:55 »
Kolegane,ne reće mi ništa je li boks"benzinska pumpa" i hoćeš li ga renovirati a te kućice,sve mi se ćini da su od presovane iverice pa malo navukle vlage napraviš rupu kažiprstom široka ko sinija
i brate kad će te slike već jednom? :smil4226ce1d491b5: z10 d1
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović