Lovna kinologija > Lovna kinologija

Kako izabrati izmedju stenaca?

<< < (2/4) > >>

zibba:
Lako moguće, da štenci odmah upiju taj miris i ne zaborave ga.

grom:
To su ludosti, onda se navikne na miris i ništa. Goniči se puštaju sa starijim iskusnim "kolegama" kad uhvate bar 10 mjeseci, pa malo gater i tako. Što više u lov i akciju, brzo se pokaže koji je dobar, a koji za pizdolisca.Ptičarima od 2-3 mjeseca se povuče pero ili krilo divljači vezano najlonom za ribolov i štapom da vide. Koji najbolje reagira i stane u fermu toga uzimaš. Još se provjeri strašljivost tako da se negdje sa strane lupne o nešto, onaj koji je zainteresiran i neuplašen prolazi. Mada je to sve do onoga tko odgaja štence, svakako ne od majke prije 2.5 mjeseca, a do tada naučiti na buku, pucanj i zainteresirati za divljač pomalo. Može se tu knjiga napisati, ovo je ukratko.

zmajcom:
na ovu temu može se napisati 100tine stranica...to je kao da gledate djecu u vrtiću i razglabate tko će biti odvjetnik a tko nešto treće...možete bacati perje,kobase ili nešto treće,možda će poneki reagirati,možda ne...svašta sam susretao,čovjek prvi bira štene razne stvari koristi dolazi 3-4 puta u 2 mjeseca i odabere....nakraju najgore štene,da nekažem škart...štene koje nitko nije htio nakraju se pokazalo najbolje u leglu...teško je to vidjet,neki detalji možda da al ne i ono što će biti na kraju od tog štenca.razgovarao sam sa raznim uzgajivačima i svi su složni u jednome nemožeš u leglu pogodit tko će biti najbolje štene,u ostalo to ovisi i o nama samima,koliko kvalitetnog vremena se posvetimo pasu takav će pas i biti...

Gabro:
Ajooj da je bilo kristalnu kuglu koja cita buducnost imat  ;D. Puno manje vrimena bi u zivotu izgubija sa razno raznim budalama iz pseceg svijeta. Kod tako malih stenaca jako se malo vidi najcesce simpatije presude....

salic:
A ono kao koji ti se najviše svidi? Ja sam svoga Astora odabrao tako što mi je prišao i sredio žnjirance na cipelama hao

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju