Lovna kinologija > Lovna kinologija

novi goniči

<< < (10/12) > >>

SEJFO:

POZDRAV!!!
imam svoje mišljenje, i od njega ne odstupam, Kao prvo nemam ništa protiv drugih (stranih) pasmina pasa, al ako gledamo dugoročno unazad, svaka pasmina se razvijala u podneblju gdje je i nastala, svaki pas se kroz istoriju ili povijest, prilagodio podneblju iz kojeg potiče, intelektualno se razvijao kroz vrstu i načine lova za koji je korišten, tako da vremenom, promjenom podneblja,klime,lovišta, ishrane, načina lova itd, je gubio one svoje dobre strane i navike,,,koje je imao u genima gdje je bio autohton. izuzetaka ima al je u procentima malo!!!
Uvijek su mi draži ljudi koji preferiraju i forsiraju svoje autohtone pasmine, iz jednog prostog razloga što je mali milion puta dokazano da "strani psi  nisu ništa bolji od naših domaćih( mislim ex YU). kome :posavci, istrijaneri ,baraci, balkanci, planinci, dalmatinci, trobojci, nisu lijepi psi, nek ode kod okuliste,,,,il nek mi dokaže da su talijanski, francuski, ili bilo koji drugi ljepši il bolji.....
zastupam mišljenje da trebamo forsirati domaće pasmine, a uvoziti samo one koje nemamo il trebamo...(ptičare itd,)

Pepi18KA:

 sejfo majstore   z14....slažem se s tobom u potpunosti  z10... ove naše pasmine polako "izumiru"...po meni bolje da se uzgajaju ovi naši domaćini (posavci,istarci....) i još se usavrše u radu i ljepoti   z2 z2...a ne da se tamo neki bugarin i rumunj hvali sa njima i pobjeđuje na europskim utakmicama.... ččč
 
         jednostavno ne znamo cijeniti ono što imamo....žalosno al istinito... paci paci

Deda M:
Kolege i prijatelji dobra vam večer-evo pronašao sam vaša pisana mišljenja o temi koju sam potako,da čujem vas koji duže od mene imate lovne pse,ali došlo je do nekog nesporazuma izgleda.Ja nisam hvalio  Kniti kudio neku našu pasminu samo sam htio čuzi dali je neko imao ,probao ,vidio neku sličnu ili srodnu na d.s.Imam KADApasminu za lov na d.s..Onda vidim svašta -od ozbiljnih razmišljanja ,iskustava pa do šale i zafrkancuje.Ima i nekih stavova za pasminu koju sam spomenuo ,po meni odličnu,na koju se gleda na neki čudan način.Ja sam htio čuti dali bi neka od drugih goniča mogao uz naše da se uklopi u lovu neke svoje poglede na lov d.s. iako nisam bio do sada lovac.Neke stvari sam čuo a neke i vidio ,osobno-ne puno.ali sam zato stvorio neku svoju šemu za d.s. i smatram da nije loša,ali to je duga priča.Kolegi koji tvrdi za dogoa da nebi dugo lovio u Bosni samo ču reči jedno-dogo argentino NE lovi sam več u čoporu sa drugim dugonogim goničima,opet stvarani u mat.zemlji Argentini-i neboj se i tamo psi stradaju ali to je lov i borba za život.A zar naši domači ne stradavaju u lovu-da mladi i neiskusni ili previše hrabri.Ajde mi recite vi iskusni-šta mogu npr.terijeri vepru,starome,iskusnom ili staroj krmači-mogu samo galamiti i stradati.ALI kada ga -ih drže veči psi onda baš nije isto.Prije čete nastradati sa malim psima nego sa večim -velikim.I zašto onda uz naše nebi bilo u lovu i drugih velikih pasmina,pa kako su nekada lovili veliku divljač bez pušaka -sa hrtovima,a ako neko kao ja i spomene dogoa onda ne valja.Ne valja jedino zakon koji ga brani Aza lov za koji je godinama i stvaran Zašto onda ne i neki drugi gonič-ali to je za dužu raspravu.Pozdrav svima DEDA M   z14

SEJFO:

DEDAAAAAAAAAAAAA!!! zagi
daj ne jebi muhe......!!!!

Od danas si nam razredni starješina na ovoj temi!!!! hao hao hao

kao i druge kolege.... imam svoje mišljenje a od njega ne odstupam!!! (citat)...

Deda M:
Seeejffooooo-neču sigurno,poštivam tvoje mišljenje i stav ALI shvati i poštuj i moj .Ja samo tražim malo razmišljanja i neku vrstu pomoči od Vas iskusnih -ali ste vi tvrdi i tvrdoglavi i branite svoje teze i ne želite možda ,rekao sam MOŽDA poboljšati uspješnost u lovu.Nisam sigurno protiv naših starih dobrih goniča ali zašto to još ne poboljšati ,a to se sigurno može ,ali ne ovako na papiru i preko noči.Sejfo ,možda to i nije više za nas ali ima puno mladih neka bude njima dobro i bolje-slažeš se s menom,zar ne.Ali o tome čemo drugi put a do tada pozdrav svima i dobra vam kob.ali i dalje prihvačam sugestije dobre namjere i čudi .Pozdrav DEDA M.... z14  I   zagi

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju