Lovna kinologija > Lovna kinologija

Lov na svinje - goniči vs. ostale pasmine

<< < (8/14) > >>

DRAGANST:
Shaga pa kako da budem oprezan kad sam jos bio daleko 70-80m od vepra,a ovi ljudi ne diraju kera jer vide da ja prilazim i predpostavljaju da je moj ker.Inace kljove 13cm tek da ga pocepa.Nazalost nemam slike od tog dogadjaja zurio sam kod veterinara.Ali imam nekoliko drugih slika od pocepanih kerova.

shaga:

--- Citat: DRAGANST - 09. 02. 2008. 12:39:30 ---Situacija od pre par godina.Moj ker tada jos uvek mlad[1,5god.]po tragu nalazi verprica 80kg,laje u mestu par minuta vepar krece biva ranjen u zadnju nogu.Ker nastavlja da goni i ubije druga ekipa vepra,ja trcim za kerom strah me od lopova i vidim vepra na 200m od mene pao mrtav.Hvatam dah i nastavljam ka vepru,prilaze ljudi koji su ga ubili,ker laje i pocinje da grize vapra da cepa.Kako kruzi okolo  i laje vepar jednim pokretom pomera glavu i ubode kera preko rebara u pluca,prakticno zakaci kera na kljovu.Pa sad pitam sta je tu ker pogresio ili mozda ja.Ker je bio dosta mek nije toliko agresivan.

--- Kraj citata ---
Onda po meni niko nista nije kriv ako se moze tako reci.......a sto se tice toga sto je neka druga grupa odstijelila DS pred tvojim psom meni licno (MENI LICNO) ne bi smetalo posto se nikada licno ne ljutim jada neko puca ispred mog psa....vazno mi je da ih sto vise padne pred njim ..............mada znam da je ovdje kod nas bilo i podizanja puske oko toga pred cijim kerom je ubijeno

DRAGANST:
Nikad nije bilo problema kad neko drugi ubije pred nasim kerovima.Ali kod nas je ranije bilo dosta kradje kerova zato mi pratimo kera koliko je moguce.Kamo srece da sve sto pokrene ker padne ma ko ga ubio.

Niko L.:
Kod odgoja pasa se more dobiti na njegovoj žestini.Kao što je SHAGA reka da treba pustit mlada pasa na mrtvu svinju da je čupa.Ja to isto radim,malo mu ga vučem,trzam ga,a ponajviše ga hrabrim tako da osjeti svinju i da vidi da to od njega tražim.Ne mora poslije značit da će pas sa takvom obukom ić na glavu svinji.Bar ja tako mislim.Takvi se ludi pasi rađaju,a još prije umiru.Možda ste čuli za Željku Pavlinovića ili ga znate,ja ga osobno znam i dobar sam s njime.Cili život se je posvetia pasima,a ponajviše trobojcima.Ima je jednog trobojca,koji je sa 8 mjeseci mačka zadavia.Mačak je pobiga u kupinu,a pas za njim i u kupini ga zadavia.Malo se puta bilo dogodilo da taj pas nije bio izgrižen od krmače ili rasparan od vepra.Čim bi svinja stala,teren mu nije bia puno važan,a mislim na kupinu,neki gustiš,livada ili bilo šta.On je odma na glavu iša.Do smrti bi se borio.Da ne znam koliko je ranjen nije nikad odustaja.Još ako je osjetio krv.Zadnju borbu je ima sa ranjenim veprom,koji ga je iskida da mu nije bilo spasa.To vam je desni pas na slici svijetliji,a ovi livi pas je slična priča samo što je taj od starosti uginia.    

ante kula:
niko to su blesavi psi.i sam imam 2 takva i ne znam sta cu s njima.situacija od 27.01. zadnji dan lova s psima na ds,u nas teren su dotrali drugi psi vepra oko 100 kg kojeg smo i odstrijelili.nakon 2 sata ja dolazim kod vepra i pocinjemo vuc prema autu,eto ti mog psa i normalno da neda nikom pa ni meni doc blizu jer je osjetija krv i "poludija".i onda moram pravit neke kuke i ko zna sta izmisljat da ga uvatim i odmaknem od ds da se moze vuc dalje. i sta sad na to rec?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju