Lovna kinologija > Lovna kinologija

LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?

(1/30) > >>

dalm:
Evo da malo pokušamo ''dignuti prašinu''. Polemike su dobrodošle!
Naime, nisam pobornik korištenja pomoći psa u lovu. Zašto?
U bezbroj postova čitam kako bi divljači na svaki način trebalo dati šansu da preživi. U današnje doba, s raznoraznim oružjem, kalibrima, optikama i drugim ''pomagalima'', mislim da su šanse divljači da preživi jako smanjene.
Naravno da je lov s psima tradicija, nije ''od jučer'', ali je možda imao opravdanje u vremenu kad nismo bili ovako ''naoružani''. Naime, ono što lovac propusti, pas će sigurno osjetit-pronać, dakle, nema relacije lovac-divljač, nego se stvar postavlja na način : lovac( jako naoružan )+pas, s jedne strane, i divljač, s druge. Ista ona divljač kakvu znamo stoljećima, i koja nažalost ne evoluira brzinom kojom evoluira lovac, i sve ono što ga prati.
Moglo bi se otvorit još pitanja....npr. usporedba: korištenje pomoći psa u lovu, ili korištenje noćnih optika? Kakva je razlika?
Dakle, nije mi namjera ''konfrontirat'' pobornike pasa u lovu, i one druge ( jer ima i drugih!), možda samo pokušat razriješit neke dileme koje me muče....

Tyger:
..ova teme je vec obradjena, i mislim da su se svi slozili da bez pasa lov nije lov..

Zoran:
ja se potpunosti slazem sa dalmošem  zagi

dalm:
Tyger, nažalost nisam vidio da postoji ova tema...!? Ok., vjerojatno će moderatori spojit-obrisat. I, nisu se svi složili ''...da lov bez pasa nije lov''. Znam bar jednog koji ne misli tako...

HunterDon:
Tako je, ovo mora ući u anale...  teaa

Lov bez psa nije pravi lov...  z4

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju