Lovna kinologija > Lovna kinologija

LOV S PSIMA - DA ILI NE? VAŠE MIŠLJENJE...?

<< < (29/30) > >>

Jakov-lovac:
pa ljudi je li to moguće da ima kolega koji tvrde da je lov bez psa jednako atraktivan kao s psima
lov na što
naravno da se psi neće koristiti u lovu na jelena,ni srnu... osim na krvnom tragu
ali loviti kamenjarku bez psa,loviti fazana bez psa ili zeca
a tek čaglja ili lisicu,divlju svinju,
večernji prelet pataka ili šljuka uz ptičara koji vam sjedi uz nogu i svaku odstrijeljenu aportira
bez obzira što čekate uz brzu rijeku na niskoj temperaturi,i to s veseljem
a lov na kunu
a potraga za ranjenom divljači
a o šansi za divljač,divljač na koju smo digli pušku ne bi smjela imati šansu,ali kroz taj hitac druga
bi morala imati veću šansu

Lazar:
kolega a otkad se psi nekoriste u lovu na srnecu i jelensku divljac, svijet je poprilicno velik i svako ima svoje metode,smijesno je pricat sta je bolje i nabrajat, neke stvari se morju i bez psa se nemoze to je sastavni dio lova ,sa srecom ima i dosta drzava na ovome svijetu gdje je to i zakonski propisano ,pa ko ce isi u lov na patku il uopste pernatu divljac bez psa  uf

lovac 1:
Svaka država, i svako podneblje ima svoju tradiciju lovljenja, Naravno da je lov na pernatu divljač nezamisliv bez pasa. I lov na DS pogonom sa psima je interesantan ali nije zahvalan.
Ljepo je organizirati u svom lovištu nekoliko pogonskih lovova sa psima, ali ne previše jer divljač gubi svoj mir i rastjerana je. Odrede se djelovi lovišta gdje se lovi pogonom, ali sigirno nije dobro po svim djelovima lovišta puštat pse da rastjeruju divljač, u tom slučaju od gospodaranja nema ništa.
Svaki lovozakupnik koji ozbiljno gospodari lovištem neče dozvoliti svakotjedne lovove sa psima.
U pogonu često strada i ono što se nebi smjelo odstreliti ( krmače ) i tu je veliki problem.
Kad grupa lovaca dođe u komercijalni lov oni češu po svemu što se diže , tako kad se na štreki nađe po desetak krmača, to je katastrofa.
Ja sam za lov sa ćeke , gdje se toćno može osmotriti što je izašlo i šta se puca.
Često sam lovio u lovištu u okolici Livna, jer sam tamo i ćlan jedne udruge, i imao sa priliku vidjeti kako izgleda lovište gdje se stalno lovi sa psima . Hrana se skoro ne unosi u lovište .ili jako malo.
I to malo svinja što se zatekne u lovištu bude rastjerano na sve strane.Zato opet kažem da svatko podneblje ima svoju tradiciju lovljenja.

lovac 1:
Imam prijatelja koji ima  već desetak godina lovište u zakupu veličine 3 000 hektara i još nije pas ušao u lovište, a svake se godine odradi nekoliko pogonskih lovova ali bez pasa. On organizira pogoniče koji tjeraju i rezultati su odlićni, a divljać nije rastjerana ko sa psima. i što mi se dopalo
pogonići su bez pušaka, što prakticiraju i mnogim lovištima u HR. Šumama.

KOBI:
To je sve od lovista do lovista,negdje gdje ima previse svinja lov pogonom je jedini uspjesan nacin da se smanji populacija i stete jer cekom je to vrlo vjerovatno nemoguce.Tu se ne stede ni krmace.Tako se lovi i srneca i jelenska divljac psima po nekim drzavama,lovi jer je ima i previse.A kod nas pogotovo u BiH su lovista vecinom devastirana u svakom smislu,iz mnogih drugih razloga,ne zbog lova psima,neradi se kako treba pa se onda desi kao u mom lov. dr. da totalno zabrane lov svinja na dvije godine.A ti hrani 3-4 psa svinjara...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju