Lovna kinologija > Lovna kinologija

Molim pomoć !!!!!!!

<< < (2/10) > >>

zelenko:
Dobro ga pregledaj da nema krpelja. Ja sam imao kučnog cucka(pekinezera happi). I imao mi je takve simptome + što je kasnije ispišavao sukrvicu. Kad je pokušavao se podići zadak ga je prevagno ljevo ili desno. Uspio sam ga spasiti
 Zubno meso ili unutrašnjost kapaka bez boje(krvi), bljedi. To je česti simptom da sa psom nešto nije kako treba.
Kod nekih otrova(facirol) izaziva krvarenje u trbušnu šupljinu, trbuh poplavi- još uvjek izlječivo. I takvom sam uspio da izvučem živu glavu.
Gle nisam veterinar, ali sam ti opisao svoja iskustva iz prve ruke.
Ovo mi najviše smrdi na krpelja.
Zajebi vitamine, ako ti je stalo do pesa a je, odi po drugo mišljenje odmah jer nemaš puno vremena.

dr.natterwald:

--- Citat: Antezg - 21. 09. 2009. 18:49:13 ---Bitno da je dao vitamine ::)

--- Kraj citata ---
;D ;D ;D hao hao
kako bi naplatio drugaćije

dr.natterwald:
ako mu nisu otoćeni limfni čvorovi ako nema visoku temperaturu
onda nije piroplazmoza "krpelj" i ako u mokraći nema krvi.
ako pak bude krvi u mokraći...nek ga stavi na terapiju..postoji preparat za to
(zove se imizol)
a ako je neki "škerac" kićme bio u pitanju
na kortizonu što mu je vjervatno i dao će mu biti bolje.....
(ako je ozljeda kićme za to će trebat vremena)
vitamini kao potpora organizmu u bolesnom stanju su uvjek dobro došli...
pogotvo  vitamin C.a moga mu je dati i malo aneurina...
pogledaj i šape na zadnjim nogama da nije pokidao,saderao....
u svakom slućaju mirovanje pošteda i promtranje da bi otkrio još neki simptom...
a i promjena veterinara bi dobro došla
pozz

kamičanin:
proletos kod  Slobe mlad mužjak baraka,isti simptomi,ascendentna paraliza,napredovala do bulbarne paralize,tek tada se ispoljavaju znaci ikterusa(žutica) rešenio sa o,5ml imizola u roku 12 sati počinje da ustaje  jede i za dva dana kao nov!!!

karabat:
nije pomoć ali moj događaj. Poenter 6 god. van sezone 2 puta tjedno trening , počeo s lovom u sezoni  u 10mj.  cili 11 mj. lovio svaki drugi dan top forma psa,12mj dan nakon lova pas nemože stat na noge pada ko pijan, dan mu jest on pojede klečeći odmah u dežurnog veterinara a on vitamine i kaže biće se preforsira jer je lovija cili dan, itako vitamine nekoliko dana u tjednu, pas se oporavio ali ne skroz nakon sad 2 sata lova u kamenjaru počme gubit orjentaciju i teturat nekad mi se ćini kao da nevidi na jedno oko, moj laićki zaključak jest da je pas doživio moždani.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju