Lovna kinologija > Lovna kinologija

Lov na svinje - goniči vs. ostale pasmine

<< < (4/14) > >>

Nikola:
Otišli ste u OFFTOPIC, jer je tema TROBOJKA BRNJA!

Nikola Vojinovic:

--- Citat: Nikola - 06. 02. 2008. 11:36:35 ---Otišli ste u OFFTOPIC, jer je tema TROBOJKA BRNJA!


--- Kraj citata ---
Izvinjavam se, mozes slobodno obrisati moje komentare bez ljutnje! d4

Nikola:
Ne, samo sam htio da se rasprava preseli na drugo "bojno" polje.... z10

dean:
Ajmo nastavit ovu temu u kojoj mislim da ćemo se svi složit oko nekoliko stvari, samo su varijacije na temu.
Svima nam treba pas velikog radiusa traženje, velike ustrajnosti da može lajati na vepra sa 5-10 metara ako treba i sat-dva da mi stignemo doć i vidjet kaj to pas laje. Pa tada ocjenjujemo da li puštamo još kojeg psa na tu divljač ili šta nam je činiti. Meni je draže da pas ne ulazi u kupinu jer tamo nema šanse sa veprom, ali lajati na nos sat vremena zato što zna da vepar leži 10 metara od njega a neće se dić, znači niš se ne dešava, takvih pasa je malo.

Nikola:
Deane nije svugdje poimanje "psa za lov DS" takav, znam masu lovaca koji uživaju kada pas ima kontakt s DS, vole da pas grize svinju.
Ja osobno volim slijedeće karakteristike:
1. DA SAMOSTALNO TRAŽI U VELIKOM RADIJUSU (cca do 1 km)- znači pustim ga u šumi, nevodim ga friški trag pa puštam kao mnogi, onda ja tražim a ne on...
2. DA SE JAVLJA SAMO NA FRIŠKOM TRAGU - dosta važno po meni, jer popizdim na pse koji se javljaju na tragu starom nekoliko dana
3. OBLAJAVA I POKREĆE SVINJU - a pritom se mora razaznati kad laje na mjestu, a kad laje na tragu
4. AKO SVINJA PROÐE KROZ ŠTAND DA PRESTAJE GONITI - ako ode dalje u 1. pogonu izgubljen je za lov taj dan
5. ODLIČNA ORIJENTACIJA DA GA NEMORAM TRAŽITI PO ŠUMI DANIMA - svi lovci znaju kako je to kad svi idu u birtiju ili na feštu a ti tražiš psa po šumi satima...danima...

E sad... kad jedom nađeš takvog psa, on vrijedi milione za mene, za nekog drugog ništa...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju