Lovna kinologija > Lovna kinologija

Lov na svinje - goniči vs. ostale pasmine

<< < (7/14) > >>

Nikola Vojinovic:
100% se slazem sa DRAGANST i ante kula! nemam sta da dodam  ;)

DRAGANST:
Situacija od pre par godina.Moj ker tada jos uvek mlad[1,5god.]po tragu nalazi verprica 80kg,laje u mestu par minuta vepar krece biva ranjen u zadnju nogu.Ker nastavlja da goni i ubije druga ekipa vepra,ja trcim za kerom strah me od lopova i vidim vepra na 200m od mene pao mrtav.Hvatam dah i nastavljam ka vepru,prilaze ljudi koji su ga ubili,ker laje i pocinje da grize vapra da cepa.Kako kruzi okolo  i laje vepar jednim pokretom pomera glavu i ubode kera preko rebara u pluca,prakticno zakaci kera na kljovu.Pa sad pitam sta je tu ker pogresio ili mozda ja.Ker je bio dosta mek nije toliko agresivan.

shaga:

--- Citat: DRAGANST - 09. 02. 2008. 12:39:30 ---Situacija od pre par godina.Moj ker tada jos uvek mlad[1,5god.]po tragu nalazi verprica 80kg,laje u mestu par minuta vepar krece biva ranjen u zadnju nogu.Ker nastavlja da goni i ubije druga ekipa vepra,ja trcim za kerom strah me od lopova i vidim vepra na 200m od mene pao mrtav.Hvatam dah i nastavljam ka vepru,prilaze ljudi koji su ga ubili,ker laje i pocinje da grize vapra da cepa.Kako kruzi okolo  i laje vepar jednim pokretom pomera glavu i ubode kera preko rebara u pluca,prakticno zakaci kera na kljovu.Pa sad pitam sta je tu ker pogresio ili mozda ja.Ker je bio dosta mek nije toliko agresivan.

--- Kraj citata ---
Po meni je to to pravo vrijeme da se odstrijeli ispred mladog kera.......(nebitno sto je to bio neko drugi i ne zelim da dublje ulazim u tu temu)e sada rekao sam u jednom postu ranije da moj ker skace na prase i da mi se to ne svidja.........e sada dolazimo do toga sto se kod mene uspostavilo da nisam trebao da radim (ja licno sa sa mojim psom),kao i ljudi i psi se razlikuju po temperamentu.......znaci slicna situacija na mrtvo prase pustam da ga cupa do iznemoglisti i tos ja ga fuckam sigurni sat vremena i guram nogom prase put njega..........i od relativno mirnog psa dobijem zestoko uzescenog...........sta mislite jeli to moglo da da utice toliko na njega da sada to ne mogu da izbijem iz njega.........Jos jednom ukusi se razlikuju,i meni se to ne svidja...............a oppet sjutra sa novim psom bi isto cinio,i mislim da ga treba tako zestit ali neznam dokle ,gdje je granica i dali je ima ili to zavisi od psa???
P.S trebao si da budes oprezan sa jos zivim prasetom i kada si ga vec primico da cupa trebao si mu ca ledla prici (ja znam da i sam sada znas ali eto da napisem)

draganco:
Goniclije imam par slika od povredjenih kerova gonica u duelu sa Svinjama!Dali da objavim,da se neljuti mozda admin?Slike su skinute sa neta.

lovacpd:
Sto se mene tice, slobodno objavi!!!
Ja na zalost nemam slika svoje kuje, balkanke(inace od 28.12 nije ziva), koju je vuk sjekao, vepar par puta, ali i dalje je bila ista takva, ostra, sve do uginuca.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju