Lovna kinologija > Lovna kinologija

Nepoznate rase pasa

<< < (6/9) > >>

Peko-BiH:
nema više rasa tornjaka samo je jedna ali postoje tipovi (kao i kod drugih pasmina)a o tome kad je riječ na tornjaku ima dosta napisano

File:
za mene nema tipova ili linija pasa...

Zna se šta je standard i svi psi koji su van standarda nisu ti psi nema linija visokih,niskih,povišenih,spuštenih itd...

Radan:
hrvoje,fruky mi govorimo o kinologiji i standardu ovo sve ostalo šta je van standarda otome ne govorimo niti jednog kinološkog suca nisam spomenio niti sam ičija simpatija a moš se uvjeriti dođi pa vidi kod moji pasa rijetko se ponavljaju dva puta isti sudac ne šta bi ja tio nego tako oće organizator,vi ste ogorčeni očito vidljivo jer neznam po vašem dali bi mi i imali uopće pase a šta se tiče muljanja sa papirim imam samo istarce četri pet generacija i samo na svoje ime a šta je od parenja ide dalje.neću reći da je sve idealno a da je toliko crno nije ići na ocjenu bilo čega kod suca pa kad ti da ocjenu i ukoliko te nije zadovoljila onda nevalja niko ja da sam takvog mišljenja proglasio bi sebe i svoje pase šampione i nigdi nebi iša

hrvoje:
Ti Radane znaš puno više sudaca od mene, često si po natjecanjima, i reci, koliko njih znaš da se duži niz godina bave uzgojem neke pasmine, da teže prema boljem i kvalitetnijem? Da su primjer svima nama. Ja znam neke, ali takvi ne sude, ne mogu doć do prilike od ovih, koji misle da su od Boga poslani, da jedini oni mogu i zaslužuju da nama prodaju maglu.Po mom mišljenju, prvo šta se mora promjenit je da se podignu kriteriji bodovanja pasa. Ti si Radane u prijašnjem postu spomenuo da u Austriji ima možda i više mješanaca nego kod nas. Ja mislim da nije tako. Šta misliš da naše pase vodimo kod Austrijanaca ili "Švaba" na IPO ili druge ispite. I reci iskreno, koliko bi ih položilo? Po meni, najviše 20-30%, za razliku od ovih kod nas 70-80%. Kod nas svaki đukac može proć, ako nije slučajno danas, za dva tjedna sigurno. I onda imamo priliku da od takvih kupujemo. Ono šta kinolozi rade u Austriji, ali i drugim europskim zemljama, za nas je još uvijek znanstvena fantastika. Al ima kod nas pravih uzgajivača, reka bi i vrhunskih, posebno terijeraša. Znaš kolegu Naterwalda. Njemu bi i Njemci zavidjeli. E takvi bi nama tribali sudit.

zhrvoje:
Decki svi zajedno na krivoj ste temi z10!

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju