Lovna kinologija > Lovna kinologija

LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?

<< < (30/30)

lovac 1:
Bosna ima prekrasna lovišta kakva Evropa nema, ali pored slabog gospodarenje tu su i predatori kojih ima dosta i oni preko zime odnesu jedan ljepi dio divljaći. Još ako vam stave vuka u zaštitu , kao kod nas, onda ćete imati problem.
Ali stanje će se popravit na bolje kad vam lovišta dobe lovozakupnike, bilo to lovačke udruge ili D.o.o. Tad če se znati tko je gazda, bit će reda i više divljaći i opet će se loviti sa psima samo organizirano na određenim lokacijama.

KOBI:
Svejedno nebi bilo dobro da se lov psima zabrani ili ogranici,bar ne u lovistima koja povrsinom i konfiguracijom terena sama od sebe imaju dijelove gdje ljutska noga rijetko kad kroci,a upravo se na takvim mjestima divljac razmnozava i trazi mir.Sto bi Isa rekao tamo veprovi umiru od starosti  ;)
Zato i mislim da sve zavisi od lovista do lovista,normalno da svaki privatnik u malom lovistu ne zeli otjerat divljac jer tako gubi pare,al u planini divljac ide iz lovista u loviste i to je normalno,a na nama je da ju sto duze zadrzimo hranom,solistima.Jer ona ionako ne zna za granice a ni psi kad je gone.

Fruky:
Svako lovačko društvo ili lovoovlaštenik prava lova donosi svoja pravila. Što bi se desilo i jeli to moguče da pernatu divljač lovimo bez pasa. Ja bih rekao samo ovo, zakon nije rekao da ti moraš loviti ovako ili onako, zakon kaže da moraš izvršiti odstrel po LGO 20% plus minus, a na koji način svakako odgovorna osoba i tu je za mene kraj.

TUROPOLJE:
Kako sve pa tako i lovstvo u lijepoj našoj samo u nekim dijelovima je na zavidnoj razini jer su gospoda koja su dozvolila da se naprave manja lovišta od 5 000 hektara , a u planinskim dijelovima bi trebala biti min 50 000 hektara.
Ovakvim načinom gdje svako selo ili zaselak ima svoje lovište i lovi se sa gonićima normalno da nije niko zadovoljan i svako je ljut na svakog..

Ja osobno najviše volim lov pogonom na divlje svinje a čekom , šuljanjem nešta manje .

Osobno moje mišljenje je da lov na sitnu divljać svaki lovac bi trebao imati jednog psa i da bez psa nebi mogao prisustvovati takvim lovovima.

Zamislite u mom društvu jedan lovac koji lovi 30 g i soli pamet ostalima ide na divlje patke na rijeku sa blinkerom i varalicom. Znate šta je najžalosnije da ih ima još više takvih bisera .....

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju