Lovna kinologija > Lovna kinologija

novi goniči

<< < (9/12) > >>

Radan:
pozdrav svima da se uključim ove nove pasmine mogu se uključiti u naše terene ali koje su to vrste vrime je pokazalo balkan je specifičan kako terenom tako i ljudima .argentinski pasi u nas nikako pogledajmo njihov teren a divljač puma pa svinja imamo li njih nemamo svinja u argentinskim nizinama živi u rupama i njihov lov je specifičan da ne nabrajam a pumr kod mene ih nema neznam u bosni love li .a engleske i druge pasmine koje love u čoporima nisu za naše terene.s zašto su se razvile ove pasmine stotinama godina se uzgajaju i usavršavaju po mome nađi plati kupi pravu robu i guštaj a ne nabavi sa strane pa se misli šta će biti .a može se i topla voda izmisliti

zelenadolina:
Tako je Radane,ja sam već negdje spomenuo, zašto tražimo kruha nad pogačom,ali neka se ne nađu povrijeđeni ljudi koji imaju ,ili žele imati strane pasmine, ja uvažavam svaki stav .Ja osobno dugo držim stranu pasminu i dragi su mi to psi, ali što više vreme prolazi dobijam želju za našim goničima, a koje sam inabavio prije godinu dana,znači mislim na autohtone na prvom mjestu a onda ex yu pasmine,možda neko želi imati što drugi nemaju,ali Radane to ti onda nema veze s ovim što ja i ti govorimo.Pozdrav.

Radan:
često se događa da uvoz strani pasmina (a ne mislim na pasmine terijera tičari i još neki srodni ili jako sličnih pasmina  naših pasa)a imajući na umu da nismo prebogati da platimo dobrog pasa dobijamo osrednjeg i poslije nemamo ženku ili mužijaka i parenje sa sličnim pasima dobijamo mišance loše kvalitete. kod mene drži se više strani pasmina i puno pokušaja dobiju se porazni rezultati ali hvala i laži uveličavanje lošeg i dobra prodaja čine čuda da ono šta nevalja bude odlično.u našim uvjetima lova psi moraju imati vrhunski nos i sve ostale odlike,u nas ne mogu loviti psi koji prate divljač vidom,na našim prostorim ne lovi se čoporom pasa u nas su se razvijale jedinke kojima puno nih zavidi a nemaju ih,i sad dali nam je potrebno da se odričemo svog dobrog da bi nabavljali osrednje

zelenadolina:
LJepo si to rekao,ja nisam mogo pogoditi te riječi,Živ bio.

peca:
Argentinska doga u bosni bi preživila 2-3lova najviše dok nebi najišla na iskusnog samca u gustišu i to bi joj bio kraj.Netko je spomenuo da se ne razlikuju šume ovdje i u engleskoj šume su slične ali način lova nije englezi i francuzi uglavnom love sa velikim čoporima pasa bez puške ili sa manjim čoporima i sa puškom.Mislim da našim autohtonim psima treba priključiti brakove i terijere i tada se po meni dobije idealna kombinacija za svinju.Nisam protiv stranih pasmina onih koje love slično našim goničima npr. francuski goniči  mada pitanje je kakvi bi se oni pokazali sami bez čopora (samo jedan pas).Deda M dvoumiš se između goniča i krvosljednika moj ti je savjet uzmi brak jazavčara pa imaš i goniča i krvosljednika a i brak je strana pasmina. z10

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju