Lovna kinologija > Lovna kinologija

AUTOHTONE PASMINE

<< < (6/6)

Radan:
u pezi misec održava se izložba autohtoni pasmina u varaždinu pa se nadamo da će se okupit veliki broj izlagača. a danas smo svjedoci da se svega prodaje i svega uvozi a lakše je kupit mišanca za malo love pa ako valja dobro je ako nevalja ionako je mišanac.niko me nemože uvjerit da je bolji uvozni od autohtonog pasa koji stvaran desetljećima na tim prostorima i priroda se potrudila pomoći u stvaranju tih pasmina dužina dlake boja gustoća dlake i sve ostalo

Radan:
sejfo ajde osvježi malo temu a šta ti je sa zemljakom redžon

SEJFO:
 LJudi pozdrav!!!!  d4
Ja  sam tip čovjeka koji će čitav život učiti a umrijeti k"o  ččč.......ma šalim se obzirom  da mi sa područja bivše ex jy uglavnom svi imamo "svoje" autohtone pasmine, meni izgleda bez veze forsirati lovačke pse iz drugih država i podneblja, a siguran sam  hiljadu posto da nisu ništa bolji u radu-lovu od naših pasmina, molio bih kolege koji imaju iskustva sa našim pasminama da potvrde ovu moju teoriju u koju sam ubijeđen i mislim da ne griješim. Onda ja kao čovjek koji voli sve pse i žene (razvedene ne svojom krivicom , Vaše svastike-koje su mojih godina a sačuvane) voli  vidjeti lijepog psa u toj i toj rasi, svjestan sam da tu malo i kinološki suci kenjaju pa daju visoke ocjene psima, (uglavnom iz neznanja-a malo zbog janjetine) tako da degradiramo pasmine, mislim da bi više obuke i edukacije uzgajivača i sudija  -više izložbi doprinijelo većoj kvaliteti pasmina.
 "zato forsirajući domaće izbjegavamo maltene "klonirane" pse iz inostranstva kako Ređžoni kaže!!!
 A da naših pasa ima pametnih to je praksa već dokazala- da  domaćih pasa ima ima pametnijih od gazde i to je dokazano -baš sam i ja imao jednog   koji . . . . . . .  zagi

Lazar:
e sad ti ja objasnim, pa nemozes pored sauera i kahlesa vodit baraka

SEJFO:

--- Citat: lazar - 24. 03. 2009. 17:51:56 ---e sad ti ja objasnim, pa nemozes pored sauera i kahlesa vodit baraka

--- Kraj citata ---

 Ne možeš ti u Afriku  je.em ti sve rodice !! ;) d4 A u Bosni je odavno zavladalo mišljenje ko ima dobru pušku ne može j..avati!!!  zato je ZASTAVA zakon!!!!! hao hao

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju