Lovna kinologija > Lovna kinologija

Izrada nastambe za psa

<< < (2/8) > >>

leon:
Tako je, bez zemlje. Sve betonirat sa padom. U boks stavljam i drvene ploče, da može pas na nju leči kad je beton hladan i naravno kučica,

milohnic1983:
odlično, hvala na odgovorima . 4x3 mi se čini dovoljno za 2 psa , znači sve beton sa padom zagi

leon:
Što se tiče higiene psa i boksa, bolje da je pas sam u boksu.

milohnic1983:

--- Citat: leon - 09. 10. 2017. 22:56:50 ---Što se tiče higiene psa i boksa, bolje da je pas sam u boksu.

--- Kraj citata ---
Naravno , ja bi podjelio na 2 boxa . Znači svakom 2m širine x 3 dužine a u sredini vrata pa imam izbor. zagi

toplichanec:
Evo još koja napomena iz vlastitog iskustva i vlastitih grešaka.
Naime, i ja sam imao nekad boks i imao NKP, (dva, ali ne zajedno, već jednog za drugim).

Ako ikako možeš, stavi si negdje pipu za vodu i gumeno crijevo, da ne moraš stalno od nekud razvalčiti, puno lakše održavanje.
Zatim, sve što je metalno, stupovi, vrata, žica, mora biti odignuto od ploče bar 20 cm i to nabetoniraj. Razlog, amonijak i sol iz mokraće obavezno će nagristi sve metalno, dakle bar 20-30 cm od poda staviti beton, pa na to onda metalne cijevi ili što već.

drvena daska obavezno ispred kućice, a ako je moguće, da napraviš kučicu od siporexa izvan boksa, tako da su samo vrata prema boksu. siporex naravno izolirati, prednost toga je da pas ima više mjesta u boxu, lakše čišćenje same kućice, jer se stavi krov na pante. Jako praktično ako ćeš imati kujicu, pa kad šteni, lakše se dođe do malih psića.
Napraviti odjeljak pred kućicom u obliku slova L, tako da vjetar ne tuče direktno unutra.
Stalak za posudu za hranu i za vodu napraviti fiksni, tako da ne igra nogomet s posudama ili iz dosade ili od gladi ili iz ljubomore.
Žica obavezno visoka, najbolje spojiti s krovom, jer kad dođe miris tjeranja neke kuje, ode on i preko 2.5 metara žice, kako, samo on zna, ali ode.

Nikakve improvizacije, već sve uzmi u obzir, skiciraj i bit će sve super. Ovo nije toliko skupo, koliko poslije pomaže.
Eto, ako sam pomogao, drago mi je.
Velim, to sam sve ja fulao, jer nisam znao, ali ti ne moraš.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju