Lovna kinologija > Lovna kinologija

Lov na svinje - goniči vs. ostale pasmine

<< < (13/14) > >>

PinzHunter:
Dobar savjet, a to mi se nece nikad ni desiti jer ne pucam na srne. ;) A kad je srnjak u pitanju tada pas lezi na svojoj kucici i ceka mene da se vratim iz lova.
Salu na stranu.
Ja sam pse oducavao od domaćih životinja na gore navedeni nacin. Poslije toga nije bilo ni pokusaja o napadu.Ovce su mirno pasle travu,koke kljucale po avliji, samo sam kod mačaka zatvarao jedno oko jer tu gamad (sory na izrazu) nikako ne podnosim. ;)

dean:
Moj kolega ima posavku, a pored njenog boksa su srnjak i srna u gateru od 20 sa 50 metara. Posavka nema šanse da potrči za srnom u šumi! To si ne može svako priuštiti, ali je sigurno dobra metoda.

Huntercro:
Pas se brzo odluči šta će goniti. Ja znam ponekad postaviti dva traga sa krvi i to srneću i svinjsku krv. Na srneću reagira kao da je nema ali na svinjsku naprosto promijeni ponašanje 100%. Zato jer zna šta tražimo i nije nikad pred njim odstrijeljena srna i nakon 10-ak lovova on kuži šta je naša disciplina. Ne kažem da neće zalajat na srnu, pa zalaje nekoliko puta i onda se ušuti, ostavi i vrati se natrag na posao koji treba radit. Točno se u lovu vidi pred kojim je psom pala srna, ne može se to sakriti da ga .ebeš. 

Nikola Vojinovic:

--- Citat: Huntercro - 02. 06. 2008. 10:45:05 ---Pas se brzo odluči šta će goniti. Ja znam ponekad postaviti dva traga sa krvi i to srneću i svinjsku krv. Na srneću reagira kao da je nema ali na svinjsku naprosto promijeni ponašanje 100%. Zato jer zna šta tražimo i nije nikad pred njim odstrijeljena srna i nakon 10-ak lovova on kuži šta je naša disciplina. Ne kažem da neće zalajat na srnu, pa zalaje nekoliko puta i onda se ušuti, ostavi i vrati se natrag na posao koji treba radit. Točno se u lovu vidi pred kojim je psom pala srna, ne može se to sakriti da ga .ebeš. 

--- Kraj citata ---
d4

PinzHunter:

--- Citat: dean - 02. 06. 2008. 08:23:21 ---Moj kolega ima posavku, a pored njenog boksa su srnjak i srna u gateru od 20 sa 50 metara. Posavka nema šanse da potrči za srnom u šumi! To si ne može svako priuštiti, ali je sigurno dobra metoda.

--- Kraj citata ---

e to je to sto sam i mislio.ona vise nema nagona da u sumi za njima potrci jer se to od nje i netrazi.a i ovako vidi svaki dan da su srne prisutne i jako blizu. Dobra stvar koju sebi nemoze svako priustiti, ali mislim da svugjde ima nekih gatera sa srnama gdje se isto moze primjeniti ovakav nacin odvikavanja ili privikavanja.

E sad jedno pitanje ali O.T. pa mi mozes odgovoriti na PN ako zelis.

Pitaj kolegu kako se srna i srnjak u zatvorenom podnose i koliko su vec dugo zajedno?

pozz

PinzHunter

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju