Lovna kinologija > Lovna kinologija

Izrada nastambe za psa

(1/8) > >>

milohnic1983:
Pozdrav kolege,
moj lovački život je započeo i došlo je vrijeme da nabavim psa da mi upotpuni i usreći buduća iskustva .
Prije nego pas stigne želim mu napraviti dobre uvjete pa trenutno planiram izradu nastambe za 2 psa .
Plan mi je napraviti 4x3 metra natkriveni box sa betonskim podom ali sam čuo da bi pod trebao biti djelomično betoniran a ostalo da ostavim travu , neznam kakva su vaša iskustva i ako netko ima neki savjet kao i na šta da obratim pažnju bio bih mu zahvalan.

HS-2000:
Odlicno.I ja cu praviti nastambu za dva psa i mislim praviti 4x3m za dva tornjaka.
Zanima me jel to dovoljno i gdje se može vidjeti literatura za nastambe za pse.

mrki:
Na slici je samo dio moje nastambe za moja dva psa, jedan ima 13g a drugi 3mj., na drugoj strani boxsa je još jedno ležište ali mala z2 se voli povremeno stisnut uz starog z6

Gabro:
Ja nebi ostavljao travu ni zemljani dio. Prije sam to imao u boxu i istina je da najviše tamo kenjaju i pišaju i lakše je za skupit ali s vremenom se usmrdi na mokraču. Ja sam bio stavio debeli sloj nule (sitnog šljunka) pa bih prominio nakon nekoga vrimena. Još je problem šta pasi to kopaju i razbacaju zemlju ili šljunak po betonskom dijelu pa je uvik šporko. Meni je još problem bija šta mi je uselija štakor ispod boxa, ukopa se ispod betona, valjda privučen ostacima hrane, pa su pasi stalno kopali za njim. Inače moraš imat dobar pad i odvod vode, jer to češ prat svaki dan. Ako pasima ne pereš svaki dan, smrdit če i pasi i sve oko njih. Lopata i kanta svaki dan za skupljat izmet, količina zavisi od pasmine  ;D ;D.

Gabro:
Evo ovako to sad izgleda kod mene, ovo su novi boxovi još kad su bili u fazi izrade. Sad je to sve dovršeno i piturano, pasi su unutra, dimenzije su nešto više od 5 m x 2.5 m, predviđeno je za dva pasa. Cijeli pad ide na gornji zid i prema potoku koji je sa lijeve strane slike . Uz gornji zid je postavljen plastični kanal sa rešetkom i pad je izveden prema potoku tako da voda otiče kad se pere. Možda bi bilo dobro i s prednje strane dignit mali zidić od nekih bar pola metra jer, pošto su oba pasa muška kao za dišpet dižu nogu uz ogradu i pišaju vanka boxa, tako da su uvik žuti potočići a to kad se sve sredi i dođe nekakav kamen ili nešto okolo neče baš bit lipo vidit...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju