Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci > GPS i slična elektronika za lovca

Gps za praćenje psa

<< < (3/15) > >>

syncm2:

--- Citat: Neno - 14. 12. 2009. 09:56:59 ---
--- Citat: Schultz and Larsen - 14. 12. 2009. 09:55:29 ---Jesam ja. Pisao sam o tome prije godinu.........

--- Kraj citata ---

Misliš na Astro ili ovo iz mog linka?

--- Kraj citata ---
Pozdrav

Ima takav uređaj za malo manje kuna:http://cgi.ebay.com/ZOOMBAK-DOG-LOCATOR-PROTECTION-GPS-SYSTEM-NIB_W0QQitemZ310188392582QQcmdZViewItemQQptZGPS_Devices?hash=item4838ab4086

Mislim da je 1600 kn  ipak malo pretjerano.

Neno:
Nije problem da je i dvije tisuče kuna ako radi.

Astro radi odlično ali je cca 4500 kn što mi je malo previše.

PinzHunter:
koliko sam shvatio da ovaj sa njuškala treba pristup internetu ako mob nema gps fukciju, u tom slučaju je beskoristan jer kako će se u šumi pristupiti internetu???

syncm2:

--- Citat: PinzHunter - 14. 12. 2009. 14:54:44 ---koliko sam shvatio da ovaj sa njuškala treba pristup internetu ako mob nema gps fukciju, u tom slučaju je beskoristan jer kako će se u šumi pristupiti internetu???

--- Kraj citata ---

Aparat sa psa salje  sms poruku sa koordinatama u obliku zemljopisne širine i dužine i onda te podatke unosiš u gps uređaj. E sad, možeš karti pristupiti tako da npr. Nokia maps (ili koja druga) učitaš preko interneta gprs-a ili isto to upišeš u već učitanu kartu. Ja imam i nokia maps koji za zvaku rutu kad učitava skine par lipa s računa, a imam na istom mobitelu samo na memorijskoj karticu Garmin mobileXT kartu koja ne krade lipe, znači besplatno je korištenje. Ne mora biti  na mobitelu, može se koristiti svaki gps uređaj samo moraš imati učitanu kartu za područje koje ti treba. Planinari i izletnici obično koriste ručne gps uređaje sa  topografskim kartama.

TUROPOLJE:
Najbolje bi bilo kad bi se imali u psima skriveni posebni čipovi i da se može pratiti preko interneta gdje je pas .  A da samo ti imaš kod..ili poseban program za to pračenje..  :shok:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju