Lovna kinologija > Izložbe i utakmice

II. Specijalna smotra terijera i IPO, Zelendvor-Varaždin

<< < (10/14) > >>

medo:

--- Citat: madhunter - 05. 04. 2008. 07:23:27 ---Broj pasa je bio očekivan, po mom mišljenju nije premali. Trinaest pasa za IPO je i više nego dovoljno.Imali smo dvije grupe na različitim terenima.Jedna šest, a druga sedam pasa.
Što se tiče uzgojne smotre tu je trebalo biti više pasa, al ponavljam na ovaj Ispit i Smotru došli su samo najbolji u Hrvatskoj, a oni koji prodaju maglu i štancaju štenad za prodaju pod rezultatima CACIB, CAC, BOB i sl. oni se među nas ne usude doći.

Tereni su za svaku pohvalu po pitanju količine divljači!

--- Kraj citata ---
Imam osijecaj da si u pravu,nazalost!
 Ocito je da se mnogi i previse hvale bez nekog dokaza....

NLT:
Ja sam svjestan da moj pas nije nesta super i da nisam dovoljno radio sa njim ali mi je bilo vazno da ga ocijene najbolji ili naj iskusniji koji postoje.Jednom prije Hrvoje je spomenuo da ce ispit biti ostar i bez gledanja kroz prste kako je znalo biti a to je za dalji uzgoj mnogo vaznije.Nadam se da ce se ovo ponavljati sve do dana kada svi NLT u Hrvatskoj budu ocijenjeni pa da se vidi gdje smo i gdje treba da idemo.


--- Citat: medo - 05. 04. 2008. 09:14:36 ---
--- Citat: madhunter - 05. 04. 2008. 07:23:27 ---Broj pasa je bio očekivan, po mom mišljenju nije premali. Trinaest pasa za IPO je i više nego dovoljno.Imali smo dvije grupe na različitim terenima.Jedna šest, a druga sedam pasa.
Što se tiče uzgojne smotre tu je trebalo biti više pasa, al ponavljam na ovaj Ispit i Smotru došli su samo najbolji u Hrvatskoj, a oni koji prodaju maglu i štancaju štenad za prodaju pod rezultatima CACIB, CAC, BOB i sl. oni se među nas ne usude doći.

Tereni su za svaku pohvalu po pitanju količine divljači!

--- Kraj citata ---
Imam osijecaj da si u pravu,nazalost!
 Ocito je da se mnogi i previse hvale bez nekog dokaza....

--- Kraj citata ---

madhunter:
Pas ti je dobar, a bio bi i bolji da si ga pripremao za Ispit. Bez obzira na rezutat trebaš biti zadovoljan jer ocjeniti psa pred sucima specijalistima i pred nekim tko sudi sve pasmine nije isto.Ovakav Ispit po kvaliteti suđenja i organizaciji nije održan od kad se ja bavim kinologijom, znači zadnjih 15 godina ( vjerojatno i više).Samo ovako kinologija može iči naprijed i do izražaja može doči istinska kvaliteta pojedine pasmine.

dean:

--- Citat: SBK - 04. 04. 2008. 18:51:32 ---Hvala svima na pohvalama i molio bih Deane da nam ukaze na te sitne propuste da nebi ponovili iste sljedeci put
 

--- Kraj citata ---
Dragi kolega, možda je bolje da se prvo predstaviš, nego da sa prvnim postom  prozivaš ljude.
Neke detalje se može doraditi jer su stvarno zanemarivi, a ja ih kažem kao dobronamjeran savjet, jer sam to sve gledao kao promatrač. Npr. ispituje se strah od pucnja, a osoba koja puca nema municije?! Prevoditelj i sudac kažu i rukama pokažu sudionicima-vodičima pasa kako da se kreću u krug i vode pse, a oni krenu u šumu. Voditelj ispita zove prvu grupu na slikanje, a guraju se slikati svi koji su blizu...

SBK:

--- Citat: dean - 07. 04. 2008. 09:05:07 ---
--- Citat: SBK - 04. 04. 2008. 18:51:32 ---Hvala svima na pohvalama i molio bih Deane da nam ukaze na te sitne propuste da nebi ponovili iste sljedeci put
 

--- Kraj citata ---
Dragi kolega, možda je bolje da se prvo predstaviš, nego da sa prvnim postom  prozivaš ljude.
Neke detalje se može doraditi jer su stvarno zanemarivi, a ja ih kažem kao dobronamjeran savjet, jer sam to sve gledao kao promatrač. Npr. ispituje se strah od pucnja, a osoba koja puca nema municije?! Prevoditelj i sudac kažu i rukama pokažu sudionicima-vodičima pasa kako da se kreću u krug i vode pse, a oni krenu u šumu. Voditelj ispita zove prvu grupu na slikanje, a guraju se slikati svi koji su blizu...


--- Kraj citata ---
E pa dragi kolega ja nisam prozivao kako ti pises "ljude" vec tebe a sto se tice tvojih doboronamjernih savjeta vise mi izgledaju kao pametovanje nekoga tko nije takvo sta nikad organizirao

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju