Lovna kinologija > Lovna kinologija

Lov na svinje - goniči vs. ostale pasmine

<< < (5/14) > >>

dean:
Ti imaš takvog psa kakvog si opisao i ja sam ga vidio. A da grize DS i ide u kontakt sigurno ne bi doživio zdrav toliko godina koliko ima i pružio ti toliko užitka u lovu s njim i pucanja pred njim.

ante kula:
kod mene je trska,mocvara blato,cesmina itd.najgori teren za psa. osobno sam isao na koljenima i po 50 metara kroz tunele i na kraju njih je tzv."okretiste" i tu vepar ceka pasa na kljovu i jasno ajme onom koji udje unutra...da vidis kako leti van...takav je lov na teskom terenu..najsrcaniji psi uvijek nastradaju...

dean:

--- Citat: ante kula - 06. 02. 2008. 19:41:44 ---kod mene je trska,mocvara blato,cesmina itd.najgori teren za psa. osobno sam isao na koljenima i po 50 metara kroz tunele i na kraju njih je tzv."okretiste" i tu vepar ceka pasa na kljovu i jasno ajme onom koji udje unutra...da vidis kako leti van...takav je lov na teskom terenu..najsrcaniji psi uvijek nastradaju...

--- Kraj citata ---
I opet se vraćamo na moju "teoriju" da pravi pas treba i na nos lajati a ne unutra ulazit jer tako brzo završi karijeru. Točno?

lovacpd:

--- Citat: dean - 07. 02. 2008. 11:59:03 ---I opet se vraćamo na moju "teoriju" da pravi pas treba i na nos lajati a ne unutra ulazit jer tako brzo završi karijeru. Točno?

--- Kraj citata ---
Netacno...Takvi laju i na nocasnjem brlogu....na svakom drvetu gdje se cesale DS.
Oblajavati kad je vidi, dotad je goniti glasno, uciniti je nervoznom  i po mogucnosti pokrenuti je
A sad pokretanje DS...to je prica za sebe....ostri psi je pokrecu ugrizom (najcesce situacija kad 2 psa oblajavajuDS, tad onaj ostriji, prestaje da laje i iz pritaje vreba gdje da ujede i tako pokrene vepra), manje ostri "zaskakivanjem" ka DS, a oni meksi samo laju bez prilaska(takvima se DS lako izvuku iz gustog a pas ostaje)

Nikola:

--- Citat: lovacpd - 07. 02. 2008. 13:25:12 ---A sad pokretanje DS...to je prica za sebe....ostri psi je pokrecu ugrizom (najcesce situacija kad 2 psa oblajavajuDS, tad onaj ostriji, prestaje da laje i iz pritaje vreba gdje da ujede i tako pokrene vepra), manje ostri "zaskakivanjem" ka DS, a oni meksi samo laju bez prilaska(takvima se DS lako izvuku iz gustog a pas ostaje)

--- Kraj citata ---
Auuuu, da vidiš kako se pokreće svinja i bez ugriza......

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju