Lovna kinologija > Lovna kinologija

Kako izabrati izmedju stenaca?

(1/4) > >>

zibba:
Zanima me kako odabirete koje stene cete uzeti?
Vecinom stenci odlaze iz legla vec sa cca 2 mjeseca i tada je tesko reci u sto ce se pas razviti, a kamoli kakve ce osobine imati. Pa kako onda odluciti da je bas to TAJ pas kojeg zelite i ce "sluziti svrsi" bio to lov, izlozbe, daljnji uzgoj ...
Psa koji ce biti samo ljubimac nije problem izabrati, tu cesto pas bira vlasnika a ne obratno.
Dakle meni je problem odluciti koje stene si ostaviti iz mojeg legla, koje gledam svaki dan kako raste. Nisam lovac, ali mi je vazno da ima lovacke instinkte.Trazim sa  za izlozbe i uzgoj, krvne linije su dobro odabrane, oba roditelja su radni psi, aktivno sudjeluju u trazenju plijena.
Jucer sam napravila test sa perom guske i svi su bili odusevljeni,  njuskali, aportirali, govorim o stencima od 5tjedana.
Lijepo molim pomoc iskusnih.

akma:
pero guske???
daj me malo prosvijetli

Neno:
Malo kobasom ili salamom po prstu pružim ruku i koji prvi priđe moj je  ;)

zibba:
pero guske je najblize sto imam umjesto recimo krila fazana ili slicnog da se vidi zainteresiranost stenaca za mirise peradi iliti divljaci. stene koje ne reagira nikako vjerojatno nece biti nesto pretjerano zainteresirano za lov. Sada sa 5 tjedana je jos rano reci, vecinom ih se tako testira tek sa kojih 4 mj da se vide prirodjene osobine.

akma:
a kuzim
zato ovaj moj pajdo štencima stavi tepih od DS da spavaju na njemu

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju