Lovna kinologija > Lovna kinologija

Najbolji pas za lov sljuke???

<< < (3/4) > >>

prepelicar:
Sve je stvar obuke za sljuku pored dobrog nosa psa on mora da ima par godina iskustva lova na ovu kraljicu sume! I opet sve je do psa mora da ima ono nesto sto se zove dar ja sam imao takvog pa znam dobri su mi ovi sada psi ali nemaju tu nit koju je imao taj pas. Jednom u zivotu imas pravog psa a ostatak trazis tog!!!!!!!!!!

grom:
Točno, Korčula je inače gusta i zarasla, a tu je Breton Bog bez obzira na dlaku. Ma valja svaki ako je čist i bez urođenih mana, a takvi se prodaju pa pazi . Inače dobar ptičar ima čvrstu fermu i solidan nos, a ostalo je na tebi

don:
lovio sam sa dosta pasmina ali sa engleskim seterom u lovu na šljuku u gustišu se nemože usporedit niti jedana, a najviše radi njihovog velikog radijusa kretanja i brzine pretraživanja

Milan:
Lovija san šljuku sa bretonima,kratkim njemcima i sada sa seterima. Ipak su seteri kraljevi griže i gustiša. Iako san ima dobre rezultate sa bretonima. Sve ovisi o osobnome ukusu i kriterijima. Uglavnom pas mora imati dobro kretanje( a ne vrtit se oko mene u krugu 20 m),tvrdu fermu i ako lovi u paru tvrdu sekundu. Sve cake pas sam nauči sa vrimenom. Npr. dobra je stvar da pas markira na i najmanji miris bene iako ona nije tu,sačeka lovca i onda počima počima pravo nadmudrivanje. d6

bena:
zivim u zadru i mislim da nema ravnih seteru i bretoncu ijako kod nas mozes koristiti svakakve pse zato sto ima svega od krsa do livada,stvarno raznolik izbor lova! d4

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju