Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci > Kamere za lovište

Akumulator 6V za kameru

<< < (6/7) > >>

lovnik:
Sa kakvim punjačem punite akumulator 6V 4Ah ili 12Ah.
Već sam nekoliko akumulatora bacio nakon dvije i manje od tri godine korištenja.
Danas išao kupiti 6V12Ah i kaže mi trgovac da treba punjač koji puni sa manjom strujom,ja imam auto punjač koji ima sklopku AUTOMOBIL I MOTOR ali me trgovac uvjeravao da je to pre jak punjač i naravno da mi je nudio neki PAMETNI punjač od skoro 500 kn. Nekada davno imao sam punjač koji sam kupio sa akumulatorom i hranilicom u Moniju,ali više ne drže jer su bili svima skupi.
Kolega ima taj iz Monija i piše na njemu max 15W.
Kakav punjač koristite i koliko dugo vam traje akumulator?

ralf:
Mislim da ti je ovaj koji imaš dovoljno pametan za napuniti bateriju.

Nikola:

--- Citat: lovnik - 04. 03. 2019. 12:22:12 ---Sa kakvim punjačem punite akumulator 6V 4Ah ili 12Ah.
Već sam nekoliko akumulatora bacio nakon dvije i manje od tri godine korištenja.
Danas išao kupiti 6V12Ah i kaže mi trgovac da treba punjač koji puni sa manjom strujom,ja imam auto punjač koji ima sklopku AUTOMOBIL I MOTOR ali me trgovac uvjeravao da je to pre jak punjač i naravno da mi je nudio neki PAMETNI punjač od skoro 500 kn. Nekada davno imao sam punjač koji sam kupio sa akumulatorom i hranilicom u Moniju,ali više ne drže jer su bili svima skupi.
Kolega ima taj iz Monija i piše na njemu max 15W.
Kakav punjač koristite i koliko dugo vam traje akumulator?

--- Kraj citata ---
akumulator od 6v punis s punjacem na 7,4v, a od 12 v s punjacem do 14v
baterije suhe od UPS i slicno, imaju ciklus obicno od 1000 punjenja i praznjenja..

lovnik:

--- Citat: ralf - 04. 03. 2019. 13:00:26 ---Mislim da ti je ovaj koji imaš dovoljno pametan za napuniti bateriju.

--- Kraj citata ---
Ma napuni,samo kaj se brzo uništi akumulator. Čak sam  bio kupio Panasonic i nije trajao dvije godine.
I kada sam htio reklamirati akumulator odmah su me tražili u šta je ugrađen,na šta ih punim i slično.
Kolega koji puni na taj mali od 15W max snage punjenja ima već preko 5 godina dva akumulatora i još drže po 3 mjeseca hranilicu u radu. Ja svoj skinem u jutro sa punjača prije posla i dok popodne dođem u lovište on je prazan,nije samo jedan,u zadnjih godinu dana ih bacio 3 ili 4 jer imam dvije hranilice i nekoliko kamera.
Navodno nije samo u naponu punjenja nego i struji punjenja kod .

tyrol:
Možda je problem u "potrošaču"... Ako je akumulator više puta bio potrošen " do kraja" ostavit ce posljedice...motorić hranilice voli pojesti bateriju..

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju