Lovna kinologija > Lovna kinologija

Nepoznate rase pasa

<< < (5/9) > >>

kamičanin:
 tkotukoga nesmijemnista nocom gemist rodjo

best of habek:
No dobro nek imaju ljudi mješance

Ali  d1 nek ih cijepe i protiv parvoviroza a ne samo protiv bjesnoće d1

A ak su i sa primjetljivim kožnim bolestima koje su česte onda  2p

Radan:
prijarelju moj u Austriji kao i u svim državama postoje mješanci možda i više nego u nas a povišeni brak isto postoji samo u njih je to van standarda a u nas povišeni brak (on je mišanac ili križanac ili nešto šta je van standarda kao i puno naši pasa)a kao takvi tribalo bi izbjegavat u priplodu kinološki savez nemože biti kriv šta pojedinci oće da kote sve i svašta a pojedinci koji kupuju tribaju znati šta kupuju u uzgoju puno igraju voditelji uzgoja ali puno njih nezna šta znači pustat u uzgoj pase van standarda ili vidljivim manama

hrvoje:
Nigdi u Europi nema više križanaca kao kod nas. I nema uzgajivača, ili kinologa koji nije "tramakao" sa papirima. Ja ću prvi reć za sebe da sam i ja. Oćeš li ti Radane priznat da si i ti? Kao i svi ostali! Nemojmo sami sebi puštat maglu u oči. Naš najpoznatiji kinološki sudac, na kojeg se i ti Radane pozivaš, je više štete napravia u kinologiji nego šta možemo zamislit. Ti to znaš bolje od mene.

Fruky:
Radane ovdje pričamo o kinologiji i standardu pasa. Savez je kriv i suci kojih na žalost ima koji ne znaju što je kod koje rase standard i to je tako htjeli mi to priznati ili ne. U Njemačkoj može svatko dovesti psa križanca na ispit i dobiti potvrdu da je osposobljen za tu i tu vrstu lova i on se može koristiti samo u lovu a ne i u priplodu, bez obzira što nema rodovnik i nitko nije rekao da križanac ne može biti dobar lovni pas.
A o našoj kinologiji pričati i ovdje nekoga uvjeravati da nam ista nije dobra, da ima toliko prevara od strane uzgajivača, sudaca i KS je više suvišno. Ja sam jedan od onih koji kupuju pse a ne uzgajam ih i normalno da je moje ne zadovoljstvo takovo jer sam mnogo puta bio prevaren i slagan kao i mnogi drugi.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju