Lovna kinologija > Lovna kinologija

Lov na svinje - goniči vs. ostale pasmine

<< < (12/14) > >>

PinzHunter:
Dali bi pomoglo da se pas dok je mlad dovodi u blizinu srna.Onako dok je stene da se "igra" sa njima. Tada bi mu taj miris bio poznat i mozda bi se nagon sa vremenom smanjio. Znam da nije lako odgojiti psa da netjera srne, ali meni nema nista gore nego kad psi otjeraju srne i cijeli lov propadne posto psi odu onda daleko, pa se izgube i sve sto uz to dolazi.

Pozdrav

lovacpd:
Kako oducavate gonica od domacih zivotinja??? neka shvati da je srna za njega ovca ili sta vec...
Prinsip je isti...sve su ostalo nijanse....

dean:
Evo jedna rigorozna metoda da se psa oduči da tjera srne. U limenu bačvu se stavi koža od srne sa nogama, pas i pusti niz brdo. Naravno ne 100 metara, ali 10-20 sam bio svjedok da ljudi rade u susjednoj državi. Kad psa srna nabuba, vjerujte neće nikad više krenuti za njom jer je zapamtio da mu ona uzrokuje bol.
To je za mene ekstrem i ne preporučujem ga, jer meni to ne zvuči humano. Teletakt daje sličan rezultat!

DRAGANST:
Teletakt nisam koristio dosad,probacu pa da vidimo.Reskiracu jednog psa,mada mislim da je najbitnije da se pred njim ne odstreli srna i kad je potera.Problem nastaje kad probije i kad je drugi nesavesni lovci odsrele pred njim srnu i pas pocne da cepa.Retko kad sam uspeo da presecem psa dok goni uglavnom ga pustim na trag i dok se javlja na utragu ako ima srna u blizini ona se pokrene,dobar pas ce propustiti jednu mozda i dve ali kad se pred njim podigne i treca on krene za njom.

jgm:

--- Citat: PinzHunter - 01. 03. 2008. 13:18:47 ---Dali bi pomoglo da se pas dok je mlad dovodi u blizinu srna.Onako dok je stene da se "igra" sa njima. Tada bi mu taj miris bio poznat i mozda bi se nagon sa vremenom smanjio. Znam da nije lako odgojiti psa da netjera srne, ali meni nema nista gore nego kad psi otjeraju srne i cijeli lov propadne posto psi odu onda daleko, pa se izgube i sve sto uz to dolazi.
--- Kraj citata ---

Pa ni slučajno nemoj to da radiš. Ako to učiniš, dobićeš baš suprotno od onoga šta želiš. Postaraj se, da prva životinja na koju naiđe, bude baš ona, koja odgovara tebi. Najbolje lisica, može i zec. Bolje ništa nego srna. Kao drugo, nemoj nikada dopustiti, da pas vidi, da si ustrjelio srnu, ali možeš mu je pokazat po krvnome tragu.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju